Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Fotoogniwa A Oszczedności


Rekomendowane odpowiedzi

to nie układ 0-1 gdzie masz czynnik na stałym poziomie ,jesli temp wzrasta to inwerter obniza wydajnosc i nie bede wstawiał rejestratora tylko po to by sie pochwalić w tej chwili mam 7st na zewnatrz i jak bym chciał mieć wode na 60st to za mała godzikę bede miał 300l wody o temp 60st, bede chiał mieć na 65st tez zagrzeje kosztem COP czyli energii włozonej ,bede chciał mieć na grzejnikach 50st tez nie ma problemu i to samo będzie dla temp -15st reszta to tylko kwestia czasu i energii przyłożonej

jesli jestes zaiteresowany to moge wstawić fotki z regulatora tam mam temp wyj z wymiennika po stronie wody temp zasobnika góra i doł oraz CO zasilanie i powrot

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zdaje sie że nie znasz charakterystyki tego gazu i dlatego wyisujesz bzdety że coś nie da rady

uzasadnij dlaczego mam czegos nie zagrzać co probowałes mi przekazać jakie 5 postów wyzej zeby rozmowa była merytoryczna

i czekam na odpowiedz na pytanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zagotowac to ciezko bo jak wiadomo temp krytyczna tego gazu to 74st nawet plus przegrzanie to i tak 80st to max za chwile ustawie wode CWU  na 55st i zobacze ile bedzie miała woda na wysjciu z wymiennika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

własnie zmiezyłem

temp czynnika podgrzas grzania wody 67st i to jeszcze nie koniec bo sprezarka była w połowie obrotów temp wody wychodzacej z wymiennika 63st

pobór energi 1760W

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na tym samym czujniku masz dwa pomiary 67st pomiar z gazu 63st pomiar po czasie z wody wychodzacej z wymiennika

post-4676-0-36397500-1443814380_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no tyle wychodzi ze sprezarki  w tej chwili pewnie wiecej bo cos sie rozpedza jeszcze jak robiłem foto było 67st

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

raport z tej chwili

temp gazu 72st

temo na wyjsciu z wymiennika 38st

temp na wejscie na wymiennik 26st

pobór energi 3340W

i jeszcze sie rozpedza bo w tej chwili wchodzi w tanią taryfe i uruchomiły sie wszytkie grzejniki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiesz magiki w samsungu myslili kilka lat ile ma być

moze i jest wysoko ale mnie to nie interesuje w tej chwili

z tego co widziałem temp teraz 42st na grzejiki sprzezarka juz zwalnia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem ile bierze pompa CO bo jest modulowana ale mozna przyjać ze te 40W a wentylator około 60W ale zalezy od temp zewnetrznej teraz sie kreci moze z połowa mocy

a max co ją kiedyś rozpedziłem to pobierała 4kW czyli 17,3A i taki ma prąd max

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

no i mamy temp zewnetrzną -3st  wewnatrz 23,5st pompa pobiera 12,3A  grzejniki maja 44st woda cwu 47st  i jak narazie bez problemu w defrosty jeszcze nie wchodzi dopiero drobny szronik sie pojawił na lamelach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie - 3, a +3,5 za wczoraj. Patrz na średnią, a nie min. Defrostów nie ma bo jest bardzo niska wilgotność.

Czyli teraz dom potrzebuje ok 8kW i wciąga ok 60kWh na dobę. Ile z 60 pochodzi z paneli? Kolejnym końcem grzania jest temperatura na grzejnikach 44C non stop przy +3. Grzejniki masz dobrze wyregulować, jaka delta, czy równa delta (zas/powr)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

delta na instalacji jest 11st  w tej chwili zasilanie na grzejniki 42st ,pobór pradu 8A

a mam  tylko pytanie  z czego wywnioskowałeś że 44st to max skoro pompa pracuje dopiero w 60% ????

foto wytwarzaja dziennie około 11kWh 

jakiesz dzis zdziwienie jak wsiadłem do auta zaparkowanego przy pompie, a  termometr -8st pokazał, hehe gdzie na zewnatrz -3st hehe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczucie :) nie chce mi się liczyć. Po prostu znam zależności między tymi wszystkimi czynnikami. Nie to, żebym źle życzy, tak tylko się mądrze.

Zobacz mój wykres z ostatnich 6h (t powrotu nie zawsze trybi) - to są okresy pracy od 30C do 40C na zasilaniu. Dobowo wyszło 8h pracy i 15,5kWh, średnia dobowa 2C i 22-23 wewnątrz. Gdyby grzane było 24h t zasilania wyszła by ok 30C. Przy mrozach - 15C średniej, 45C przez całą dobę starcza mi na utrzymanie w domu 20-21C.

Panele, widzisz ledwie miesiąc minął, a uzyski przy wyżowej pogodzie już spadły o połowę.

Ciekawe jest też co piszesz o samochodzie. U mnie obecnie parowanie jest niższe od powietrza o ok 8K, a samo powietrze schładzania o ok 5K. Gdy wilgotność jest większa delta do parowania spada do 6K, a delta powietrza do 3,5-4K. Gdzie wiec przewagi inwertera? Nawet mogę odpowiedzieć ;)

Producent po prostu część oszczędności zostawia u siebie montując mniejszą chłodnice. Przewagi nad on/off em kończą się gdy pompa będzie obciążona ponad 60% i im bardziej tym gorzej. Oczywiście nie mam na myśli chińskiego budżetowego on/off a, bo tam w ogóle te delty wychodzą po 15K.

post-12745-0-46278900-1444561512_thumb.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak tylko on off powietrze woda juz by zdechł przy tej mocy znamionowej a inwester sobie ładnie radzi

no szkoda że mam tyle do grzania a pompa malenka ale widzę juz że warto w to wejsc i załozyć 16kW pompę

własnie przełaczyłem ją na max(tania taryfa)

pobiera teraz 17A zobaczymy co zrobi do 16

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.