Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Test Ekogroszku Z Firmy Prestige


Gość Oldek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, pierwszy sezon ogrzewam kotłem z paliwem na ekogroszek.

W firmie jak w temacie zakupiłem 3 rodzaje groszków, pod motoreduktor mam podłączony

licznik i będę podawał ile pójdzie w dobę i ile jest popiołu z tego grochu.

Na pierwszy rzut idzie tzw Prestige Platinium

W dobę opał był podawany 2:11:24   popiołu było 2kg.

Jakiś błąd jest bo ślimak nie był pusty.

 

 

post-73893-0-07391900-1515066014_thumb.jpg

post-73893-0-58157100-1515066030_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co powiesz o gradacji Platinum, czy dostałeś tak jak deklarują 80% we frakcji 15-25. Bo ja dostałem starsznie mały jakby frakcję 5-15, której powinno być tylko 20%. Przez ok. 8 a może więcej lat paliłem Prestige i nie narzekałem. Jak coś mi odbiło i kupiłem coś innego to żałowałem. Ale niestety po ostatniej dostawie Platinum i tym groszku zmieszanym z wodą dziękują tej firmie na zawsze. Pootwierałem z 15 worków i wsypuję po 1/3 worka i reszta dalej schnie. Dziś dostałem testową paletę Skarbek Bobbrek wygląda wyśmienicie, tylko trochę wilgotny, czekam na opróżnienie zasobnika i zobaczę jak się sprawuje.

Wracając do Twojego zdjęcia popiołu, to w tamtym sezonie miałbyś 0,5 kg popiołu podobnego do popiołu z papieroska. W tym roku u mnie jest podobny. Ale widać firmie apetyt na kasę wzrasta w miarę pożerania kasy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ciemne to niespalony węgiel(pył węglowy)? 

 

Nie wiem co to jest, z wyglądu jak jakiś pył węglowy. Najwięcej jest tego po stronie

przeciwnej do podajnika. Chciałem się temu bardziej przyjrzeć i wyrzuciłe z worka,

ale nic nie dało bo ten ciemny zmieszał się z jasnym popiołem i po sekcji.

Od NR popiół mam pakować w osobne worki, popiół z pojemnika nie będzie zabierany.

A te worki na popił takie cieniuśkie ja te w marketach na pieczywo,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak pył jest po przeciwnej stronie podajnika to może przeciwzwój kruszy Ci węgiel, jak tak miałem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drugi z rzędu do kotła poszedł groszek o nazwie Premium.

Podajnik pracował 2:10:40 popiołu 3,1 kg z tego spalenia.

Nie napisałem poprzednio 1 sek. pracy podajnika to 5.3g. groszku

Ten niby czarny pył mam także w tym popiele. To nie drobiny węgla

Leży biały i czarny pył. Z tego co zauważyłem skry odbijają mi się od

deflektora i duża ich porcja spada na tylną część palnika przysypując ją,

jak również prosto w pojemnik z popiołem. Czy to te niespalone skry ?

W pojemniku z paliwem już "Clasic"

 

post-73893-0-25913400-1515138716_thumb.jpg

post-73893-0-63347000-1515138729_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja pale niestety tym opalem, dokladnie to premium i odradzam każdemu. Pisalem reklamacje to dostalem odpowiedz ze odrzucona ale moga mi oddac 200zl jak jestem niezsdowolony. Z racji ze nie wyobrazam sobie chodzenia po sadach to wzialem ten ochłap i kupiłem dzieciakowi lepszy prezent na mikolaja. Opal jest nie do ogarniecia ze wzgledu na pomieszanie kalorycznego i niekalorycznego opalu. Powoduje to z jednej strony spieki zuzlowe a z drugiej niedopal gdyz temperatura topnienia popiolu jest tak niska ze nawer 3% nadmuch minimalny tworzy spieki zuzlowe a z drugiej nie daje rady spalic tego bardziej kalorycznego. Na nastepny rok sprobuje bartexa bo kolo mnie jak sie okazalo sprzedaja. Ale prestige nikomu nie polecam bo to opal drogi i oszukany.

 

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie narzekaj -chociaż Ci opowiedzieli i jakąś rekompensatę wypłacono.Mnie w Karenie zupełnie zignorowano a wzięłam 10 t opału.Nie uznano reklamacji i na dodatek posądzono mnie o szantaż.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeci groch z firmy Prestige to "Clasic"

w 24h podajnik podawał w retortę 2:11:22 a popiołu było z tego 3,2kg.

Waga podobna do poprzedniego grochu, ale jakby jaśniejszy i lżejszy

bo wzrokowo zajmuje więcej miejsca.

Dziś rano do podajnika poszedł 4 produkt, nazwanyprzez firmę "węgiel kruszuny"

post-73893-0-61773100-1515227638_thumb.jpg

post-73893-0-82043000-1515227649_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pany to ja na miale za 600zł ,  nie mam takich spieków i tyle popiołu , nie wyobrażam sobie płacić za groszki srednio 800zł i się jeszcze z tym użerać 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie narzekaj -chociaż Ci opowiedzieli i jakąś rekompensatę wypłacono.Mnie w Karenie zupełnie zignorowano a wzięłam 10 t opału.Nie uznano reklamacji i na dodatek posądzono mnie o szantaż.

To nie narzekania a opinia dla potencjalnych zainteresowanych tym opalem. Nie wiem czy wiesz ale jesli nie otrzymasz odpowiedzi na reklamacje w ciagu 14 dni to winna ona zostac uznana za zasadna. Odrzucenie reklamacji musi byc zawsze uzasadnione jesli Twoich żądań firma nie chce spelnic. W przypadku reklamacji mozesz zadac wymiany towaru na zgodny z umowa. Jesli chcesz zwrotu kasy to sprzedawca nie musi ci oddawac tylko wymienic wegiel na nowy ktory spelnia warunki umowy handlowej. Znajomosc jak zlozyc poprawnie reklamacje moze pomoc w skutecznym ekzekwowaniu od handlarzy przestrzegania ustawy konsumenckiej. Wiedza zawarta w internecie jest w tym temacie wystarczajaca.

 

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka spostrzeżeń nt wykonanego testu.

Pierwszy raz palisz ekogroszkiem a to znaczy że musisz się nauczyć nim palić. Nauczyć się poprawnego ustawienia kotła to podstawa co niejednokrotnie zajmuje cały sezon.

Trzeba wiedzieć jak na samym palniki będzie się spalał groszek przy krótkim i dłuższym czasie podawania. Np w moim 12s czasu podawania jest lepsze niż np 3s czy 6s.

 

Z grubsza ustawienia zajmuje kilka godzin a dokładne ok tydzień. Tym bardziej że nie wiadomo jak ten groszek się pali.

Pierw trzeba poznać swój palnik. Bez tego jakikolwiek test to nieporozumienie.

Tu na zdjęciach jedno co widać to same spieki. Moim zdaniem dajesz zdecydowanie za dużo powietrza.

We wrześniu tamtego roku kupiłem 4 jak nie 5 worków groszku Prestige (ale który to był to nie pamietam) żeby mi tylko starczyło do czasu dostawy tego co zamawiam od swojego dostawcy. Jedyne co mogę powiedzieć to to że palił się przyzwoucie tyle że skubany był mokry a to go dyskwalifikuje. Spieki były ale tylko na początku.

Ostatni worek po tygodniu schnięcia deklarowanej wagi nie miał.

Nie miałem czasu na to by z nim walczyć. W każdym bądź razie popioły było sporo ale nie tyle co ty pokazałeś (z tych 4-5 worków miałem ok 3/4 wiadra 15l)

 

Wg mnie jak ktoś robi test na podstawie 1 worka to chyba sobie robi żarty. Min 4 i poprawne ustawienie wtem można wydać opinie.

Chyba że ten groszek co kupiłeś jest oszukany.

 

Wysłane z mojego LG-H440n przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz racje ten test kolegi nie jest miarodajny. Ja spalilem juz prawie 1.5t tego czegos i to co moge powiedziec to to ze ze 100kg mam ponad 2x10l wiadro popiolu. Ze na palniku mam jednoczesnie spieki zuzlowe i koks. Ze zmiana powietrza w zaleznosci czy na plus czy minus poteguje jedne lub drugie spieki. Ze retopalu spalalem tyle samo co tego co przeczy deklarowanej kalorycznosci. Ze firma oddajac mi 200zl bez uzasadnienia przyznala sie ze z tym opalem cos jest nie tak. Zatem jak ktos chce miec "milo" spedzona zime za 1000zl/t to smialo kupujcie.

 

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj tam, oj tam. Palacz ze mnie jak z koziej dupy trąba. Mam w temacie takie same umiejętności

jak 99% użytkowników kotłów z podajnikiem. Aby groch nie leciał do pipielnika i żeby retorta

trzymała kopiec. Spieków nie muszę wywalać pogrzebaczem z retorty (same spadają) nie muszę ich zjadać,

więc niech sobie będą. Mistrzem spalania nie będę. NIe jest moim zamiarem reklama

czy dyskredytacja jakiś wyrobów. Mam cztery rodzaje produktu z jednej firmy i chyba mogę,nawet

z moimi umiejętnościami podzielić się spostrzeżeniami z innymi. W tym celu ktoś założył

to forum. A gdyby tak uważniej czytać, to w pierwszym poście napisałem 2kg. popiołu. To było 

prawie z 42kg. grochu, czyli niecałe 5%. Dużo??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha, czwarty dzień moich testów produktów z firmy Prestige. Tym tazem był to produkt w nazwie

kruszony węgiel, w innych firmach nazywają to pewnie odsiewką, miałem sianym itp, czyli

produktem pozostałym z kruszenia węgla. W czasie 24h. podajnik pracował 02:23:30 popiołu było 

3,6 kg, ale z 1kg mi przesypało. Trzech Króli jest tylko raz w roku

Nie chcę narzekać, bo wiem że węgiel z kopalni wychodzi mokry i po kruszeniu nie może być 

suchy i nikt grochu ani odsiewki nie suszy, ale ten mój kruszony był naprawdę jak po ćwiczeniach

strażackich i śmiało mogę napisać że na tym towarze, na dzień dobry jest z 10% w plecy.

W następnym poście podsumuję

post-73893-0-03039900-1515314002_thumb.jpg

post-73893-0-61447100-1515314020_thumb.jpg

post-73893-0-97835200-1515314037_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To teraz zrobię małe podsumowanie moich czterodniowych mini "testów".

Paliłem w dwustanie (sterownik Titanic) 7 sek. podawania 28 sek. przerwy, dmuchawa 9 (z 12)

a jej przesłona uchylona na ok. 1cm. Dla miału dałem więcej wiatru, przesłona na ok. 50%

Temperatura w czopuchu w czasie "szczytowania" dochodziła do 170°C, przy miale 200°C.

Każdy rodzaj paliwa był podawany do kotła 24h. 1 sekunda podawania to 5.3 grama paliwa.

Patrząc na koszta ogrzewania widzę że zakup i ogrzewanie droższym i bardziej kalorycznym

grochem to droga wtopa. Może przy niższych temperaturach te moje testy byłyby bardziej

korzystne dla "mocniejszego" towaru.Jestem ciekaw jak to by wypadło np. w przypadku produktów 

Bartex'u, Kareny, Adamex'u itp firm.

Całość w załączniku.

 

post-73893-0-25515000-1515315056_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie za mocno dmuchasz. Daj na 3-4 i dostosuj czas przerwy i przysłonę.

Twoje aktualne ustawienia to moc palnika na ok 20kW. Pytanie czy tyle ci potrzeba.

Kocioł nie musi dochodzić do zadanej w przeciągu 5 minut.

 

Wysłane z mojego LG-H440n przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za radę, ale napiszę dlaczego dmuchawę mam na 9 z prawie całowicie przymkniętą przysłoną.

1. Przy otwartej przesłonie i dmuchawie na 3-4 tylna część ekoenergii nie pali

2. Nie mam możliwości ustawienia różnych mocy dmuchawy dla fazy grzania i podtrzymania.

W fazie podtrzymania dmuchawa ustawiona na 3-4 zanim nabierze obrotów paskudnie

brzęczy (niesie ten hałas po kominie, pewnie) i nim dobrze dmuchnie już kończy jej się czas pracy.

 

Ale właśnie przyszło mi coś takiego do głowy. Na godzinę spalam 1,6 kg grochu

czyli podajnik musi pracować w tym czasie 320 sek. Ustawienia mogą być np 10/110

dobrać tak wiatr aby spaliło to w czasie 1h i powinno mi wyjść coś podobnego do PID'u

a jak nie wyjdzie to moje ostatnie przemyślenia pójdą w PIDzdu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A widzisz u mnie z kolei jest odwrotnie. Gdy dla tych samych ustawień podawania i przerwy wentylator pracuje na 60% a przysłona przymknięta to za bardzo mi wypala od strony podajnika a przerzuca z przeciwnej. Natomiast jak dam nawiew na 40% już jest równo na całości.

Sprawdź czy nie masz zapchanych otworów w koronie palnika jak i czy nie nazbierało się za dyszo w samym palniku. Od spodu lub na boku powinieneś mieć przykręcaną rewizję.

 

Jaką powierzchnię ogrzewasz i Jaką to moc kotła.

 

Wysłane z mojego LG-H440n przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.