Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

 

 

poza tym, na pierwszym zdjęciu widać, odpadło szczeliwo z wklejenia paleniska, jest nieszczelnie, dmucha tam powietrze - muszę wydłubać i wkleić na nowo - jak długo po wklejeniu trzeba odczekać przed rozpaleniem ?

 

 

znaczy jak ma się to do zaleceń które widziałem, aby wiatru było relatywnie jak najmniej ?

 

zacznę od końca Twojego postu,

tak to się ma że masz dostarczyć powietrza z jak najmniejszym nadmiarem jak to możliwe a nie jak najmniej .

to subtelna różnica.

rozkręć więc nadmuch i to mocno bo na razie to wszystko prawie co trafia do popielnika można ponownie spalić. marnujesz swoje ciężko zarobione pieniądze w ten sposób.

 

teraz co do uszczelnienia korony.

zdejmij odwróć do góry nogami. tak jest rowek i w niego silikon tak żeby wypełnił na równo i dopiero załóż. po godzinie możesz palić. kup najlepiej czarny uszczelniacz do kominków do 1200stC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bregho

1/3 wysokości szczelin tak żeby z 1cm ponad połączenie korony z palnikiem były zaklejone

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bregho

1/3 wysokości szczelin tak żeby z 1cm ponad połączenie korony z palnikiem były zaklejone

 

nie mogłem się doczekać więc zakleiłem a teraz czekam aż wyschnie

przed post-36078-0-48282100-1353961247_thumb.jpg

i po

post-36078-0-64534000-1353961261_thumb.jpg post-36078-0-95369600-1353961277_thumb.jpg

 

jeszcze jedno pytanko

mam zamiar przerobić instalację i założyć 3D na podłogówkę + siłownik + moduł ST 61 - ST 48 ma możliwość sterowania zaworem. nie wiem tylko jak podpiąć moduł do sterownika - kabel RS typu MOLEX lub RJ. na listwie nie znalazłem wejść ani nigdzie indziej. w sieci też nic nie ma

post-36078-0-37096900-1353961291_thumb.jpg post-36078-0-54518400-1353961305_thumb.jpgwa v2.JPG]

Edytowane przez bregho
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK, tak myślałem - odkręcam panel z przodu, mam dostęp do gniazda tylko co potem - jak zamontować sterownik z podpiętym kablem, tzn jak potem wyprowadzić kabel na zew.

może jakaś fota :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok, ths :)

a tak pomimo to szkoda że producent kotła nie przewidział i trzeba samemu wierci itd. ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po zaślepieniu szczelin od dołu i odkryciu jednej testowałem ustawienia

po nocy - 5/40/27

post-36078-0-75417200-1354037038_thumb.jpg post-36078-0-84556500-1354037099_thumb.jpg

 

popołudniu - uprzednio podniosłem do 29%

post-36078-0-60784300-1354036974_thumb.jpg post-36078-0-42146500-1354037148_thumb.jpg

 

schemat tego co dzieje się w palniku post-36078-0-86353600-1354036833_thumb.jpg

spieka po przeciwnej stronie korony i na boku, gdzie jest więcej szczelin.

przed zabawą ze szczelinami nie uszczelniałem połączenia wew. korony - tylko "rowek" na styku korony z palnikiem u góry. teraz po uszczelnieniu wew. powietrze przedostaje się do palika tylko przez szczeliny. na początku zaślepiłem 4/8 i 2/4 na dłuższych bokach pozostawiając okryte szczeliny na przeciwstawnym do kosza. efekt był taki że żar przesunął się w lewo - dalej od kosza.

z powodu spieków z lewej strony korony odkrywałem kolejno zaślepione szczeliny - w efekcie płomień z lewej słabł rozchodząc sie wcześniej, ale od strony kosza i bliżej drzwiczek -schemat - niedopala.

 

to co zgarnąłem z korony post-36078-0-39063000-1354036919_thumb.jpg

jak widać nie dopala. 5/40 jest niską mocą kotła. zwiększając moc - więcej niedopałków, zwiąkszenie nadmuchu - spieki i płomień jak z palnika ....

cały czas mam wrażenie iż to co wywalam z popielnika to mieszanka spieków, niedopalonego węgla i niedopałków oblepionych popiołem. ponadto myślę iż wygląd kopczyka - jest za duży.

 

myślę że kolejnym krokiem - na razie zabawa nadmuchem - bedzie odkrycie wszystkich szczelin oraz zaślepienie ich od dołu pozostawiając szczeliny dł. ok 1cm od góry (zmniejszenie mocy palnika) wtedy złoże spłyci się i obniży temp. żaru

 

cytat TIMONA (mam nadzieję iż się nie obrazi) z muratora http://forum.murator...ustanowy/page13

"...dodatkowo mając zamiar spłycić trochę warstwę żaru zakleiłem wszystkie otwory od dołu pzostawiając około 2/3 w górnej części- początkowo miała być tylko połowa ale obawiałem się że znów braknie wiatru. wynik końcowy to lepsze dopalanie na małych mocach, lepszy rozkład płomienia zwłaszcza w niskim zakresie mocy- pali teraz cała powierzchnią i nie ma już problemów z niedopalaniem i przewęglaniem gdy kociołek pracuje w niskich zakresach mocy..."

Edytowane przez bregho
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Panowie,

dawno mnie tu nie było.

TIMON kiedyś korespondowałem z Tobą odnośnie ustawień pieca KRS AQUA DUO 20 kW STĄPORKÓW. Dziś już jestem o wiele mądrzejszy, ale do ideału daleko. O czym chce napisać i jaka jest zagdka?

Palę już miesiąc na grochem z Kazimierza Juliusza. Próbowałem już różnych wariantów ustawień. W tym momencie jadę na 10/45/50% klapka na 50%. Węgiel się spieka (może nie ma tragedii ale od strony tylnej palnika potrafi się zrobić niezły czop). Wcześniej kombinowałem z różnymi mocami, np. 5/30/40%. Generalnie problem wg mnie jest taki że kopiec jest zbyt niski i eko nie pali się na całym palniku. I teraz zagadka. Zrobiło się cieplej, więc dla próby ustawiłem sterownik na tryb letni. Temp. zadana 55 st. CWU oczywiście zagrzewa się momentalnie do zadanej, piec przechodzi w podtrzymanie i siłą bezwładności ogrzewa się od CWU i łapie po jakimś czasie 80st. Wtedy włącza się pompa CO żeby go schłodzić i tym sposobem co jakiś czas kaloryfery są ciepłe. Narazie wystarcza. Ale nie o to chodzi. Piec będąc cały czas w podtrzymaniu działa na ustawieniach 25 sek podawanie co 18 minut, dmuchawa na 50% 10 sek co 17 min. I cóż się dzieje? Ano piękny kopczyk, zero spieków , popiół to w zasadzie pył - ekstra się wszystko dopala. Szczena mi opadła. I teraz zagdka: Jak to przełożyć na ustawienia pieca w trybie pracy, żeby efekt był ten sam?

Pomóżcie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dwie drogi jak spieka

albo nadmuch w dół albo krótsza przerwa podawania.

przy tych ustawieniach to bym wiatru ujmował po trochu.

nie przełożysz bo to nic nie da'

w fazie podtrzymania masz spalanie z niediborem tlenu. to działa jak ognisko- zostawisz żeby wygasło to się piękny pyłek zrobi ale jak dmuchniesz mocniej i temperaturę złoża podniesiesz to zaczyna spiekać.

ustaw fazę pracy dobrze- zima idzie od soboty. podtrzymanie będzie krótsze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rezultat zaklejania będzie taki że wrócę do punktu wyjścia z tą jednak różnicą, iż zacząłem uszczelniać wew strone korony no mam zaslepione otwory od "dopalania" :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest to możliwe

taka to już uroda tych palników niestety. ja już nie wiem nawet ile razy swój wyciągałem coś zaklejałem lub odklejałem.

a może własnie dokładne uszczelnienie z obu stron będzie najprostszym i najlepszym rozwiązaniem???

żeby się przekonać musisz spróbować. ja mam zapał i próbuję i pewnie będę coś dłubał i poprawiał aż do końca kociołkowego żywota bo tak mi się spodobało. jesli i Ty masz samozaparcie i chęć dążenia do poprawy jego pracy to przecież poza tubką silikonu i własną pracą która jak przynosi efekty to daje satysfakcję to już nic nie kosztuje więcej

ja uważam że warto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i zaczynam prawie od nowa

7/40/25%

zaślepienie korony jak na zdjęci

post-36078-0-66941700-1354207465_thumb.jpg

podczas rozpalania

post-36078-0-72909600-1354207585_thumb.jpg post-36078-0-31789200-1354207534_thumb.jpg

post-36078-0-55825700-1354207477_thumb.jpg

rano

post-36078-0-91657400-1354207397_thumb.jpg post-36078-0-71753500-1354207380_thumb.jpg

po południu po zwiększeniu nadmuchu do 35%

post-36078-0-53196500-1354207301_thumb.jpg post-36078-0-88738700-1354207319_thumb.jpg

 

jest lepiej, piec śmiga, popiół wygląda lepiej (dopalony), ale jak na schemacie

post-36078-0-99803500-1354207224_thumb.jpg

TIMON licząć na Twoje doświadczenie z zaślepianiem otworów gdzie zmniejszyć szczeliny (zakleić) bądź "otworzyć by wyeliminować spiekanie w lewym, dalszym od kosza rogu i z tyłu palnika

moim zdaniem spieka ale w dwóch sektorach palnika, powietrze poprostu nierównomiernie "ogarnia" węgiel w palniku

 

szczeliny obecnie niezaślepione, tylko zaklejone na zdjęciu - równo wszystkie - a może zamiast tego "spłycić" je nierównomiernie ??? attachment=17222:korona zaslepione otwory 29.11 zmiana.JPG]

post-36078-0-70517800-1354209387_thumb.jpg

Edytowane przez bregho
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak zdejmowałeś koronę to zaglądałeś w środek palnika?

czasem robią się tam w różnych dziwnych miejscach nagary. w tych miejscach eko się blokuje i pozostaje dłużej niż w innych w palniku a więc w strefie żaru i rozgrzane zbyt mocno zaczyna spiekać.

najpierw obejrzyj sobie palnik dokładnie

potem skróć o 1 sekundę przerwę podawania lub pomachaj klapka na wentylatorze. klejenie zostaw na koniec.

jeśli już będziesz musiał to zaklej jeden cały otwór na krótszym boku w tym rogu co spieka a resztę odpuść sobie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak zdejmowałeś koronę to zaglądałeś w środek palnika?

czasem robią się tam w różnych dziwnych miejscach nagary. w tych miejscach eko się blokuje i pozostaje dłużej niż w innych w palniku a więc w strefie żaru i rozgrzane zbyt mocno zaczyna spiekać.

najpierw obejrzyj sobie palnik dokładnie

 

OK, nie zaglądałem

 

potem skróć o 1 sekundę przerwę podawania lub pomachaj klapka na wentylatorze.

 

najpierw najprostsze :rolleyes:

 

jeśli już będziesz musiał to zaklej jeden cały otwór na krótszym boku w tym rogu co spieka a resztę odpuść sobie

 

DZIĘKI wnioskuję iż ograniczyć nadmuch w obszarze spieków - z głową :) - wówczas powietrze lepiej się rozejdzie

Edytowane przez bregho
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O!!!

i lepiej tego nie można było ująć

skoro spieki są niewielkie i na niewielkiej powierzchni to moze czas zostawić to juź jak jest i posadzić tyłek w salonie z pifkiem lub lampką wina - co kto lubi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też tak myślę :) aczkolwiek Twoje poczynania inspirują mnie do coraz to wnikliwszego zrozumienia procesów zachodzących w tej materii oraz dązenia do doskonałości ^_^

myślę że jestem już pod koniec drogi związanej z ustawieniami. spojrzawszy rano na palnik odczułem lekką satysfakcję ale również niedosyt

ale o tym za kilka dni - teraz dam szansę, "niech się piec wykarze"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bregho mam taki sam piec tylko w wersji marketowej eko duo 15kw. różni się tym że ma inny sterownik niż twój u mnie jest st37 no i kolor ma pomarańczowy. pomyślałem że przyłącze się do ciebie i powalczymy razem z tymi plecami. ale teraz do rzeczy cztam o tych twoich zmaganiach z tym piecem i też zrobiłem tak jak ty i efekt jest taki że spalam z temperatura spalin 80 C. czy ty też masz taka niską temperaturę spalin po tych przerobkach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

robkoms

odpisałem CI na tamtym watku ale może lepiej jak zostaniesz tutaj - zbierzemy więcej ważnych informacji w jednym miejscu dla innych użytkowników

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bregho mam taki sam piec tylko w wersji marketowej eko duo 15kw. różni się tym że ma inny sterownik niż twój u mnie jest st37 no i kolor ma pomarańczowy. pomyślałem że przyłącze się do ciebie i powalczymy razem z tymi plecami. ale teraz do rzeczy cztam o tych twoich zmaganiach z tym piecem i też zrobiłem tak jak ty i efekt jest taki że spalam z temperatura spalin 80 C. czy ty też masz taka niską temperaturę spalin po tych przerobkach?

 

na ustawieniach 5/39/33% (w serwisowym max went. na 40) jak dłużej pochodzi to i do 190C

co do przeróbek to testuj - im więcej doświadczeń tym lepiej ja walcze obecnie z nierównomiernym spalaniem - są obszary na koronie gdzie spieka. na razie bawię się ustawieniami ale prawdopodobnie raz jeszcze ściągnę koronę i zmienię zaślepienie dziur. ale o tym później. na razie ustawienia

Edytowane przez bregho
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, a jak zadziała regulator pokojowy w naszym piecyku. Czy dobrze rozumiem, że piec będzie nadal sobie hulał na ustawieniach ze sterownika a regulator poprostu będzie sterował tylko pompą CO?

 

U mnie tak to właśnie działa. Po osiągnięciu zadanej temperatury regulator wyłącza pompę c.o.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.