Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Bardziej te kotły są znane pod nazwą Carborobot

  • Nie zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obrotowy ruszt i dwa popielniki to dla mnie rewelacyjne rozwiązanie.

 

Kocioł ma wąski dół komory zasypowej. Komora zasypowa zwęża się w dół. Na 100% węgiel kamienny zawiesi się w komorze zsypowej.

Witam

Dodajmy do tego drugie takie "śmigło" tylko nad rusztem i na przedniej ścianie i coś z tego będzie...... ciekawe , może wystarczyłby walec z zębami powiedzmy 5 cm obracany z zewnątrz np łańcuszkiem z dolnego.

Ja też bym chciał aby opał się nie zawieszał.

Pozdrawiam RedEd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koledzy i koleżanki, ten kóciołek to tylko taka ciekawostka do wcześniejszej dyskusji, on jako on nie jest jej głównym elementem. A ja jako ja mam wrażenie że tym kóciołkiem zaśmieciłem wątek.

 

Przepraszam hesa, a o kóciółku w technice palenia w kotle.

Edytowane przez Vlad24
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I ja również

Pozdrawiam wszystkich CZYSTOPALĄCYCH RedEd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

(...)

Przepraszam hesa, a o kociołku w technice palenia w kotle.

 

Spokojnie- jakby się przyjrzeć dokładniej, wszystko ma ze sobą wiele wspólnego...

A i wątek żyje... Szukajmy dalej. Pozdr. HS

 

Ps. Ale entuzjastą mechaniki obrotowej, posuwistej i innej takiej w kotłach raczej nie jestem.

Często zawodzi, a jeszcze nie daj Boże zależna od prądu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

,,,, Z tekstu wynika, że nie bez znaczenia jest grubość spalanej warstwy żaru. ,,,,

 

,,,,Mam nadzieję na rzeczowe i owocne rozmowy z Wami na tej podstawie . HS

Ciężkie jest życie forumowicza na tym forum.

 

 

Niektórzy zmuszają człowieka ciągle do doskonalenia kunsztu palacza, następni namawiają do zakupu modnego rynsztunku palacza a teraz na dodatek mamy jeszcze jakieś dodatkowe kursa edukacyjne zaliczać.

 

 

Chciałem tylko zasygnalizować, że nie wagaruje i w wolnych chwilach edukacji się poświęcam.

 

Cytat z skryptów uczelnianych napisanych przez nieżyjącego już Prof. zw. dr hab. inż. Tadeusz Pawlika.

 

"Wśród wszystkich badaczy zajmujących się procesem spalania paliw stałych panuje zgodny pogląd, że wysokość warstwy odpowiadająca największej zawartości CO2 w spalinach i równocześnie najmniejszej zawartości O2 nie zależy od ilości dopływającego powietrza czyli od obciążenia rusztu.

Tłumaczy się to tym, że zwiększony dopływ powietrza, czyli wzrost przepływu przez warstwę, w takim samym stopniu zmniejsza czas kontaktu tlenu z powierzchnią ziarn paliwa, w jakim następuje równocześnie przyspieszenie reakcji utleniana."

 

Jest to mały wycinek rozważań na temat tego, czy wysokość warstwy żaru może być dowolna i czy pozwala na regulowanie ilości spalanego węgla w szerokim zakresie.

 

 

Pozdrawiam edukacyjnie

Andrzej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Witam szanownych kolegów w tym temacie który dzięki uprzejmości admina można kontynuować ( jeszcze raz serdeczne dzięki) .

Zależało mi na odkopaniu tego tematu głównie z powodu nieszczęsnego miału i kotłów zasypowych nim opalanych . Powód jest bardzo prozaiczny , mianowicie deklarowana sprawność kotłów opalanych miałem w granicach 80 i więcej procent . O ile w przypadku kotłów z podajnikiem czy szufladowym czy retortą nie było by to dla mnie dziwne to w odniesieniu do kotłów zasypowych podawanie takich danych wydaje mi się zdrowo przesadzone . Osobiście spędziłem już chyba za wiele godzin przy piecu testując różne paliwa i z dmuchawą i bez i z dodatkowymi kanałami nad zasyp i bez nich i powiem że te deklaracje mają się nijak do rzeczywistości . Ciekaw jestem waszego zdania bo swoje już mam czy w przypadku paliwa jako miału nie lepiej zdecydowac się na podajnik .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gdzieś, kiedyś, tzn chyba w ekonimicznym na FM z rok półtora temu niejaki wojtek podawał swoje wyniki spalania miału od góry w mialowcu. Dokładnie nie pamiętam, ale było to coś wysoko ok 65-70%. Ile w tym prawdy, nie mam pojęcia. Ale zdecydowanie przydał by się na naszym forum, zapaleniec z takim kotłem i ciepłomierzem.

 

ps: sorry Vernal ten plus to niechcacy, za grube palce do tabletu :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trzeba kliknąć w tę zieloną 1 w ocenionym poście

 

strasznie ta reklama wygląda na nowych technologiach, zajmuje ze 20% ekranu, a do tego pałeta się w oknie edytora i utrudnia napisanie czegokolwiek. Chetnie bym zaplacił, by jej nie oglądać.

 

jak Marcin wpadnie, to polecimy do podkastowanych postów kol Bacy :D

Edytowane przez Vlad24
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiste sprawności (mierzone ciepłomierzem) dla różnych paliw oraz kotłów możesz znaleźć w temacie VER czyli...

 

Pozdrawiam.

 

No właśnie ale nie o samo paliwo chodzi a bardziej o konstrukcję samego kotła . Co z tego że dziur po bokach jak w druszlaku a i tak w piarę porządne spalania to może zaledwie pierwsze 10 cm warstwy a gdzie jeszcze pozostałe nierzadko 30 z całego zasypu . Kiedyś przyszło mi do głowy że miał powinno się spalać w tekturowych tubach ustawionych pionowo takiej średnicy żeby powstały popiół swobodnie opadał. A jak nie to robić z tego brykiety albo inne prasowanki .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.