Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Biawar Pellux Compact 12 kW - sterownik / termostat pokojowy

Kust0
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

Posiadam piec Biawar Pellux Compact 12 kW i stoję przed wyborem sterownika / termostatu pokojowego. od pieca mam wyciągniętą skrętkę na zewnątrz, na której ma zawisnąć czujnik temperatury zewnętrznej, druga skrętkę mam pociągniętą w miejsce, w którym chciałbym aby znajdował się sterownik/termostat.

Na czym mi zależy?

- Najchętniej kolor biały 

- żeby w miarę możliwości nie był odpustowym świecidełkiem, od którego bije tandeta, jakieś badziewne podświetlenia etc - podoba mi się minimalizm Honeywell T6 (Biały)

- chciałbym aby poza funkcją typowego termostatu miał możliwość pracy z jakimś harmonogramem

- aby miał możliwość sterowania z telefonu, apple home kit etc - nie jest to obowiązek ale miałoby było

- aby miał możliwość włączania/ wyłączania CWU - tutaj chciałbym wspomnieć o najbardziej irytującej funkcji pieca - nie mam możliwości ustawienia aby woda była grzana tylko np 18-22 a później aby piec nie grzał wody - ma możliwość ustawienia obniżenia temperatury wody użytkowej ale włączyć grzanie wody lub je wyłączyć muszę ręcznie - chciałbym aby sterownik miał możliwość ustawienia godzin w jakich ma woda być grzana ( np z harmonogramem/ręcznie) lub możliwość jednorazowego nagrzania zbiornika CWU do zadanej temperatury.

- chciałbym mieć podgląd temperatury zewnętrznej na sterowniku/termostacie

- mam dociągniętą skrętkę do miejsca termostatu/sterownika w korytarzy ( preferowałbym rozwiązanie kablowe żeby nie dokupować sterownika wifi do pieca), w razie potrzeby mam możliwość doprowadzenia zasilania 230V oraz poprowadzenia dodatkowego przewodu do podłogi gdyby mógł mierzyć temperaturę i w powietrzu i posadzki - nie wiem na ile 2 czujniki będą potrzebne ale rozważam gdybym miał problem z ustawieniem na rozdzielaczu przepływu dla uzyskania właściwych temperatur we wszystkich pomieszczeniach - mam 12cm posadzki a co za tym idzie wysoką bezwładność.

Z góry wielkie dzięki za pomoc

Kamil

Edytowane przez Ryszard
Dodano prefiks

nikt? nic?