Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Czy Zima 2013/2014 Będzie Zimą Stulecia ?


Mirek39

Rekomendowane odpowiedzi

Pomijając radość ze śniegu, odkąd zacząłem zabawy z kociołkiem, uśmiech pojawia się również z każdym większym spadkiem temperatury :ph34r: Na południu umiarkowanie teraz jakieś -13 stopni, liczę rano będzie -15 trzeba pobiegać :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ma odpuścić od poniedziałku ale za tydzień 60% pewności że przywali jeszcze większy mróz niż teraz był.

Krakali tak w kilku stacjach choć na pogodynce tego nie widać. Ale trzeba przyznać że ponad 2 tygodnie temu krakali że będzie mróz ok. 24.01 a pogodynka twierdziła, że tyko 2 na minusie. Coś w tym może być.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tej chwili temperatura - 10,2.

Drogi główne czarne, drogi lokalne czarne z bardzo delikatnym białym.

Pola białe, ale bałwana nie da się lepić.

Są leciutkie opady drobnego śniegu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja nie pisałem o zimie stulecia ani o tym ruskim co to coś powiedział.

Napisałem tylko, że w wiadomościach na kilku kanałach tak powiedzieli i że tak im wychodzi.

Ale prawda jest taka pogoda jest zawsze :) pytanie tylko czy zła czy dobra reszta to wróżenie z fusów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ci z was którzy piszą o zimie stulecia niech sobie przeczytają to http://podroze.onet.pl/ciekawe/jakuck-i-ojmiakon-najzimniejsze-miasto-i-wioska-na-ziemi/91ps4

Przeczytaj post nr 5 (Temat podsunięty z żartem a może pół serio co wy na to , ZIMA STULECIA czy nie ) ale musze przyznać że dobre tylko kto z nas by wytrzymał - 71,2 stopnia celcjusza.

U mnie dziś słonko było do południa ale -8 trzyma cały dzień , właśnie wróciłem z dzieciakami z sanek i teraz odtajam, odmarzam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

........ale musze przyznać że dobre tylko kto z nas by wytrzymał - 71,2 stopnia celcjusza.

 

Kto by wytrzymał to by wytrzymał - człowiek wiele wytrzyma, ale jak musi być instalacja łącznie z kotłem do takich obciążeń temperaturowych - chyba 1kW / m2 mocy grzewczej  ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

No i pewnie po zimie - za onet.pl

 

 

Tegoroczna zima zapisze się w pamięci jako niezwykle łagodna. Ludzie zapamiętają ją jako zimę, która nie przeciążyła domowych budżetów. Przeklinają tylko handlarze opału i zimowej odzieży, siedzący na towarze 

Dla handlowców tegoroczna zima nie była żadnym złotym biznesem. Najbardziej zawiedzeni są handlarze oleju opałowego, gazu i peletów, bo dosłownie siedzą na towarze, na który nie ma nabywców. W czasie normalnych, mroźnych zim zapotrzebowanie na materiały opałowe było dużo większe, tak, że w okresie przełomu zimowo-wiosennego ludzie znów napełniali zbiorniki. Teraz opału wystarcza na dłużej i ludzie wstrzymują się z dalszymi zakupami materiałów opałowych.W hurtowniach zbiorniki gazu wypełnione są jeszcze w 60 proc. W ubiegłym roku rezerwy wynosiły w analogicznym okresie 40 proc. Podobnie jest w Polsce i Holandii, gdzie rezerwa gazu jest jeszcze odpowiednio na poziomie 74 i 81 procent.Na spadek cen w następstwie braku popytu narzekają także hurtownicy peletów do pieców grzewczych.

 

Te wieści o spadkach cen to tylko z zachodnich rynków - U nas  jak zwykle tylko podwyżki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze poczekajmy, jeszcze się nie spieszmy. Może nadejść jeszcze jakis front syberyjski i wtedy w tydzień spalimy w naszych kociołkach miesięczną obecną normę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic już nie nadejdzie oprócz dużych obniżek cen węgla w przyszłym miesiącu (Kompania Węglowa). W każdym bądź razie ja już pod koniec marca biorę cały opał na przyszły sezon. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i zaczyna się. Duży przedstawiciel Kompanii i Holdingu od którego biorę czasami opał już obniżył ceny detaliczne o sto złotych na tonie (!!!).

Orzech spadł do 590zł/tonę, orzech II do 570zł/tonę, a kostka 650zł/tonę. Wszystkie ceny obejmują transport.

Produkowany przez nich (mają linię przeróbki węgla) ekogroszek Piast kosztuje 500zł/tonę, ekogroszek Janina 400zł/tonę.

Na stronie Kompanii ceny na razie bez zmian, ale to tylko pewnie kwestia najbliższych dni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pellet niestety twardo się trzyma cen z października/ listopada - nie widać obniżek cen.

Ale ten pellet który kupiłem na zimę 2013/14 - 3 palety , wyszedł mi dopiero w połowie, więc mam  zapas co najmniej do grudnia 2014.

CWU w lecie też grzeję pelletem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i zaczyna się. Duży przedstawiciel Kompanii i Holdingu od którego biorę czasami opał już obniżył ceny detaliczne o sto złotych na tonie (!!!).

Orzech spadł do 590zł/tonę, orzech II do 570zł/tonę, a kostka 650zł/tonę. Wszystkie ceny obejmują transport.

Produkowany przez nich (mają linię przeróbki węgla) ekogroszek Piast kosztuje 500zł/tonę, ekogroszek Janina 400zł/tonę.

Na stronie Kompanii ceny na razie bez zmian, ale to tylko pewnie kwestia najbliższych dni.

 A ten transport to na jaką odległość i przy jakiej minimalnej ilości ? Zapewne chodzi o ilości hurtowe ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ceny super ,własnie byłem na składzie (świętokrzyskie) wziąłem worek orzecha I z Wesołej na próbe cena 830 zł/tona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i zaczyna się. Duży przedstawiciel Kompanii i Holdingu od którego biorę czasami opał już obniżył ceny detaliczne o sto złotych na tonie (!!!).

Orzech spadł do 590zł/tonę, orzech II do 570zł/tonę, a kostka 650zł/tonę. Wszystkie ceny obejmują transport.

Produkowany przez nich (mają linię przeróbki węgla) ekogroszek Piast kosztuje 500zł/tonę, ekogroszek Janina 400zł/tonę.

Na stronie Kompanii ceny na razie bez zmian, ale to tylko pewnie kwestia najbliższych dni.

 

O, to dobra wiadomość. To chyba dobry moment na robienie zapasów :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O, to dobra wiadomość. To chyba dobry moment na robienie zapasów :)

To wiadomość bardzo dobra, a na zakupy jeszcze przyjdzie czas, najlepiej czerwiec lipiec jak będzie 2 tygodnie bez deszczu a na składach słaby ruch a towar już przgotowany

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja myślę, że najbliższy miesiąc będzie stwarzał najlepsze okazje (na pewno w okolicach Śląska). Sprzedawcom węgla zaczyna się ostro palić pod d..pą z powodu lekkiej zimy i niesprzedanych zapasów. Będą się spieszyć (za chwilę ceny obniżą Kompania, Holding i Tauron) i wyprzedawać węgiel po kosztach, a nawet poniżej i paradoksalnie u nich może być taniej niż na kopalniach (mowa tu o dużych graczach, a nie o małych składzikach).

Ja biorę wszystko pod koniec marca, maksymalnie do połowy kwietnia. Chcę przybrać ze trzy tony orzecha trzydziestki trójki z Sośnicy, ewentualnie orzecho-kostki z Bielszowic i ze dwie tony płomiennej kostki z Piasta lub Sobieskiego. W orzecha dwójkę i groszki mimo rewelacyjnych cen już się nie bawię. Mimo wyższej ceny wolę jednak palić grubszymi sortami.

Tu są dwa przykłady, jak ceny lecą w dół. W tej chwili są już grubo poniżej cen na kopalniach:

http://wegiel.bielsko.pl/cennik_wegla

http://www.pwatex.pl/index.php?option=com_virtuemart&page=shop.browse&category_id=3&Itemid=147

 

Moim zdaniem to dopiero początek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znam ;) . Wejdź na strony Kompanii Węglowej i Katowickiego Holdingu Węglowego, szukaj tam Autoryzowanych Sprzedawców z Twojej okolicy, pytaj o ceny nawet codziennie.

Kompania jeszcze nie obniżyła cen, ale większość składów na Śląsku sprzedaje już węgiel grubo poniżej oficjalnych cen. Dzisiaj dzwonił do mnie gość z ofertą Grubego I (kostka) z Sobieskiego w cenie 580zł/tonę z transportem do domu, gdzie na tą chwilę kopalnia sprzedaje go po 573zł/tonę. O ile się nie mylę, to Tauron - Południowy Koncern Węglowy już obniżył ceny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Pellet niestety twardo się trzyma cen z października/ listopada - nie widać obniżek cen.

Ale ten pellet który kupiłem na zimę 2013/14 - 3 palety , wyszedł mi dopiero w połowie, więc mam  zapas co najmniej do grudnia 2014.

CWU w lecie też grzeję pelletem.

Nowe idzie, mój dostawca pelletu przysłał meila i sms-a o obniżce ceny pelletu LAVA o 70zł / palecie  :)

Zamiast 970zł z dostawą obecnie 899zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam u nas w małopolsce jest podobna sytuacja wszystkie składy rozdaja, roznoszą ulotki z nowymi cenami wegla PROMOCJA WIOSENNA czyli czs aby dokonać zakupu opału bo na jesień może być inaczej czli większe kwoty za opał aby zrekompensować straty wynikające z ZIMY STULECIA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.