Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Opał Z Firmy Prestige


macx

Rekomendowane odpowiedzi

Kupiłem 2t.premium i 2 t platinium .Na razie palę premium i jestem przerażony. Takim gównem jeszcze nie paliłem.Dotychczas paliłem retopalem i byłem zadowolony. Na przykładzie premium dowiedziałem się o czego pochodzi nazwa węgiel kamienny sprzedawany przez tą firmę. Pochodzi od zawartego w nim kamienia w dużej ilości. Spiekalnośc jest tak duża że nie przesypuje do popielnika.Płomień jest czerwony co świadczy o niskiej kaloryczności, a już na pewno nie deklarowane 28kJ. Ten węgiel to chyba na torach kolejowych był zbierany. Mam zamiar złożyć reklamację gdyż myślałem że 4t wystarczy na sezon, a wygłąda na to że już w lutym będę musiał dokupić jeszcze 2t innego ekogroszku. Dotychczas 5t retopalu wystarczało na cały rok do ogrzewania i ciepłej wody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej chyba masz bardzo kaloryczny węgiel, bo taki węgiel ma więcej smoły i stąd taki kolor płomienia, ale i niestety druga strona medalu - większa spiekalność, jeśli on się skleja (nie mylić ze szlaką popiołową). Możliwie, że trzeba dać więcej powietrza, ale to już niech doświadczeni koledzy podpowiedzą, bo ja nie mam kotła z podajnikiem ;) Możliwie, że masz w workach mieszankę węgli: słabego płomiennego i bardzo kalorycznego, który już nie nadaje się do podajników ze względu na znaczną spiekalność i taka mieszanka może robić różne cyrki w spalaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem 2t.premium i 2 t platinium .Na razie palę premium i jestem przerażony. Takim gównem jeszcze nie paliłem.Dotychczas paliłem retopalem i byłem zadowolony. Na przykładzie premium dowiedziałem się o czego pochodzi nazwa węgiel kamienny sprzedawany przez tą firmę. Pochodzi od zawartego w nim kamienia w dużej ilości. Spiekalnośc jest tak duża że nie przesypuje do popielnika.Płomień jest czerwony co świadczy o niskiej kaloryczności, a już na pewno nie deklarowane 28kJ. Ten węgiel to chyba na torach kolejowych był zbierany. Mam zamiar złożyć reklamację gdyż myślałem że 4t wystarczy na sezon, a wygłąda na to że już w lutym będę musiał dokupić jeszcze 2t innego ekogroszku. Dotychczas 5t retopalu wystarczało na cały rok do ogrzewania i ciepłej wody.

Ja zlozylem i czekam na odpowiedz. Skladaj i pisz ze masz innego uzytkownika ktory rowniez zglosil reklamacje. Moze ich ruszy.

 

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś mnie ostrzegał, nie kupuj opału na cały sezon w jednej firmie, bo możesz się przejechać.

Nie posłuchałem, bo wierzę ludziom w to co mówią i piszą. Teraz żałuję bardzo.

Kupiłem w tej firmie opału na cały sezon a może aż nadto. Tam (http://bit.ly/2taLk4E) już nigdy

nie kupię i wszystkim odradzam. Koledzy, reklamujecie towar, a jakie macie podstawy ?

Kolor popiołu to chyba mało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolor popiolu to malo ale jego ilosc juz tak. Ilosc mialu rowniez.

 

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś mnie ostrzegał, nie kupuj opału na cały sezon w jednej firmie, bo możesz się przejechać.

Nie posłuchałem, bo wierzę ludziom w to co mówią i piszą. Teraz żałuję bardzo.

 

Ten ktoś nie wiedział co mówi. Moim zdaniem kompletnie bez sensu jest kupować na sezon małe partie węgla z wielu róznych firm. Chyba, że ktoś ma takie hobby i lubi siedzieć w wolnym czasie w kotłowni przy piecu. Ja akurat nie lubię :) Dlatego biorę opał jednej firmie, w tym samym składzie, od 2010, zawsze na cały rok. Raz do roku koryguję ustawienia pieca i jadę na nich cały rok do nastepnego zakupu. W tym roku obserwując sytuację na rynku i trendy wziąłem przed podwyżkami (których oczywista oczywistość żadnych nie było, bo te 200-300zł na tonie ekogrochu to przecież dobra zmiana... ceny) zapas węgla na 2 lata, całe 4 tony. Pierwsze przymrozki właśnie mamy, a ja jestem bardzo zadowolony z jego jakości. Kilka razy w ciągu tych 7 lat wziąłem na próbę po 3-4 worki towaru z innych składów. Towaru, który na oko wydawał się OK, w porównywalnej cenie +/- 20 zł. Co zabawne, często o tej samej deklarowanej nazwie handlowej, choć innym wyglądzie. Mówili, że to dlatego, że "z innej ściany", ale na 100% ten, są na to "papiury". Jak mawiał pewien mędrzec: "zaufanie jest dobre, ale kontrola lepsza". Nigdy nie trafiłem na lepszy towar, stąd wniosek, że właściciel "mojego" składu ma dobre źródło, trzyma uczciwy poziom, nie kombinuje jak może kosztem klientów. Nie mam gwarancji, że kiedyś na opale z tego składu się nie przejadę. Moge jednak z ufnością patrzeć w przyszłość, idziemy bowiem słuszną drogą...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po mojej reklamacji otrzymalem zwrot 200zl. Wiem ze mam racje i gdybym chcial ciagnac to dalej to bym z nimi wygral bo dzisiaj mam prawie caly popielnik a nawet 100kg nie spalilem. W domu cieplo opalu powinno starczyc wiec walic to. 200zl dla dzieciaka na prezent bedzie dodatkowo. Ale jak sie komus chce to niech walczy a juz na pewno skladajcie reklamacje bo daja zwroty.

 

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

W firmie jak w temacie kupiłem 2 t. miału zwanego przez firmę kruszonym węglem.

Cena nie była powalająca 670 zł.(sierpień) ale towar przyszedł mokry, tak mokry

jakby go przed spakowaniem z węża strażackiego traktowano. 

OK, uszy po sobie i towar suszę. Na foto jest otwarty 2 tyg. temu worek z tym opałem.

Na wierzchu przeschniętego opału jest biały nalot. Coś takiego ostatnio widziałem

jak w szkole robiliśmy doświadczenia z solą. Czy jest możliwe że firma do opału

sypie sól (tańsza od węgla), czy może jest to normalne zjawisko.

 

 

 

post-73893-0-37045300-1513364358_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam pojecia. Wiem ze od tej "firmy" nie wolno kupowac opalu. Odradzam ze wzgledu na to ze jest drogi i oszukany.

 

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

W zeszłym roku kupiłem paletę testową. Poza tym że węgiel pakowany razem ze śniegiem do worków i obsówa przy dostawie to reszta O.K.  Z trzech gatunków na palecie testowej faktycznie ten "platinum" spalał się najlepiej i miał najmniej popiołu i spieków. Kolejną partię zamówiłem sierpień 2017 - zamówienie miało być zrealizowane na początek grudnia, zrezygnowałem z zakupu. W lipcu 2018 zakupiłem kilka ton platinum i jakież było moje zdziwienie gdy przy rozpakowywaniu z worków lała się woda, W Bytomiu nawet w lipcu maja niespożyte zapasy śniegu najwidoczniej i skrzętnie dodają go do każdego worka. Ich zapewnienia o suchym węglu to kłamstwo tak samo jak termin wysyłki 48 h. Co do kwestii spalania napiszę w sezonie grzewczym. Bo tak naprawdę to nie ma nigdy  pewności czy w worki po tym teoretycznie lepszym a na pewno droższym węglu nie zapakowano tańszego ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja raz wszedłem do tej wody. Dobrze że nie kupiłeś ich towaru  Miał węglowy / kruszony węgiel Tu dopiero można zobaczyć ile wody można dodać do miału. Ja mam ich dwie karty rabatowe po 100 zł. Zrezygnowałem z ich promocji i więcej do tego sklepu nie zawitam.

 

 

 

k.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to teraz Wam napisze jeszcze cos ciekawszego. Kupilem tone mialu z pgg.pl na wode i okres przejsciowy i co? I spalam mniej niz ekogroszku prestige premium. Prestige szlo 6kg a mialu z pgg max 4kg. jaki z tego wniosek? Nie oszukuja tylko na wadze ale i na kalorycznosci. Nigdy wiecej bie kupie. To to samo co taniopal.pl

Wysłane z mojego Mi A1 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Kupiłem ,a w zasadzie czekam na dostawę ,już czwarty termin wyznaczono .Jestem uziemniony już ósmy dzień.Chyba nie jest to ppważna firma skoro nipoważnie traktuje klientów.Jak macie zdrowe nerwy to zamawjajci u Ptestige, ja już więcej tego nie ztobię.Za tą cene te patametry można nabyć wszędzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dziś zacząłem sezon grzewczy,  Węgiel od 15 lipca leżał w garażu blaszanym nadal jest w *** mokry. Jak na ich facebooku opisałem zakup węgla ze śniegiem w pakiecie  to opinia momentalnie zniknęła i zostałem zablokowany, już nie mogę dodać opinii o złodziejsko - oszukańczych praktykach sprzedawców węgla PRESTIGE z Bytomia. Nie polecam a wręcz odradzam zakup tego szajsu. Niebawem zważę te ich 25kg o wynikach poinformuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ostrzegałem. Firma krzak, wykorzystuje brak jasnych regulacji i wysokich kar dla oszustow bo inaczej ich dzialalnosci okreslic nie mozna.

Wysłane z mojego Mi A1 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Kupiłem w Prestige ekogroszek Prestige. Najdroższy czyli teoretycznie powinien być najlepszy okazał się najgorszym jaki miałem. Kaloryczność dużo mniejsza i popiołu strasznie dużo. Ekogroszek bardziej przypomina miał niż ekogroszek z reklamy. Po złożeniu reklamacji zresztą odrzuconej odpisują mi, że tak może być zależności od danego sortu i wynika to z procedur producenta (kopalni). Zawartość podziarna i nadziarna w węglu też może się różnić o różnych porach roku – jednak parametry energetyczne pozostają zachowane. Zaproponowali zwrot towaru. Weź tu człowieku zwróć towar jak go już przeniosłeś do kotłowni. Teraz trzeba go spakować ponownie na palety i wtedy go odbiorą oczywiście jak go wyślemy na własny koszt. Żerują na tym, że nikt normalny tego nie zrobi. Podsumowując - sprzedają syf za grube pieniądze. To był mój ostatni zakup w tej firmie. Ogólnie nie polecam dno i wodorosty!!!

prestige.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A taki fajny towar mieli jeszcze 4 lata temu. Paliłem nim przez chyba 4-5 sezony i wszystkich znajomych namawiałem. Platinum był wtedy lepszy od zeszłorocznego Skarbka Bobrka, a sąsiad nie mógł nachwalić kruszonego węgla,którym palił w miałowcu. Ale wszystkim szajba odbija i Prestige i Węglokoksowi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie tak samo zakupiony w sklepie internetowym pgg  Retopal wymienili ze wzgl. na wieksza niz przewiduje norma ilosc podziarna (miału).Otwarłem z palety tylko 2 worki ,porobiłem zdjecia , wysłałem je jako reklamacje do sklepu.  Przyjechali przesiali na sicie 6 mm wybrane losowo 2 nastepne worki, potwierdzili problem,przeprosili i wymienili do tygodnia czasu cała paletę swoim transportem.Rozumiem,że miał moze oblepic sie na scianach  zbiornika i wpasc w wiekszej niz norma ilosci do jednej workowanej partii....ale trzeba załatwic sprawe tak jak oni.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, bartuma napisał:

Kupiłem w Prestige ekogroszek Prestige. Najdroższy czyli teoretycznie powinien być najlepszy okazał się najgorszym jaki miałem. Kaloryczność dużo mniejsza i popiołu strasznie dużo. Ekogroszek bardziej przypomina miał niż ekogroszek z reklamy. Po złożeniu reklamacji zresztą odrzuconej odpisują mi, że tak może być zależności od danego sortu i wynika to z procedur producenta (kopalni).

Węgiel bardzo podobny z wyglądu pod względem udziału frakcji kupiłem w maju ubiegłego roku jako miał Piast 23MJ za 440 zł/t. Wziąłem 3 tony, potem dobrałem jeszcze tonę, bo mi się spodobał, a więcej miejsca nie miałem. Palę tym od maja 2017 (cwu latem) i widzę, że do czerwca 2019 spokojnie mi wystarczy. Większa ilość popiołu w porównaniu do innych węgli to w zasadzie jedyna jego wada. Na innych składach leżał za 580-600 zł jako ekomiał. W tym roku nigdzie na składach go nie mieli, a szkoda, bo dałbym za niego nawet te 580 zł/t. Tak z ciekawości - ile teraz Tobie zawołali za ten prestiż? ;) 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.