Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Problem Z Utrzymaniem Temperatury.zbyt Mała Moc Kotła?


elburitto

Rekomendowane odpowiedzi

wybacz ale niewiele widać na tym zdjęciu :(

pytanie dodatkowe zadam

czy te spieki są czarne przypominające fakturą węgiel czy może brązowe w kształcie spalonego popcornu i bardzo twarde?

 

zerknij na moje zdjęcie i napisz które sa u Ciebie - po prawej czy po lewej stronie???

 

 

post-32729-0-69202800-1354033147_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zadanie miało byc takie zeby kocioł chodzil na wyzszych temp. teraz z trudem osiaga 55. cały czas chodzi na rozpaleniu. na podtrzymaniu tylko ok 10 % czasu, przez to spala bardzo duzo wegla. poprzez podniesienie temp powrotu kociol mial chodzic stabilniej, choc temp na grzejniki miala byc nizsza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

będzie regulował temperaturę idącą na układ CO, zmieniając nastawę zaworu od maksymalnego przepływu w dół będziesz obniżał temperaturę wody płynącej do grzejników. im mocniej przestawisz zawór tym więcej dopuści zimnej wody z powrotu do układu. reszta zimnej wody trafi do kotła

sugerowałem zawór 4d miałbyś wtedy i regulację zasilenie i powrotu a tak ???

masz co chciałeś

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najtańszy zawór 3d calowy 135zł taki co się przy montażu nie rozpadnie

najtańszy 4d calowy kosztuje 140

kolega ma instalację w miedzi- sam nie założy więc dolicz podwójne koszty robocizny

 

po jaką .... mu 2 zawory kiedy moze regulować jednym i temperaturą na kotle?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A teraz mi wytłumacz co ma zrobić jak jest -15C i chce dać na grzejniki 60C i na kocioł 50C

to raczej trudne, np na zachodzie odeszli od zaworów 4-D , stosują 3- D na powrocie a jak trzeba to 2 x 3D.

Natomiast kolega ma już zaw 3D, i jeżeli ma dodatkowo termostaty na grzejnikach , to wystarczy przenieść 3D na powrót, a temp w domu zapewnią głowice na grzejnikach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a po jakiego grzyba mu 50 na powrocie???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ile powinien mieć - może 55C lub więcej?

 

Niemcy obowiązkowo do kotłów na paliwo stałe dają zawór 3D stałotemperaturowy 60C i nikt tam nie kręci ani nie mówi o temp powrotu,

 

A w szwedzkich konstrukcjach jest montowany fabrycznie na kotle, co polecam koledze Przemkowi.

 

Ma być to jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a czy tu są Niemcy czy Polska??

jak Niemiec palec w ogień wsadzi to też włożysz ???

 

jak już idziemy tym torem to w niesprzyjających warunkach kwasowy punkt rosy może sięgać nawet 140stC

i ile mam mieć na powrocie??? 140?

Jak ma suchy opał i nie jest to czech o zawartości siarki powyżej 1% to może trzymać spokojnie 40st.

U mnie wylazły kwiatki jak miałem powrót 28-30st po założeniu obiegu kotłowego i trzymaniu temp powrotu na poziomie 40st nic się nie dzieje.

więc nie wydziwiaj jak serwisant z pewnej firmy kotlarskiej

albo udowodnij że niezależnie od warunków temperatura poniżej 50st na powrocie jest niewłasciwa.

Tylko merytorycznie a nie bo tak jest u kogoś lub gdzieś

Edytowane przez TIMON120777
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu nie o lokalizację idzie a o technikę, a co do tych wszystkich zaw 3-D to u mnie leżą w szafie po demontażu.

Była też pompa kotłowa, teraz jest wyjście z połowy bufora, i co źle?

 

Jeżeli wszyscy producenci jak jeden mąż zalecają zawór 4-D to wcale nie znaczy że jest on lekiem na całe zło kiepskiego paliwa i kiepskich produktów.

 

Walczycie na forum z przewymiarowanymi kotłami, to powalczcie z jeszcze jednym stereotypem z tego samego źródła - zaworem 4-D.

 

Jak zawory 4-D zaczeły być niepopularne na zachodzie to u nas jest na nie obowiązek - bo gwarancja, bo tanie, bo fajne itd

 

Załóż temat dlaczego nie stosujemy zaworu 3-D na powrocie , tylko 4-D, to ci się wpiszę a zaworom 4-D stanowczo nie.

 

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesteście nie fer ja się chciałem dowiedzieć

 

pozdrawiam RedEd

 

ps z tym że gdzieś indziej się z czegoś wycofują a u nas to jest " obowiązkowe" to już przerabialiśmy w naszym pięknym kraju (np szwagier jakiejś persony kupił dużo bo było tanio to trzeba przepisy dopasować aby zbyt zagwarantować)

Edytowane przez reded
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolega zadał pytanie jaki zawór załozyć

odpowiedziałem 4d bo będzie miał i powrót ciepły i na zasilaniu niższę temperaturę i się gotował nie będzie.

Ty piszesz o jakimś minimum, na które nie ma uzasadnienia w postaci badań świadczących że poniżej temperatury X będzie i tyle, tylko przypuszczenia że może wystąpić i lepiej zabezpieczyć.

producenci zalecają bo to kolejny argument aby zrzucić całą winę za zło tego świata na użytkownika. nawet jak już założysz 3d czy 4d a coś się będzie działo to ci powiedzą że opał nie taki że kocioł źle ustawiony i innych jeszcze "że" parę wymyślą.

Ja uważam że lepiej sterować zaworem 4d Ty masz inne zdanie ale argument o minimalnej temperaturze powrotu nijak mi tu nie pasuje.

dla wielu użytkowników zawór 4d jest doskonałym rozwiązaniem więc generalizowanie nie jest na miejscu.

To że u Ciebie nie działało i zdjąłeś nie znaczy że u kogoś innego działać nie będzie. możliwe też że nie działało nie z winy zaworu ale to nie na ten wątek dyskusja

oczywiście masz prawo mieć inne zdanie tylko nie mieszaj w to mitów o minimalnych temperaturach powrotu, wtedy nie będę dyskutował.

pozdrawiam

 

PS

nie wszyscy producenci zalecają zawory 4d

Edytowane przez TIMON120777
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PS

nie wszyscy producenci zalecają zawory 4d

 

 

Z tym się zgadzam ale to na zasadzie idzie nowe , my jednak stosujmy stare wypróbowane 4-D

 

Nie przeczytałeś dokładnie - nigdy nie miałem 4-D tylko 3 -D..

 

 

Pozdrawiam

 

PS

 

To typowa dyskusja o wyższości Śwąt Bożego Narodzenia nad Świętem Wielkiej Nocy., każdy ma swoje racje

Edytowane przez sambor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie przeczytałeś uważnie

słowem nie wspomniałem że u ciebie nie działał zawór 4d -tylko że "nie działało"

nieważne

mamy odmienne zdania i tak pozostanie

a kolega nadal ma kłopot bo mu założyli a i tak nie ma czego chciał :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to powinieneś ten zawór założyć na powrocie a nie na zasileniu jak radził sambor . zawór 3d i 4d mają rózne konstrukcje i służą innym celom

 

 

PS

producent robi sobie furtkę awaryjną w razie gdybyś chciał zapukać z reklamacją

zapyta - a jaka temperatura minimalna?

a to znaczenia nie ma. gdyby miało fatycznie to producent kotła wymógłby na producencie sterownika ograniczenie minimalnej temperatury zasilania a tego nie robią. nawet ten producent co to sobie życzy zaworu 4d i minimalnej temperatury zasilania 65st. w jego sterowniku zabawa zaczyna się od 50st. gdyby nie było można to by takiej opcji nie było moim zdaniem

niektóre konstrukcje pracują od 40st i nic się nie dzieje. problemem jest prawidłowe wykonanie całego układu a nie samego kotła- własciwe zbilansowanie całości tak aby t co wróci do kotła go nie zarżnęło.

Edytowane przez TIMON120777
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

@elburito kociołek masz duży więc nie powinien mieć problemów natomiast ja bym mając taki problem zrobił duże sprzęgło hydrauliczne lub mały bufor i z niego wyprowadził dopiero dwie pompy sterowane niezależnie od kotła przez np termostaty pokojowe (auraton chyba ma coś takiego) tylko trzeba by jakoś je zróżnicować na ten odległy dom dać mocniejszą lub nie dławioną no i wyjścia na kocioł chyba wysoko ale niech może bardziej doświadczeni koledzy się wypowiedzą (ja mam możliwości we własny zakresie coś zrobić a nie wiem jak u ciebie)

 

pozdrawiam RedEd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zadanie miało byc takie zeby kocioł chodzil na wyzszych temp. teraz z trudem osiaga 55. cały czas chodzi na rozpaleniu. na podtrzymaniu tylko ok 10 % czasu, przez to spala bardzo duzo wegla. poprzez podniesienie temp powrotu kociol mial chodzic stabilniej, choc temp na grzejniki miala byc nizsza.

 

Witam, 4 list. pisałem Tobie że bez 4-drogowego kociołka nie ustawisz

TIMON -a nie słuchasz, a teraz klops.

 

U mnie -zadana 54 st c, cwu 50 st.c/trochę dużo,pcha mocno grawitacyjnie przez zawór klapkowy i pompę ładującą/ na powrocie ok.47-48 st. c zawór 4-drog otwarty na 3;5-4 /obsługa kotła i temp. w domu odbywa się w zasadzie zaworem 4-drog/ , spalanie ok.24-28 kg /kocioł przewymiarowany 3,5 m.kw. pow grzewczej , producent /lokalny twierdzi ze to ok.30 kW.To tyle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie wylazły kwiatki jak miałem powrót 28-30st po założeniu obiegu kotłowego i trzymaniu temp powrotu na poziomie 40st nic się nie dzieje.

 

Chciałem się przywitać jako nowy na tym forum.

Czytam Wasze posty od roku ale teraz postanowiłem się zalogować.

Forum to znalazłęm dzięki Timonowi który udzielał mi porad na innym forum.

Wracając do rozmowy co znaczy wylazły kwiatki?? co się wtedy dzieje?? pytam bo czyszczę kocioł i zastanawiam sie czy mam na coś zwrócić uwagę.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.