Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Rozdzielacz + Zawór Mieszajacy


emilin

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.....

 

Mam pytanie do instalatorów,czy takie rozwiązanie jak u mnie na załączonym obrazku jest wykonane poprawnie???beztytuuvvc.jpg

 

Zawór mieszający nie powinien być przed pompką?czy to nie ma znaczenia?

Pytam,ponieważ nie wiem czy czasem hydraulik mi czasem czegoś nie spieprzył.

Jak mam odkręconą podłogówkę (pompka na zasilaniu z kotła 3 bieg,ta od podłogówki na 1) to grzejniki mi w domu strasznie słabo grzeją :blink:

Na piecu 80* grzejniki letnie i ta podłogówka też jakaś taka zimna.

Zakręcam podłogówkę....grzejniki gorące i wszystko wydaje się być ok.

Gdzie szukać przyczyny tego zjawiska?? ;)

 

pzdr E

Edytowane przez emilin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brak przepływomierzy na obwodach podłogówki - czyli brak regulacji podłogówki

Co do zaworu 3-d i pompy - to musisz podać jaki masz zawór - producent , model -

Są dwa rodzaje zaw 3D- mieszające i rozdzielające - ty masz tak podłączony jako rozdzielający.

 

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie szukać przyczyny tego zjawiska?? ;)

Kolego, przypatrz się dokładnie na to zdjęcie.

Przychodzi z zasilania jakaś rura i rozdziela się na 2 strony: do podłogówki i do grzejników.

Rozdzielacz podłogówki ma swoją pompę, która z zasilania ciągnie wodę.

Rozdzielacz grzejników nie ma swojej pompy.

To którędy woda popłynie?

 

No leci do tej podłogówki prawie wszystko.

Ale żebyś nie miał tak łatwo, to projektant zastawił następną pułapkę - za pompą podłogówki jest 3D, który tylko trochę tej całej wody z zasilania puszcza w podłogę a resztę... na powrót, do kotła.

Chwalebna to ochrona powrotu kotła - gorąca woda wraca do niego, nigdy nie przerdzewieje.

A że ani grzejniki ani podłogówka nie grzeją, to kij - niech się kto inny martwi.

 

Projektant powinien zapłacić za naprawę tego układu.

A że projektantem był instalator, to niech instalator płaci, skoro bierze się za to na czym się nie zna.

Takich to się powinno z torbami puszczać, żeby kopali dołki albo liście zbierali.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grzejniki mają swoją pompę która jest zaraz na zasilamiu..... nie dałem tej fotki od razu,sorki.16138340.jpg

 

Zawór mieszający to firmy AFRISO taki jak na zdjęciuafriso-atm-363-termostatyczny-zawor-mieszajacy-1-35-60-c.jpg

Jak powiedziałem hydraulikowi o całej sytuacji to chciał ten zawór całkowicie wywalić i podpiąć bespośredno bo "u niego tak działa i jest dobrze,podłoga goraca"

 

*** :angry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grzejniki mają swoją pompę która jest zaraz na zasilamiu..... nie dałem tej fotki od razu,sorki.16138340.jpg

 

Zawór mieszający to firmy AFRISO taki jak na zdjęciuafriso-atm-363-termostatyczny-zawor-mieszajacy-1-35-60-c.jpg

Jak powiedziałem hydraulikowi o całej sytuacji to chciał ten zawór całkowicie wywalić i podpiąć bespośredno bo "u niego tak działa i jest dobrze,podłoga goraca"

 

*** :angry:

to jest CEP a nie hydraulik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze podłoga nie ma być gorąca to powiedz instalatorowi.

 

Jak wyżej pompka do podłogówki powinna być za zaworem . Rotametry zamontować aby wyregulować przepływ bo nie wiadomo czy pętle są takie same. A na dziś to postaraj się dokonać regulacji na obydwu pompach tj nad piecem nastaw na 3 bieg a na pompie do podłogówki na bieg pierwszy .

 

Poza tym piszesz "... na piecu 80 stopni.... " obok pieca nie widać zaworu 3d lub 4d a Ty masz rurki PP. Ciekawe jak długo wytrzymają?

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grzejniki mają swoją pompę która jest zaraz na zasilamiu..... nie dałem tej fotki od razu,sorki.

To, że ta pompa tam jest to pisałeś wcześniej, więc wszyscy i tak wiedzieli.

 

To nie jest takie proste jak myślisz (i co gorsza instalator też).

Ta pompaprzy kotle to jest pompa na zasilaniu wspólnym (a nie grzejnikach!).

Potem to zasilanie rozdwaja się na:

1. Podłogówkę

2. Grzejniki

I tak jak pisałem wcześniej: noga podłogówki ma jakąś pompę nagle a grzejniki nie.

I dalej doczytaj z mojego poprzedniego postu co się dzieje.

 

To oczywiście błąd świadczący o braku jakiegokolwiek rozeznania w temacie.

 

Pompę należy dać za zaworem, co sytuację trochę zmieni (ale nie wiadomo czy całkiem naprawi).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zanim zaczniesz myśleć o przeróbce można spróbować pokombinować inaczej a jak to nie zadziała to wtedy przeróbka będzie potrzebna.

 

Spróbuj odłączyć pompę przed podłogówką i całość niech działa tylko na pompie tej nad piecem ale wtedy ona musi być na najwyższym biegu. Potem skryzuj instalacje grzejnikową aby woda poszła również na podłogowe, bo jak tego nie zrobisz to woda popłynie tam gdzie jest jej łatwiej.Na piecu wystarczy temp ok 60 stopni i będzie wystarczająco.

 

Proponuje jednak zamianę rurek PP na miedź fi 28mm. No i masz jeszcze 2 pompki na tej samej lini . Lepiej zrobić osobne wpięcie dla podłogówki z rury wzbiorczej i pompka niech pracuje na stałe lub jakaś prosta regulacja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

UPS... no to sie pomyliłem zmyliła mnie ta puszka przyłączeniowa napięcie przy kotle na pompie jest z lewej strony i strzałka jest w górę , przy rozdzielaczu skrzynka na pompie jest na dole to jak nikt nie przekręcał samego silnika myślałem że strzałka jest w lewo a to by było .źle.

pozdrawiam

 

 

PS.

pomijając już to że zawór trzeba dać przed pompę , to teraz przy otwartym zaworze na maxa podłogówka powinna trochę grzać ale na kotle nie może być więcej niż 50 st.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Dzięki panowie za zainteresowanie,tak czułem że w tej instalacji jest coś nie tak jak być powinno

Witaj!!

Już wiesz że instalacje masz zrobioną niefachowo,teraz pytanie-czy ta instalacja jest bezpieczna?

W jaki sposób masz zabezpieczoną instalację przed wzrostem ciśnienia (otwarta,zamknięta) i jak to jest zrealizowane w praktyce?

pozdrawiam.henryk1953

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

instalacja jest w układzie otwartym,co do zabezpieczeń to wydaje mi się że raczej powinno być ok.

parę razy udało mi się zagotować kocioł i woda poszła przelewem ze zbiornika wyrównawczego do kanalizacji,natomiast na zasilaniu z kotła "monter" zainstalował jak wszędzie czyli

zestaw-pompowy-z-zaworem-roznicowym.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

instalacja jest w układzie otwartym,co do zabezpieczeń to wydaje mi się że raczej powinno być ok.

parę razy udało mi się zagotować kocioł i woda poszła przelewem ze zbiornika wyrównawczego do kanalizacji,natomiast na zasilaniu z kotła "monter" zainstalował jak wszędzie czyli

 

 

Czyli którędy uciekała ta para z zagotowania wody?

- Przez pompę - zapowietrzenie pompy i stop

- Przez ZR nie da rady jak pompa pracuje

- Jest jeszcze przypadek że pompa się zapowietrzy , przestanie tłoczyć i dopiero wtedy zadziała ZR i para wyjdzie do NP

 

Zrób teraz mijankę ZR do NP i będzie ok ;) ,

A tak naprawdę to u ciebie grawitacja nie działa, czyli wywal ten ZR i daj osobną rurę do NP

 

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lub wywalić z zasilania ZR z pompą i pompę przenieść na powrót kotła. Nie trzeba będzie osobnej rury do zbiornika wyrównawczego.

No i tak jak koledzy już wspomnieli należy przenieść pompę podłogówki za zawór 3D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko ładnie pięknie ale weź i to teraz powiedz temu paprakowi który to robił że trzeba przerobić bo jest źle.

Weź i mu uzasadnij że powinno być tak a nie inaczej skoro on z zawodu jest "HYDRAULIKIEM" a ja zwykłym kierowcą i co ja mogę wiedzieć o instalacjach CO.

 

Ręce opadają :blink:

Edytowane przez emilin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeszcze tak na szybko.

Co sądzicie na temat podłączenia tego naczynka?

p1050982o.jpg

 

Z tego co zauwazyłem przegladając to forum

 

1.Rura jest nie odpowiedniej srednicy

2.Zastanawia mnie ten korek----tam nie powinno czasem być odpowietrzenie????

Zaślepione bo przy napełnianiu instalacji woda sie tamtedy wylała (zalewając mi wełnę :angry: )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba zrobić tak:

1. Ekspertyza na piśmie od hydraulika niezależnego (co jest do przeróbki, bo źle).

2. Tego to już tylko do sądu można zaprowadzić, nie radzę z nim współpracy.

Albo zachować się jak policja - albo płaci rachunek normalnego hydraulika albo do sądu.

 

Jeśli jednak z niewiadomej przyczyny będziesz chciał z nim to poprawiać, to umowa musi być taka, że najpierw jest schemat a potem robota.

Schemat sobie skonsultujesz zatrudniając nas (i czemu za darmo? :blink: ) a potem tylko wykonać.

 

Na drugi raz pamiętaj przy instalacjach - najpierw schemat na piśmie a potem robota.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeszcze tak na szybko.

Co sądzicie na temat podłączenia tego naczynka?

p1050982o.jpg

 

Z tego co zauwazyłem przegladając to forum

 

1.Rura jest nie odpowiedniej srednicy

2.Zastanawia mnie ten korek----tam nie powinno czasem być odpowietrzenie????

Zaślepione bo przy napełnianiu instalacji woda sie tamtedy wylała (zalewając mi wełnę :angry: )

Witaj!!!!!

Tu masz prawie wszystko.

http://www.instsani....pl/projco24.htm

Jeżeli zagotowałeś kilka razy wodę - to miałeś cholerne szczęście.

pozdrawiam.henryk1953

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.