Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc temu...

Witam Panowie,proszę o pomoc.W czym rzecz.

Wujek kupił kocioł defro ds o mocy 20KW powierzchnia do ogrzewania 280 m2 i nie może osiągnać temperatury więcej jak 60 stopni.Czy nie wydaje Wam się że szuflada komina 14 cm na 14 cm jest za mała do tego kotła?

W instrukcji kotła powinno być napisane jaki jest wymagany minimalny przekrój komina. Możesz wyjaśnić co to jest szuflada komina?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam:-)proszę o opinie mianowicie :na kanale youtube 2 dni temu umieszczono film instruktażowy chyba dla klientów niemieckich, na którym jest pokazane niby jak palić w tym piecu itp., ale nie o to mi chodzi. Zastanowił mnie fakt iż miarkownik ciągu jest na drzwiczkach zasypowych, a nie na popielnikowych, co by miało chyba uzasadnienie. Dzwoniłem do Defro, a sam z info powiedział mi, że to musiało być na życzenie klienta co wydaje mi się być nieprawda, bo tam było więcej pieców. Czy rzeczywiście powietrze główne i miarkownik nie powinny być w drzwiach zasypowych? Jak są piece górnego spalania to pow główne jest od dołu. Proszę o opinie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

       Z tego co widać na filmie jest możliwość podpięcia miarkownika i na klapę w dolnych i na klapę w górnych drzwiczkach, do wyboru a jak ktoś sobie zechce to może i jednocześnie na obie. Przy paleniu drewnem podawanie powietrza głównego od góry jest jak najbardziej wskazane. Dobrze, że wreszcie ktoś w defro ruszył głową, szkoda że tylko w Niemczech... Może ktoś skomentowałby to co widać na analizatorze umieszczonym w kominie. Czy dobrze widziałem, że temp. spalin to coś około 380 st. C.... https://www.youtube.com/watch?v=BI8HhWrqBiQ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tam są jakieś dwa wyniki temperatur, jeśli to żeczywiście w czopuchu jest 380* to niezła strata kominowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że defro stosuje tak samo jak cichewicz jedne drzwiczki do zasypu i czyszczenia wymienników.....  ale mniejsza o to, pewnie koszty i estetyka są na plus.

Zobaczcie na tym filmiku ujęciu https://youtu.be/BI8HhWrqBiQ?t=319 jak dym z paleniska jest zasysany przez szpary w tych drzwiczkach do komory z wymiennikami.....

Dokładnie ten sam problem w Vespie zmniejsza stałopalność o jakieś 20-30% w moim przypadku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piec na filmie jest na pewno wyprodukowany w Polsce(widać po napisach)mam ten piec, i do końca nie mam przekonania , że miarkownik na drzwiczkach popielnikowych jest tak do końca w dobrym miejscu. Jeżeli otworze chociaż trochę rozete w górnych drzwiczkach to pali mi się cały zasyp. Palę głównie węglem. Jak przyjadę do domu to spróbuję zamknąć całkiem miarkownik i otworzyć rozete w drzwiczkach zasypowych. Zobaczę jaki będzie efekt. Powinno być moim zdaniem lepiej i powinno mi się palić w dolnej części pieca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piec na filmie jest na pewno wyprodukowany w Polsce(widać po napisach)mam ten piec, i do końca nie mam przekonania , że miarkownik na drzwiczkach popielnikowych jest tak do końca w dobrym miejscu. Jeżeli otworze chociaż trochę rozete w górnych drzwiczkach to pali mi się cały zasyp. Palę głównie węglem. Jak przyjadę do domu to spróbuję zamknąć całkiem miarkownik i otworzyć rozete w drzwiczkach zasypowych. Zobaczę jaki będzie efekt. Powinno być moim zdaniem lepiej i powinno mi się palić w dolnej części pieca.

 

Także jestem użytkownikiem tego kotła, palę tylko węglem. Na początku otwierałem lekko górną rozetę w drzwiczkach zasypowych, ale to powodowało właśnie rozpalanie całego zasypu. Teraz górną mam całkowicie przymkniętą (a więc powietrze nie dochodzi nad zasyp) i jest dużo lepiej. Dopiero jak się poziom węgla obniży do poziomu palnika, to rozpala się górna warstwa. Dolną rozetę (powietrze wtórne - do palnika ceramicznego) mam ustawioną na środku.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że defro stosuje tak samo jak cichewicz jedne drzwiczki do zasypu i czyszczenia wymienników.....  ale mniejsza o to, pewnie koszty i estetyka są na plus.

Zobaczcie na tym filmiku ujęciu https://youtu.be/BI8HhWrqBiQ?t=319 jak dym z paleniska jest zasysany przez szpary w tych drzwiczkach do komory z wymiennikami.....

Dokładnie ten sam problem w Vespie zmniejsza stałopalność o jakieś 20-30% w moim przypadku.

W tym momencie masz otwartą klapę, dopiero po ok pół minucie od tego momentu zamyka ją i wtedy jest ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przypominam, że rozeta w drzwiczkach zasypowych to powietrze pierwotne, czyli to o czymś świadczy. Czemu ma być zamknięte podczas palenia, coś mi tu nie pasuje. Tak jest wg instrukcji

 

Tak, jak napisał SONY23, zależy czy się spala drewno, czy węgiel. Powietrze pierwotne wchodzi przez klapkę w drzwiczkach od rusztu/popielnika, którą to klapką steruje miarkownik (w moim przypadku), nie ma potrzeby wg mnie otwierać dopływu powietrza nad zasypem węgla w górnych drzwiczkach. Co więcej, jak miałem otwarty dopływ powietrza w górnych drzwiczkach, to dodatkowo kocioł potrafił "fukać" dymem przez tą rozetę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Gość witek1234

Jak sie umie palić to nic się nie zawiesza i chodzi sie do kotla 2x na dobę.

 

Arti,wybacz ale rozbawiła mnie twoja pewność siebie. I jak tam z paleniem u ciebie? Kupiłeś może węgiel typu 33 i wszystko gra,bo umiesz palić? Podziel się sekretem na sukces.Kolanin napisał samą prawdę o kotłach DS.Przerobiłem te problemy na własnej skórze,niestety. Bez urazy,moim celem nie było obrażanie kogoś z kolegów.Teoria jest fajna,ale praktyka już nie bardzo. Nie ma takiej siły i sposobu na spalanie samego koksującego bez problemu,wieszania, smoły czy dymka z komina i zawalonego sadzą wymiennika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość witek1234

Palnik stosowałem ,tak z ciekawości.Ale ten model podstawowy.Paliło się fajnie,polecam. Brakło mi ambicji by budować te bardziej złożone.Ale ten palniczek nie jest lekarstwem na smołę w zasypowej.Na pewno w wymienniku.Co do piramidy...Nie kumam,mówisz o zabudowie szamotem komory? To ile bym wsypał węgla?Parę kilo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Trochę mi zeszło, ale znowu coś majstrowałem. Kupiłem bufor ciepła 1000litrów i zasobnik wody c w u 300litrów. Podpiąłem to do mojego defro i powiem po tygodniu użytkowania ze jest obiecująco :-) na miarkowniku ustawiłem 85stopni wiec zniknął mi problem ze smołą w komorze zasypowej, piec jest suchy, z komina dymu prawie brak. Dołożyłem jeszcze czujniki pokojowe, siłowniki na zawory 3d i są momenty, że pompy nie pracują, a ciepła woda z bufora czeka aż spadnie temp w domu np do 22stopni. Jeszcze czekam na fachowca, ma dokończyć sterowanie i za tydzień będę miał już instalacje taka, jaka sobie zaplanowałem:-) jak będzie mi się to fajnie sprawować to w przyszłości dołożę kolejne 1000l. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.