Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Instalacja Źle Grzeje...


steler

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

 

 

Mam instalację która źle greje grzejniki sa na dole tylko letnie i powrót też letni mimo tego że na piecu 80st, hydraulik który był u Mnie powiedział że obejście jest źle ustawione i pompa mieli w miejscu czy to prawda?

 

Proszę o pomoc ( poniżej foto kotłowni)

a jakim cudem ma ta pompa pompowac jak ona cały czas ma powietrze ???

jesli już chesz taki ukłąd z tym nieszczeznym zaworem ktory prawdopodobnie nie działa to zrób mała modernizacje czyli odróc pompę na dół a ten nieszczesny zawór zamień na zawór mosięzny klapowy bub ze spreżyną wyjętą i bedzie ok ,moze sie zdazyć że po odróceniu pompy zawór bedzie zamykał pod warunkiem że opory na instalacji bedą wielksze niż opór tej kulki ktora obecnie lezay zapewne w zagłebieniu (łaczeniu zaworu) ponadto jak pompa zacznie dobrze działać to jest pytanie czy nie bedzie sie wwoda wylewac z układu bo wpiecie zbiornika jest na zasilaniu a jesli zbiornik jest poniżej wysokości podnoszenia pompy licząc od ostatniego grzejnika to takie zjawisko bedzie miało miejsce

Edytowane przez automatyk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żle działa, bo fatalnie wykonana. Zawór różnicowy w poziomie nie będzie działał, filterek żle zamontowany, brak drugiego zaworu kulowego odcinającego zespół pompowy ( jak oczyścisz filter czy wymienisz pompę- będziesz spuszczał wodę z całego układu ). Do całkowitej przeróbki połączenie kotła z naczyniem wzbiorczym, inaczej możesz wylecieć w powietrz. Zdjęcia rozerwanego kotła też na tym jakże potrzebnym forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten zestaw pompy wygląda na gotowy i zmontowany jest poprawnie. Zakładam, że strzałki na pompie i zaworze różnicowym są w kierunku kotła. Zestaw ma dwa zawory odcinające, chociaż słabo je widać. Jeden zintegrowany z filtrem a oba mają odwrotnie założone dźwignie. Dlaczego, to już pytanie za 100 punktów...

 

O ile zestaw jako taki jest OK, to w tej konfiguracji przeznaczony jest do montażu na zasilenie i radziłbym go tam przenieść. Jednocześnie przerobić wpięcie naczynia (jest niefachowe, ale wybuchem na pewno nie grozi) i domontować zawór bezpieczeństwa. Odpowietrznik boilera kompletnie bez sensu. Widać po sposobie zabudowie pompy i tego odpowietrznika, że instalator nie ma wyobraźni jak zachowuje się powietrze w rurze z wodą.

 

Proponuję przerobić układ.

Na szybko, to do kontroli filtr i odpowietrzenie pompy, najlepiej poprzez poluzowanie śrubunku od strony kotła.

 

post-18583-0-44410800-1353842826_thumb.jpg

 

P.S.

Olśniło mnie co z tymi dźwigniami. Prawdopodobnie są to zawory bez możliwości przełożenia dźwigni (ON/OFF tylko w jednym położeniu). W związku z tym nie ma pewnie miejsca aby dźwignie pracowały w kierunku ściany a nikt zestawu nie rozbierał, by zmienić położenie zaworu jako całości (wystarczyłoby ćwierć obrotu).

Drugi raz się w pierś uderzę, bo ten odpowietrznik to na lato ma mieć zajęcie, jak grzejniki odcięte. Nie zmienia to faktu, że założony być powinien bezpośrednio na wężownicy.

Edytowane przez kiminero
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kupie inne obejście pompy takie "niższe" bo z tym bede prawie pod sufitem...

Witam ale po co nowe jak te jest ok co do wysokości obecne ma za pewne max 60 co a do sufi to masz zapewne jeszcze z 1m wyjdziesz na wysokości prawie jak zaznaczył kolega kiminero więc po co zmieniać w zamian tego można coś innego zakupić :P

Edytowane przez darecki2308
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będziesz dużo niżej jak rozbierzesz zestaw i złożysz go z pompą w poziomie. Bezpośrednio na kocioł wkręć trójnik o średnicy wyjścia z kotła i bocznym odejściem 1" . W górę podpinasz naczynie a w bok kolejny trójnik 1"/1" przelotowo.

 

Może jaśniej będzie na szkicu:

 

post-18583-0-65399600-1353938661_thumb.jpg

 

Domontuj sobie też termometr na powrót do nadzoru sytuacji w tym miejscu.

 

P.S.

Jak mnie denerwuje ten gnojek, co to mi lata po ekranie z piłką! Nie można by powiesić tabliczki "Zakaz gry w piłkę"?

Zaczynam mieć awersję do logo Vaillanta...

Edytowane przez kiminero
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam tylko, że tego typu włażenie z buciorami do świadomości konsumenta ma więcej wspólnego z natręctwem muchy niż odpowiedzialnym marketingiem. Nie wiem jak tam kondycja firmy Vaillant, ale zniżanie się do poziomu Osła? Pamiętacie Shreka i scenkę "Ja! Ja! Ja! Mnie wybierz! Wybierz mnie!"...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.