Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wymiennik Ciepła, Zawór 3D/4D A Spalanie


kasro

Rekomendowane odpowiedzi

no to po kolei: za nisko naczynie przez co za niskie ciśnienie statyczne wody w kotle i popach, w kotle ułatwia podgotowywanie, w pompach ułatwia kawitację, skoro powyżej tych nieszczęsnych 40C już następuje podgotowywanie, to może być problem w ruszcie, np zablokowany przepływ lub umieszczony idealnie poziomo. Następnie jak już bąble powstaną, nie mają jak trafić do naczynia, bo ono jest podłączone pewnie na powrocie a powinno być za zasilaniu i samoczynnie odpowietrzać kocioł. Ten że bąbel musi przejść przez pompę, która nawet w pionie ma problem by się odpowietrzyć, a tym bardziej w poziomie. Podczas mielenia tegoż bąbla, dodatkowo maleje przepływ przez kocioł, a to wzmaga powstawanie kolejnych :P Sprawdź też drożność tego filtra siatkowego przed pompą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam na forum po raz pierwszy i prosze o pomoc......Mam straszliwy problem z funkcjonowaniem kotlowni w nowym domu ,,,,

 

Joki, gdybyś był tak miły i gorąco pozdrowił instalatora, za umieszczenie wymiennika ciepła przy wlocie powietrza z zetki do kotłowni.

 

 

Andrzej

Edytowane przez Andrzej_M_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki chlopaki.....instalatora pozdrawiam codziennie rano po przebudzeniu ....Ale przy wymienniku nie jest to czerpnia powietrza z zewnatrz jesli o to chodzilo ale jakis kanal wyczystka z kominka z salonu (ktorego jeszcze nie mam gwoli scislości ale po tej zimie i tej kotlowni to chyba szybko trzeba go zrobić)...Wład bardzo trafne uwagi faktycznie naczynie podpiete jest na powrocie ,(filterek czysty sprawdzany..)...Nie za bardzo rozumiem co z tym rusztem . bo to jest chyba stałe ustawienie fabryczne ( czy mozna to zmienić?)....Napiszcie proszę w zwiazku z powyższym jak z tego wybrnąc co wywalic i jak to z glową teraz przerobić.......Kotlownia jest taka jaka jest wyzej wszystko zrobione nie za bardzo widzę opcje z naczyniem na strychu i rujnowaniem wszystkiego po drodze....Wiec pompa w pionie nad piecem, wyrzucic wymiennik ?(tu dodam iz był wymieniony juz raz na większy bo przy pierwszym róznica była piec-kaloryfery 20 st,C po prostu był zimny )- zrobic układ zamkniety ?...Co z tym zaworem trójdroznym (jest podlogówka) on jest wpiety tu teraz za wymiennikiem..moze jeszce jakis inny,, kanał ,,wyłapiecie tej kotlowni.....Zawsze zostaje jeszcze egzorcysta....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymiennik dobra rzecz - pozwala na pracę kotła w układzie otwartym, a instalacji w zamkniętym, ponadto nie musisz naczynia wyrównawczego wywalać na strych, tylko może pozostać w kotłowni...

Może Ci go źle podłączyli??? ma działać przeciwprądowo i będzie dobrze się spisywał.

 

pozdrawiam

Robert G

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to musisz sam zdecydować, czy wywalasz wymiennik i naczynie ląduje na strychu czy zostawiasz i przerabiasz to co jest.

Moim zdaniem lepiej wywalić, zrobić wszędzie układ otwarty, dodać jakiś inhibitor korozji i używać.

Jak by musiał zostać, to trzeba rozwiązać kwestię odpowietrzania. Na pewno trzeba naczynie podłączyć do wyjścia kotła, ale czy to wystarczy i czy pompy mimo to nie będą zasysać powietrza to nie wiem. Przydało by się tam coś o większej pojemności, by spowolnił przepływ i powietrze miało szanse ujść do naczynia. Coś jak wężownica schładzająca.

 

Widzę ze masz dwie kratki wentylacyjne, nie możesz jednego ciągu wykorzystać do poprowadzenia dwóch-trzech rurek 25mm na strych? Miałbyś podgrzewane i bez kucia stropów.

Edytowane przez Vlad24
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiscie prosze o wypowiedz rownież Vlada.....

Właśnie, nie napinaj Vlada ;)

Ja to bym tak zostawił jak jest.

Najpierw trzeba znaleźć konkretną przyczynę takiego zachowania i dopiero przerabiać.

Wydaje mi się, że problem leży po stronie pierwotnej. Nad tym bym sie skupił.

Trochę mało zdjęć - musi byc tyle, żeby dało się wyobrazić schemat tej części.

No i opisać jak najwięcej objawów.

 

Wymiennik wygląda na wpięty przeciwprądowo, więc chyba jest dobrze.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem , jestem ...Cisza techniczna tylko i wyłacznie bo z powodu wyjazdu brak netu ....Wszystko przeczytane ogromne dzieki za rady (od razu lepiej człowiekowi sie robi..) Vernal jutro wrzucę wiecej zdjęć (chodzi Ci pewnie o blizsze ujęcie pomp i wymienika oraz naczynie wyrównawcze z jego wpięciem oraz widok z perpektywy całości dobrze myslę ? -napisz ).....Z kolei co do objawów to wszystko pozostaje tak jak napisane wczesniej -układ ciopie póki co po wymianie pompy przed wymienikiem na temp. 45st.C boimy się palić wiecej bo ewidentnie układ sie zapowietrza ( wczesniej podczas pracy w wyzszej temp.60-70 st.C słychać było zgrzyt w pompie, jej zawieszanie sie w końcu przestała działać(filtr czysty) ,z odpowetrznika za pompą słychac było syk powietrza, widać iż przy wzroście szybszym temp. np dołożenie drewna ,papieru wymiennik nie jest w stanie szybko odebrac ciepła w tym małym układzie i temp. wody winduje szybko do góry i jest problem .Przy obecnych nastawach róznica wymiennik -obwód rzedu 4 st.C czyli dopuszczalna .I tu jest dylemat gdyby nie wymiennik pompa wyrzuca na grzejniki układ się schładza i nie ma 100st.C. na piecu.....A tak nawiazujac do wypowiedzi Vłada niezły pomysł z ta trasą przez kanał wentylacyjny -tam jest jeden kanał dodatkowo pusty na potencjalny piec gazowy w przyszłości (tu tylko przychodzi mi do głowy opowieść jak to znajomym na strychu zamarzło naczynie wyrownawcze przy ostatnich mrozach....) Vład co miałeś na mysli apropo systemu antykorozyjnego w układzie zamknietym......Robercikus myślę ze wymienik jest podłaczony przeciwpradowo bo pewnie by nie działał też w temp. 45 st.C. a tak jest jednakowo ciepły z lewej i prawej strony jak sie go dotyka. ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kilka dni temu były dwa tematy o naczyniach i ich podgrzewaniu z obrazkami :)

system antykorozyjny: kupiłem syfa na allegro zalałem i mam nadzieje, pewność będzie po kilku latach :P Wygląda to jak szkło wodne, pachnie jak płyn do chłodnic, ale mocno skoncentrowany. Leje się tego 1/100L i podobno działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Vernal zgodnie z wcześniejszym postem wysyłam więcej zdjęć kotłowni . Kolejność nie najlepsza ,ale widać tu podpięcie naczynia wyrównawczego, z prawej strony kotła bojler, na lewo wyjście przez wymiennik na obwód, widok z przodu kotła (myślę iż przy kliknięciu miniaturki w zbliżeniu jest dobrze widoczne).....Napisz co nasuwa Ci sie po analizie krok po kroku co byś zmienił......Każda rada cenna ..O to samo proszę resztę forumowiczów..( co 3 głowy to niejedna).....Idzie odwilż i najwyższa pora wziąć sia za przeróbkę póki 2-ga pompa jeszcze działa....a tak nawiasem mówiąc to nie widzę żeby ktoś na tym forum miał podobny problem.......jak tylko uda się to wyprostować napisze posta dla potomnych.......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oto wszystkie zdjęcia myslę iz dają obraz całości..... .Proszę o wsparcie wszelkie mózgi hydrauliczne co do ostatecznej przeróbki .....Narysujcie proszę schemat jak umiescilibyście pompkę CO w tej konkretnie kotłowni oraz pozostałe wazne ogniwa w przypadku wyrzucenia wymiennika.....

post-39559-0-06405000-1330039901_thumb.jpg

post-39559-0-86408800-1330039958_thumb.jpg

post-39559-0-54426600-1330040011_thumb.jpg

post-39559-0-20655900-1330040083_thumb.jpg

post-39559-0-82628600-1330040178_thumb.jpg

post-39559-0-46544800-1330040271_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Przede wszystkim zbiornik wyrównawczy jest źle podpięty.

Ma być na zasilaniu prosto z kotła.

I wygląda na to, że jest za nisko. Jak to Panowie jest z ciśnieniem napływowym dla pompy w takim niskim układzie? Działa to wogóle?

 

Jak to zrobisz dobrze, to może duzo zmienić, tak, że na razie nie będę dalej wymyślał.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego Joki

z tego co widzę na zdjęciach to obwód pieca pracuje z ciśnieniem niewiele większym od atmosferycznego. Jeśli gdzieś masz DTR-kę od pompy to znajdź jakie ciśnienie wymaga na zasilaniu (po stronie ssania pompy). Przypuszczam że będzie to jakieś 0.3 bar. Jak wiadomo ciśnienie hydrostatyczne słupa wody rośnie o 0.1 bar z każdym metrem. Oznacza to że ten zbiornik wyrównawczy trzeba będzie jednak przenieść o przynajmniej jedno piętro wyżej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak. pompa w pionie, a między kotłem a naczyniem wyrównawczym gruba rura i żadnych zaworów.

Rurki mają być tak poprowadzone, żeby obieg kotłowy bez problemu pracował grawitacyjnie.

Baniak CWu może być zasilany równolegle do wymiennika płytowego i zasilany własną pompą.

W układzie minimum zakrętów i wygibasów, a już szczególnie na odcinku kocioł-NW. Wtedy naczynie wyrównawcze będzie zbierało wszelkie bąble, które się pojawią w obiegu kotłowym. No i oczywiście zawór zwrotny i obejście dla pompy obiegu kotłowego. Na obejściu już zawór odcinający możesz dać, ale w żadnym wypadku na rurze prowadzącej do NW.

 

ozdrawiam

Robert G.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.