Skocz do zawarto┼Ťci
IGNOROWANY

Brunatna sadza w piecu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich ­čśë. Mam problem z sadza zbieraj─ůcy si─Ö w piecu. Piec to termotech 8 kw ELZA kt├│rego u┼╝ytkuje od miesi─ůca (nowe mieszkanie i wymiana kopciucha┬á na piec z podajnikiem). Od momentu zmiany w─Ögla na asortyment z PGG zauwa┼╝y┼éem ┼╝e w piecu zbiera si─Ö sporo sadzy. Jest to sadza brunatna A w zasadzie takie brunatne grudki. Do tej pory polecone ustawienia by┼éy 12 -podawanie

62 - przerwa

23% - nadmuch 

Dzi┼Ť zmieni┼éem czas przerwy na 58 i wiatr na 30 %. Kto┼Ť mi tak powiedzia┼é ┼╝e to mo┼╝e zmniejszy─ç k┼éopoty z sadza. Po godzinie od tych ustawie┼ä zauwa┼╝y┼éem ┼╝e ta brunatna sadza w piecu zacz─Ö┼éa si─Ö tlic. I teraz moje pytanie czy to normalne zachowanie czy lepiej porz─ůdnie wszystko wyczy┼Ťci─ç I wtedy sprawdza─ç efekty ? (Piec teraz wygaszony) Dodam ┼╝e dmuchawa ze szczelina 3 cm zamontowany zawor 4d bez silownika temperatura dobija do zadanej Ale przebija ja tylko Max o 1 stopie┼ä I w podtrzymaniu utrzymuje si─Ö Max 5 minut. Kopczyk raz jest na r├│wno z rektora raz troszk─Ö powy┼╝ej. Rury od pieca do stropu zaizolowane (Piec w piwnicy - mieszkanie na parterze). W mieszkaniu oko┼éo 22 stopnie. Palenie w dwustanie. Wszystkim kt├│rzy podziela si─Ö jak─ů┼Ť rad─ů wskaz├│wka co do tej sadzy z g├│ry bardzo dzi─Ökuj─Ö ­čśë­čśë

Odno┼Ťnik do komentarza
Udost─Öpnij na innych stronach

Masz ustawienie 1:5 czyli wykorzystana chyba cała moc pieca. Chyba Ci nie dopala węgla...

Każdy węgiel inaczej się zachowuje, Ja mam u siebie w tej chwili 1:11 czyli 

podawanie 1 sek

przerwa 11 sekund

Zr├│b pr├│b─Ö na 1:10 , oczywi┼Ťcie wiatr taki aby zachowa─ç kopczyk

Odno┼Ťnik do komentarza
Udost─Öpnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

• Dodaj now─ů pozycj─Ö...

Powiadomienie o plikach cookie

U┼╝ywaj─ůc tej strony zgadzasz si─Ö na Polityka prywatno┼Ťci.