Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Który Z Wymienionych Piecy Waszym Zdaniem Godny Polecenia?


Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam.

Swój dotychczasowy zasypowy piec pleszewski postanowiłam zmienić na coś nowego. Poszukuję pieca 15kw z podajnikiem. Nie potrzebuję produktu z górnej półki cenowej, za piec jestem w stanie zapłacić 5000 zł (+/- 600 ). Problem w tym, że czas mnie nagli i potrzebuję podjąć decyzję jak najszybciej. Mój dotychczasowy piec jest mocno wysłużony (12 lat). Dochodzą do mnie opinie, że renoma Pleszewa spadła. Co o tym sądzicie? Możecie podpowiedzieć mi czym mam się sugerować przy wyborze pieca? Czytając inny temat i pewien artykuł dochodzę do wniosku, że preferuję ruszt żeliwny aniżeli wodny. Znalazłam parę ofert na allegro, ten potencjalny piec będzie zapewne którymś z poniższych:

 

1) http://allegro.pl/ko...2799948741.html

2) http://allegro.pl/pi...2774115812.html

3) http://allegro.pl/ko...2769708601.html

4) http://allegro.pl/ko...2779171051.html

5) http://allegro.pl/pi...2796561876.html

 

Bardzo proszę o pomoc. Wiem, że wielu z Was jest dobrze zoreintowanych w temacie i mam nadzieję, że będziecie mogli poświęcić mi parę minut. A może jesteście w stanie polecić mi innego producenta, który niekoniecznie wystawia się na allegro?

Z góry dziękuję.

Opublikowano

Ile m2 ogrzewasz, może nie potrzeba aż 15 kW. A co do firm to np. SAS, HEF czy Zębiec.

  • Zgadzam się 1
Opublikowano

ok.70 m2. Dotychczasowy był 15 kw i raczej tego bym się trzymała- to nie jest nowy dom. sambor- dzięki za link, poszukam tam czegoś.

Ofert jest sporo ale tak jak napisałam, moge przeznaczyć na ten piec max.do 6 tyś. NIe chcę inwestować więcej ponieważ piec ten nie będzie mi służył tak długo jak poprzednik, wkrótce dom zostanie sprzedany, podejrzewam, że to takie rozwiązanie na 2-3 lata, potem sprzedam i ten piec.

Opublikowano

aguś

na 70m2 to ty potrzebujesz jakieś 7KW zakładając że to nie jest ocieplone + 2KW do grzania CWU- bo nic ponad powierzchnię nie podałaś.

jak chcesz kłopotów i wyższego niż powinno być spalania to owszem bierz 15KW ale od razu dobry fotel do kotłowni

  • Zgadzam się 1
Opublikowano

Nie jestem obeznana w temacie, nie potrafię nawet podać więcej szczegółów. Dom stary, ocieplony ale ze skłonnościami do wilgoci, dach do wymiany, niezagospodarowany strych... Może i zakup pieca o mniejszej mocy byłby mi na rękę. 12 kw, 14? Co sądzicie o tych? Oczywiście najabrdziej odpowiadałaby mi wersja z możliwością stosowania wielu paliw no ale.

 

1) http://www.fuego.pl/3773_PER-EKO_KSR_14_kW.html

2) http://www.fuego.pl/6835_GALMET_EKO-GT_KWP_12_kW.html

Opublikowano

jeśli dom ocieplony to masz zapotrzebowanie poniżej 100W/m2, jeśli bez izolacji od strony dachu to liczyłbym 90W/m2 czyli wychodzi z tego

90x70=6300W czyli 6,3KW plus jakiś zapas na grzanie ciepłej wody więc powiedzmy 8,3KW

 

poszukaj sobie informacji o kotłach :

 

Ogniwo eko plus o mocy 10KW

skam-premium o mocy 7KW robiony na zamówienie z palnikiem który pociągnie do 10KW

 

a jak chcesz po taniości to masz w castoramie taki kociołek jak mój tylko o mocy 12KW - ten jednak jest ze sterownikiem dwustanowym i wymaga wiedzy jak go ustawiać.

 

poprzednie mają sterowniki "automatyczne" pracujące w oparciu o różne algorytmy i prowadzące spalanie w sposób ciągły - użytkownik ogranicza się do wpisania jakie chce temperatury, sypie opał do zasobnika i wygarnia popiół oraz czyści srednio raz na tydzień powiedzmy. dodatkowo ogniwem możesz sterowac przez internet nie wchodząc do kotłowni

Opublikowano

Mój kolega niedawno kupił kocioł z podajnikiem 11kW z firmy http://www.kotlyleszka.pl/ blacha 6mm , palnik mała ekoenergia, kosz na 160 kg węgla zapłacił 4700 pln. Wygląda dość solidnie.

  • Zgadzam się 1
Opublikowano

Witam chciałbym się podłączyć do tematu. Też szukam kotła z podajnikiem i z rusztem na inne paliwa do takiej kwoty jak agus27. Więc proszę o wszelkie informacje ponieważ sam kompletnie się nie znam.

Opublikowano

Kolego judel, oglądnij kocioł pereko ( stronę podałem wyżej )

 

A jaka moc ? Jaka powierzchnia do ogrzania?

 

Do 6000 zł to jeszcze galmet: http://www.galmet.com.pl/pl/products/2-kotly_co?Products_page=1&pageSize=5

Ewentualnie elektromet: http://elektromet.pl/pl/technika-grzewcza/oferta/1/kotly-co

Sekom: http://www.sekom-pleszew.com.pl/index1.html

 

W razie potrzeby, chętnie pomogę.

Pozdrawiam

Opublikowano

Dzięki za linki. A jeżeli chodzi o moc to myślalem nad 15-17kw bo dom mam nowy cały drewniany, docieplony o powieszchni 180m ale narazie tylko dół będę wykorzystywał to jakieś 100m. Zalezy mi na tym dodatkowym ruszcie ponieważ mieszkam w lesie i dużo drewna mam. Jak by ktoś miał jeszcze jakieś wiadomości to bardzo proszę!

Opublikowano

Judel

skoro dom nowy dobrze ocieplony to pewnie i zapotrzebowanie na ciepło policzone masz.

wnioskuję że nie jest wyższe niż 10-12KW po co zatem przewymiarowany kocioł???

jak chcesz palić drewnem to szukaj raczej typowego do tego rodzaju paliwa. kotły na ekogroszek mają przeważnie mizernych rozmiarów komory do spalania "tradycyjnego" i trudno w nich w taki sposób palić nie mieszkając w kotowni. jest tylko kilka konstrukcji które mają większej powierzchni komorę "awaryjną"

moim jednak zdaniem jak coś jest do wszystkiego to jest do niczego.

 

najpierw sprawdź swoje zapotrzebowanie potem wybierz rodzaj źródła ciepła i na końcu jego moc

Opublikowano (edytowane)

Proponuję 15 kw będzie w sam raz, do tego dochodzi też grzanie ciepłej wody.

 

Na dodatkowym ruszcie tak jak napisał poprzednik, palenie jest morderką.

Szczególnie jeszcze w tych najtańszych piecach, ten rusz jest tyko awaryjny.

Ludzie nawet w sytuacjach awaryjnych narzekają na te ruszty.

 

Jak chcesz coś w miarę dobrze spalić to musisz do pieca dołożyć co najmniej 2000zł

Jeżeli chcesz tyle dołożyć to napisz a później coś wybierzemy.

 

Jeszcze mam jedno pytanie, czy aby na pewno ekogroszek? A co powiesz na pellets ?

I tu poleciłbym ci piec w którym możesz palić: automatycznie i wtedy praktycznie zapomniesz że masz go w kotłowni albo narmalnie jak zwykłym piecem, jak nałożysz drewna do pełna to całą noc Ci wytrzyma.

 

Na ten kocioł jest dotacja ale niestety i po odliczeniu dotacji tak trzeba dać 10000zł więc nie wiem jak się cena spodoba?

 

http://www.kostrzewa.com.pl/#70

Edytowane przez PiotrInstalator
Opublikowano

Dzięki za linki. A jeżeli chodzi o moc to myślalem nad 15-17kw bo dom mam nowy cały drewniany, docieplony o powieszchni 180m ale narazie tylko dół będę wykorzystywał to jakieś 100m. Zalezy mi na tym dodatkowym ruszcie ponieważ mieszkam w lesie i dużo drewna mam. Jak by ktoś miał jeszcze jakieś wiadomości to bardzo proszę!

 

Jak kolega podawał link do skam-pa

to 180m2 rozumiem z garazem i kotlownia - styknie zatem 12ka

ruszt - jest dwupoziomowy, odlany z dwóch płyt.

na górnym mocowaniu zostaje na stale i ma maly zasyp, ale na biezaco jak sie pali idzie spalic papiery czy mala ilosc drewna. Zasyp jak w modelach z wodnym.

 

jak Ci sie chce, to mozna wygasic palnik, przelozyc plyty na dol i masz do obslugi klasycznego kopciuszka z wieksza komora spalania. To juz jednak wymaga zabawy.

 

Duzo drewna to bym zuzyl do kominka... jak bedzie

Opublikowano

Koledzy dom jest nowy ale "zapotrzebowanie na ciepło" to nawet nie wiem co to jest, w każdym razie kubatura to 800m. Trochę mi te drewno zawraca głowę bo mieszkam na podlasiu i puszcza Augustowska za płotem. Więc może jakiś zwykły piec zaproponujecie mi co spala te paliwo? TIMON120777 w tym kierunku proponujesz może coś konkretnego?

Opublikowano (edytowane)

ja o "śmieciuchach" się nie wypowiadam bo się nie znam

co do peletu to świetnie tylko kolega zapomniał dodać że oprócz droższego kotła to i opał jest droższy i mniej kaloryczny czyli spalić trzeba go więcej a do tego większa potrzebna powierzchnia do przechowywania i koniecznie musi być sucho.

co komu po dotacji jak potem koszty eksploatacji wyższe??

Jubel

skoro masz nowy dom to musiałeś mieć policzone zapotrzebowanie na ciepło sprawdź projekt. jest to ilość energii niezbędna do ogrzania Twojego lokum. jak jakimś cudem nie masz to koszt takiej usługi jest niezbyt duży w porównaniu z późniejszymi oszczędnościami.warto policzyć zatem OZC i będziesz wiedział ile musisz KW dostarczyć do domu żeby CI tyłek nie zmarzł.

będzie to wartość maksymalna dla temperatury na dworze -20stC i w domu +20stC czyli przez maksymalnie 3 tygodnie w sezonie grzewczym, przez resztę będziesz go potrzebował znacznie mniej.

nie mam pojęcia jak jest z oporem dla drewna ale zakładam że musisz spełnić normy dla nowych domów i nie masz wyższego zapotrzebowania niż 70W/m2 czyli maksymalnie potrzebujesz 12,6KW więc kocioł 12KW to wszystko co musisz mieć

a jak policzy Ci ktoś to pewnie wyjdzie jeszcze mniej. potem zdecydujesz co wstawić do kotłowni jak będziesz wiedział jakiej mocy ma być

Edytowane przez TIMON120777
Opublikowano

agus27 wystarczy Ci na pewno kocioł np. taki 11 kw http://www.firmainstalco.pl/index.php?art=32 czyli rbr ekouniwersal.

 

Sprawdź u siebie w gminie czy są dopłaty do kotłów ekologicznym ( przy wymianie ze śmieciucha jaki masz ) to możesz odzyskać pewnie co najmniej z 30 % wartości kotła.

 

Jeżeli są dopłaty to ustal sobie dokładnie jakie są warunki i jakie warunki musi spełniać kocioł. Jednym z warunków najczęściej jest świadectwo ekologiczne kotła to wtedy dzwonisz do producenta i ustalasz czy ma takie świadectwo :)

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.