Skocz do zawartości

tsa

Forumowicz
  • Postów

    11
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

O sobie

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Lokalizacja
    Andrychów

Osiągnięcia tsa

Żółtodziób

Żółtodziób (2/14)

  • Pierwszy post
  • Współtwórca
  • Starter dyskusji
  • Tydzień pierwszy zaliczony
  • Miesiąc później

Najnowsze odznaki

1

Reputacja

  1. Zanim zaczniesz myśleć o przeróbce można spróbować pokombinować inaczej a jak to nie zadziała to wtedy przeróbka będzie potrzebna. Spróbuj odłączyć pompę przed podłogówką i całość niech działa tylko na pompie tej nad piecem ale wtedy ona musi być na najwyższym biegu. Potem skryzuj instalacje grzejnikową aby woda poszła również na podłogowe, bo jak tego nie zrobisz to woda popłynie tam gdzie jest jej łatwiej.Na piecu wystarczy temp ok 60 stopni i będzie wystarczająco. Proponuje jednak zamianę rurek PP na miedź fi 28mm. No i masz jeszcze 2 pompki na tej samej lini . Lepiej zrobić osobne wpięcie dla podłogówki z rury wzbiorczej i pompka niech pracuje na stałe lub jakaś prosta regulacja.
  2. Po pierwsze podłoga nie ma być gorąca to powiedz instalatorowi. Jak wyżej pompka do podłogówki powinna być za zaworem . Rotametry zamontować aby wyregulować przepływ bo nie wiadomo czy pętle są takie same. A na dziś to postaraj się dokonać regulacji na obydwu pompach tj nad piecem nastaw na 3 bieg a na pompie do podłogówki na bieg pierwszy . Poza tym piszesz "... na piecu 80 stopni.... " obok pieca nie widać zaworu 3d lub 4d a Ty masz rurki PP. Ciekawe jak długo wytrzymają?
  3. Na rurze wzbiorczej nie powinno być żadnych zaworów. RW miedż 28 mm , do zaworu 4d też. Do bolera 22 mm wystarczy. ile grzejników idzie od rozdzielaczy?
  4. Gdzieś już był temat o kominach. Masz za duży komin i zaciąga ci powietrze na dół bokami a to jest cofka i dlatego dym leci przez klapę. Ja mam komin Fi 200 i wysokości 5.3 m a zug taki że aż huczy. .
  5. A co konkretnie chciałbyś wiedzieć? . Mam Kalvis-4SB. Tu kiedyś opisałem swoje doświadczenia. http://forum.muratordom.pl/showthread.php?170994-Kuchnie-grzewcze-Prity-lub-alternatywa&p=4484510&viewfull=1#post4484510
  6. Też ostatnimi czasy powiększyłem szamotki i ich ilość podobnie jak kilku forumowiczów i stało się to o czym pisał wcześniej Quitar .Odpadła a raczej spiekła się warstwa osadu w komorze spalania i teraz pięknie wyczyszczone bez drapania.
  7. Świetny temat.Wielkie dzięki za info dla guitar za cały wkład w rozbudowę pieca. W zeszłym roku kupiłem używany piec junkers supraclass 20 kw. dom w ciągłym remoncie 100 m2 pół drewniany pół murowany (parter + poddasze nieużytkowe) brak ocieplenia szczególnie w części drewnianej( sufit to jest re-gips i deska a nad tym strych czyli temp jak na zewnątrz). Piec 170 cm poniżej poziomu parteru ,instalacja miedź 22mm i 15mm , 8 grzejników 60x100cm + podłogówka w łazience 5m2 + bojler140 litrów,pompka grundfos na powrocie, temp w domu 20-22 stopnie, komin fi 200mm wys 5,5m. Pierwsza zima to nauka i poznawanie pieca i poszło 3,5 tony węgla kwk brzeszcze.Teraz pale dokładając jeszcze na przemian z węglem drewno.Na dobę idzie węglarka węgla a do pieca chodzę kontrolnie by poobserwować wizjer i cieszyć oko jak to pięknie wszystko w środku tańczy. Z początku zadymiona kotłownia i człowiek wychodził jak z wędzarni. Uszczelniłem piec i kombinowałem z szamotkami nawet podłączyłem na chwile dmuchawę ale już odłączyłem i teraz tylko miarkownik i zero dymu w kotłowni. Na piecu od 60-80 stopni ,komin chciałem ostatnio wyczyścić ale nie było z czego))) W piecu osad który można zdmuchnąć .natomiast zeszłym tygodniu paliłem tylko drewnem to nawet nie było co sprzątać ))) Teraz próbuje palić aby ogrzewanie chodziło tylko na grawitacji a pompka włącza się co godzinę na 10 minut.efekt taki że idzie trochę mniej opału pomimo że instalacja nie jest typowo grawitacyjna( brak typowych spadków czy średnic rur). W najbliższym czasie biorę się za zmniejszenie paleniska i pokombinować coś jeszcze z rusztem. pozdrawiam tomek
  8. z lewej strony masz 3 grzejniki na fi 15mm może lepiej przejdź z fi 28 na 18 mm a potem na fi 15mm.
  9. witam byłem u znajomego który ma ogrzewanie podłogowe wodne .ale zastrzelił mnie nowinką że wszystkie rurki dodatkowo są w otulinie z peszla po całej długosci .jak narazie nie spotkałem takiego rozwiązania bo daje peszla przy przejsciach przez dylatacje i przed rozdzielaczem. co o tym myślicie??? czy poprzez to że są w peszlu i mogą pracowac są bardziej trwałe niż te zalane jastrychem? a także czy dodatkowa poduszka powietrzna ma jakiś wpływ na przekazywanie ciepła? Tomek
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.