Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Opał Z Firmy Prestige


macx

Rekomendowane odpowiedzi

Od 10 lat palę ekogroszkiem wiec jakiśogląd na sprawę posiadam. W 2018 kupiłem w PRESTIGE 2T CLASSIC. Większego dziadostwa przez te 10 lat nie doświadczyłem!  Spieki takie, że nawet ciężko je rozłupać, pomimo różnych nastaw kotła! Deklarowana zawartości popiołu (9%) to jakaś wielka ściema  na jeden zasyp (175kg) trzeba opróżnić popielnik ze 3 razy czyli jakies 25 - 30 kg! O ilości miału to już nawet nie wspomnę. Jednym słowem - omijajcie z daleka ta firmę. PS.W 2016 lub 15 tez od nich brałem i nie pamiętam żeby taki syfm mi wtedy sprzedali. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Proponuję jeszcze zważyć worki ja tak robię i takiego czegość jeszcze nie było ekogroszek PLATINIUM mokry aż się leje nie lało się jak przywieźli bo były worki całe zamarznięte na kamień i żaden z 40 worków nie miał 25kg najwięcej było 24,70 1szt 60% to około 23 z i najniższa waga 22,50kg zrobiłem zdjęcia z wagi i im wysłałem mają mi dosłać różnicę a pani na infolini stwierdziła że ubytek 60kg na TONIE TO NIE TAK DUŻO.Noi żeby się to jeszcze paliło jak powinno a nie stey syf że szkoda gadać że też nie szukałem przed zakupem opini tylko po
POZDRAWIAM

DSC06560.JPG

DSC06561.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ja się właśnie skusiłem przez tą promocję  i zamówiłem  najpierw tonę i na koniec promocji 2 tonę na szczęście za pobraniem bo cena była taka sama jak przy wpłacie . Tak mocno mi się jeszcze nigdy nie spiekało wcześniej paliłem z WĘGLOKOKSU SKARBKIEM POWYŻEJ 28MJ  i worki miały zawsze swoją wagę i w miarę był suchy a przede wszystkim się nie spiekał i miał kopa  tylko że za niego z akcyzą płacę 1140 u nas na składzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja jak w zeszłym roku (2018) w kwietniu wymienialem kopciucha na  kocioł na ekogroszek ,to jak poczytalem opinie o groszkach ,to kupiłem inny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie kazałem im anulować dostawę 2 tony już nie mam nerwów jak mogłem znowu kupić taki syf PLATINIUM najdroższy i najgorszy jak można takie coś sprzedawać a na Facebook jeszcze dziś widzę reklamę że suchy jak pieprz to mnie chce trafić . Normalnie spieka się tak że nie można tego rozwalić ja wyleci to cały kawał z kielicha ze 25*25 tak się trzyma .Ktoś palił może z obi

Ekogroszek kamienny Gold 27-29 MJ 25 kg

DSC06565.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołączyłem też do grona "nabici w butelkę". Firma kłamie o dostarczeniu jakiegokolwiek kwitu z parametrami. Otrzymałem tylko fakturę, ciekawe jak u Was? Ktoś otrzymał atest przy dostawie?

Kierując się domniemaną wysoka jakością oferowanego węgla, kupiłem na próbę 2 tony ekogroszku Platinum.

W wynikach badań tego węgla na www napisane jest:

Wartość opałowa w stanie roboczym 30,942 MJ/kg

Wilgotność całkowita 4,3 %

Popiół 2,61 %

Na worku - opakowaniu handlowym nadruk:

Wartość opałowa 27-29,8 MJ/kg

Wilgotność całkowita 2-12%

Popiół 1,5 - 6 %

Węgiel otrzymany: Z worków wylewa się woda. Po 3 miesiąc. składowania w ciepłej kotłowni węgiel przesechł. Waga się zgadza. Pobrana próba po odrzuceniu drobnego GRUZU BETONOWEGO (niewielkie ilości) przekazana do laboratorium zakładowego przy elektrociepłowni. Laboratorium bez akredytacji, ale badające tysiące ton przyjmowanego węgla.

Otrzymane w lab. wyniki:

Wartość opałowa 26,643 MJ/kg

Wilgotność całkowita 13,43%

Popiół 6,41%

Dodatkowo węgiel bardzo się spieka. Nigdy nie miałem gorszego pod tym względem opału. Napisałem o powyższym e-mail do sprzedawcy.

W odpowiedzi napisali między innymi, że wg normy wystarczyłoby, aby węgiel ten miał kaloryczność 24MJ/kg, a woda nie jest podstawą do reklamacji. Spiekalność jaką mogą zafundować REALNIE to 25 RI, czyli kosmiczne spieki i kalafiory w popielniku. U mnie pomimo kombinacji różnych ustawień widać to doskonale. Jeden wielki spiek, leżący na retorcie.

Co do gruzu nie odnieśli się w ogóle.

MOIM ZDANIEM DYMAJĄ KLIENTA ILE WLEZIE.

Węgiel po 1039zł/tona w superpromocji. Teraz jest chyba stówkę droższy. Pod nosem tej jakości węgiel można bez problemu kupić po 760zł/tona z dostawą. NIE POLECAM TEJ DZIADOWSKIEJ FIRMY I ICH kiepskiego opału. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@MIGUS z opiniami to jest tak, że dostaje podobne maile, ten sobie zostawiłem, może wszystkich zaciekawić i powstaje pytanie, czy takie firmy nie stać na taką usługę. Cytuję:

"

Witam serdecznie

 

Ktoś czegoś nie dopatrzył ?

Jakiś post na temat Twojej marki zaczął żyć własnym życiem a jest zły czy upokarzający?

Przestałeś panować nad szerzącym się nie popartym żadnymi argumentami hate’em?

Twoja firma przechodzi mniejszy lub większy kryzys wizerunkowy w sieci?

 

Naprawimy to!

 

Korzystając z narzędzi marketingu szeptanego jak i prawa jesteśmy w stanie w bardzo krótkim czasie reagować na każdą złą opinię na temat firmy, produktu czy usługi.

Sprawnie i merytorycznie wchodzimy w dyskusje z internautami, wiarygodnie przekonując ich do zaprzestania zniesławiania oraz dodajemy wpisy o pozytywnym wydźwięku, poprawiające wizerunek Twojej marki.

Działania realizujemy wcielając się w klientów, pracowników lub samego pracodawcę.

  • usuniemy wpisy na temat Twojej firmy z czarnej listy pracodawców w popularnych serwisach społeczniościowych,

  • zajmiemy się moderacją komentarzy w serwisach opiniotwórczych,

  • pozbędziemy się złych ocen mających wpływ na sprzedaż Twoich usług, produktów,

  • tworzymy unikalną bazę pozytywnych rekomendacji biznesowych dla Twojej firmy,

  • usuniemy negatywne opinie dostępne w sieci.

 

Resztę pozostaw nam, zrobimy to sprawnie i wiarygodnie.

 

Koszt takiej usługi to:

 

- jednorazowe usunięcie negatywnych wpisów w internecie - 400 zł (brutto)

- całodobowy monitoring wpisów na Państwa temat w internecie (kontrolowanie ich oraz usuwanie negatywnych) - 650 zł (brutto) jednorazowo na okres 12 m-cy

- całodobowy monitoring wpisów na Państwa temat w internecie (kontrolowanie ich, usuwanie negatywnych, dodawanie pozytywnych w liczbie 10 tygodniowo) - 1000 zl (brutto) jednorazowo na okres 12 m-cy.

 

Pozdrawiam i zapraszam serdecznie

Piotr Mydlarz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nieźle ale tu na forum nadal wszystko gra a na ich facebooku moja opinia była tylko parę minut zamieściłem ją dziś po południu myślałem że już będą po pracy i parę osób zastanowi się przed zakupem niestety szybko zniknęło zresztą ktoś tu na forum już wcześniej o tym wspominał .Ja dostałem ksero  takiego jak w załączniku ŚWIADECTWO   JAKOŚCI PALIW STAŁYCH 22/01/Scan.pdf19

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale tu na forum nieraz zdarzają się takie wrzutki wychwalające pod niebiosa jakiś produkt. Sam dałem się nabrać po super opisach ekogroszkuTauron i dostałem takie świństwo, że jeszcze w życiu nie dostałem gorszego. Ilość wsypanego paliwa niewiele różniła się od ilości wyniesionego popiołu. Zawsze wystawiam jeden pojemnik na odpady, w tamtym okresie musiałem wystawić dwa i jeszcze kilka worków z popiołem.

Przez ładnych parę lat kupowałem opał z Prestige i była to I liga. Ale zdaje mi się, że chcieli sobie tylko wyrobić markę i to co teraz sprzedają nie ma nic wspólnego z dawnym towarem tej firmy. Sąsiad też nie mógł się nachwalić na węgiel kruszony od nich i spalał go w miałowcu. Był 2 razy wydajniejszy od miału. Ostatnia dostawa 3 lata temu to była już tragedia, Platinum kupione w cenie marnego marketowca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Świadectwo" do Prestige Platinum z tej dziadowskiej firmy. Otrzymałem e-mailem w Wordzie.

Pewnie gdzieś tam w Regulaminie jest zapis, który pozwala im bezkarnie tak ludzi robić w konia. Jeszcze nie sprawdziłem.

Parametr

Jednostka

7. Wartość wskazana przez przedsiębiorcę

8. Wartość dopuszczalna

 

minimalna

maksymalna

Zawartość popiołu

%

4,12

-

12

Zawartość części lotnych

%

-

-

-

Wartość opałowa

MJ/kg

27-29,8

24

-

Zdolność spiekania

RI

0-17

-

25

Wymiar ziarna

mm

5-25

5

31.5

Zawartość podziarna

%

0-10

0

10

Zawartość nadziarna

%

0-5

0

5

Zawartość wilgoci całkowitej

%

8,6

0

15

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A gruz betonowy moim zdaniem dodają specjalnie. Gdy się utytła na mokro z węglem na oko nie do odróżnienia. Dopiero po przesuszeniu, albo przemyciu, albo rozkruszeniu na sucho widać doskonale co to jest. Do tego już się Prestige nie odniósł w ogóle. 

Swego czasu kupowałem mieszany węgiel z Pabianic. Był też w Brico. Nazwa Płomyk, pomarańczowe worki foliowe. Cena/jakość b. dobra. Wkurzyłem się jedynie, że również czasami trafiał się grubszy gruz, a nawet kruszony kamień polny. Czasami śruba ze złomu.

W sumie niewiele tego, ale bardzo to upierdliwe. Albo zrywa zawleczkę  podajniku, albo blokuje się ślimak i kocioł się i tak wyłącza. kamień za twardy aby zmielił go ślimak. Śruba rzecz jasna tez :)

Producent to raczej nieduża firma. Tych śmieci nie dają specjalnie moim zdaniem. Takie warunki placowe mają. Stary betonowy  plac, skup złomu obok. I to robi swoje.

  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, nie o to chodzi, że nie uwierzyłem. Nie mam czasu na co dzień siedzieć przed kompem i pisać. Prestige polecił mi kolega, który kiedyś u nich kupował opał. Gdyby nie jego opinia może poczytałbym cokolwiek wcześniej. A tak, zamówiłem i przetestowałem...

Do głowy mi nie przyszło, że przy tej cenie tak jawnie ludzi robią w konia. Normalnie w głowie mi się nie mieści i nie mogę wyjść ze zdziwienia.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

To może ktoś napisze gdzie i co kupić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz jakieś OBI w okolicy to powinni mieć kilka rodzajów Bartexa , weź po worku/dwa i zobacz który się najlepiej sprawdza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za daleko do OBI.... Anmag jest teraz w promocji i tak się zastanawiam....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozostaje już chyba tylko zakup u Kolumbijczyka.

BTW, dopóki za składy opalowe i za "producentów" nie weźmie się jakaś inspekcja, jak choćby w Czechach, to każdy zakup będzie loterią.

A tu pierwszy lepszy (old)news z neta:

 

Cytat

Inspekcja Handlowa w III kwartale 2018 r. po raz kolejny skontrolowała zabawki. Łącznie inspektorzy sprawdzili 551 zabawek u 65 przedsiębiorców (głównie w małych i dużych sklepach oraz hurtowniach) w 7 województwach. Zakwestionowali 33 proc. skontrolowanych zabawek (182), zarówno ze względów konstrukcyjnych, jak i z powodów formalnych.

Jakby miał do wyboru coś kontrolować, to też pewnie wybrałbym zabawki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Zdecydowałem się na napisanie opinii ponieważ nie lubię jak oszukuje się ludzi. Paliłem ekogroszkiem Platinum prestige prawie całą zimę 2018/2019. Niestety mam złe doświadczenia a zmieniałem ustawienia pieca aby sprawdzić jak naprawdę się spala. Z przykrością dla dostawcy jak też dla siebie, bo zdawało mi się, że kupuję najlepszy ekogroszek więc słono zapłaciłem, moje z nim doświadczenia nie są najlepsze. Popiołu jest powyżej 7% a spieki musiałem niestety rozbijać aby wyjąć z paleniska. Co dziwne, zdarzały się worki gdzie spieków nie było a czasem takie, w których było bardzo dużo. pod koniec zimy zakupiłem spark exkluzive i jestem nim zachwycony. Popiołu poniżej 4% a i nie ma w ogóle spieków. Platinum presige nie polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Zdecydowanie nie polecam!!! Kupiłem węgiel orzech z firmy Wyroby węglowe Prestige z Bydomia i gdyby był sam węgiel byłoby ok. W popielników oprócz popiołu pozostaje cos podobnego do gliny zostaje to w dużych bryłach. Zawartość popiołu deklarowana przez producenta to 3,58% a jest go bardzo dużo. Deklarowany wymiar ziarna to 40-80mm to kpina. Gdyby producent podał 0-40mm to byłoby prawda, ogromne ilości miału. Zapłaciłem w czerwcu 2019r 980zl za tonę....chyba ta cena jest dlatego ze jest pakowany w worki po 25kg bo jakościowo to totalna porażka lepiej było kupić coś u lokalnego sprzedawcy niż przepłacać za woreczki. 
Zobaczcie jak wyglada popiol

DBC96373-9A16-4554-8E0A-756B442C463F.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj, aż się łezka w oczach kręci jak wspomnę sobie palenie Prestige. Kupowałem go parę lat i był chyba nr 1 w Polsce.. Poleciłem sąsiadowi miał od nich i też nie mógł się nachwalić. Ostatnio chyba kupiłem 4-5 lat temu, ale oni zaczęli pakować w worki, to co mieli pod ręką. Dziwię się takiej polityce, bo wyrobili sobie dobry rynek, mogli nawet trochę zwiększyć cenę utrzymując wzorową jakość. Nigdy nie mogłem się nadziwić jak wkładając rękę do worka z platinum wyciągałeś czyściutką dłoń, i ten brak spieków i popiołu. Bylimistrzami, teraz dziadami szukającymi jeleni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.