Kordjano
Stały forumowicz-
Postów
3439 -
Dołączył
-
Ostatnia wizyta
-
Wygrane w rankingu
51
Typ zawartości
Forum
Wydarzenia
Blogi
Artykuły
Treść opublikowana przez Kordjano
-
Palnik Kipi W Naszych Piecach Wymiana Doświadczeń Użytkowników
Kordjano odpowiedział(a) na temat w Kotły pelletowe
Zapytałem o palnik mam taki właśnie kocioł sześcioletni z palnikiem kipi rotary , ale widzę że u kolegi jest inny ,a to ważne by pomóc , na próbę podnieś kaloryczność do 6 i odpal kocioł . Ale wydaje się ze tam trzeba z tym zagrniaczem poustawiać czasy Ty musisz tam zaglądnąć w trakcie pracy co jest na palniku jak zanika płomień ,czy za dużo świeżego pelletu i gdzie się ten pellet znajduje , potrzeba więcej informacji ,najlepiej fotki płomienia jak palnik gubi płomień , jak to palnik rynnowy to trzeba strefę żaru utrzymywać mniej więcej w połowie paleniska . @alekssw informacjach To w zasadzie jest temperatura podajnika -
Palnik Kipi W Naszych Piecach Wymiana Doświadczeń Użytkowników
Kordjano odpowiedział(a) na temat w Kotły pelletowe
A jaki Kolega ma palnik ? Bo chyba nie obrotówkę ,w ustawieniach widzę praca zgarniacza . Jaką kaloryczność masz wpisaną ? i jaka jest moc pośrednia ? -
Palnik Kipi W Naszych Piecach Wymiana Doświadczeń Użytkowników
Kordjano odpowiedział(a) na temat w Kotły pelletowe
Toż to chyba trzeba wyłączyć kocioł od termostatu ,wtedy odpali się jak zajdzie potrzeba dogrzania cwu albo pokoju ,a nie od histerezy kotła . A econet masz? jak masz a słupki z dobowym zużyciem się nie pojawiają to znaczy że nie . -
Biovert Kocioł gubi płomień podczas pracy
Kordjano odpowiedział(a) na hubertkledzik09 temat w Kotły pelletowe
Jest wątek o palnikach kipi. Na początek zmniejsz moc maksymalną . Naj zwyklej za dużo pelletu podaje i nie nadąża sie spalać . A poza tym trzeba by znać twoje ustawienia żeby coś doradzić . -
Palnik Kipi W Naszych Piecach Wymiana Doświadczeń Użytkowników
Kordjano odpowiedział(a) na temat w Kotły pelletowe
Daj intensywnosć 5% czas rotacyjny 80s i odpal kocioł kalorycznosć zostaw . Jak nie pomoże daj czas cyklu praca na 40 s reszta jak powyżej . Jak nie pomoże to zwiększ kalorycznosć do 7.5 jak pomoże a płomien na maksymalnej mocy będzie lichy w postaci jęzora to zwiększaj moc maksymalną kotła . -
No tak ,ledwo zrobione a już do zmiany .
-
Palnik Kipi W Naszych Piecach Wymiana Doświadczeń Użytkowników
Kordjano odpowiedział(a) na temat w Kotły pelletowe
Nie skupiaj się tylko na procentach , Ty musisz tak podglądnąć kuknąć co jest w rurze paleniska podczas palenia , jaki jest jęzor płomienia jak zawyżyłeś tak kaloryczność , gdzie się znajduje żar jak przy wylocie palnika to pellet nie zdąży się odpalić i spalić i każda nowa dawka powoduje zasypywanie gubienie płomienia, strefa żaru nie moze być popychana coraz dalej ku wylotowi trzeba ją utrzymywać mniej więcej na środku palnika ze wskazaniem bliżej podajnika ,bo pellet trudniejszy musi mieć więcej czasu żeby się zająć ,odpalic od żaru i spalić , dziwne to że jak palnik schodzi z mocą to gubi płomień ,moze tam jest mało żaru? jaki masz czas cyklu praca ? intensywność czyszczenia i czas rotacyjnego obrotu komory ? -
Palnik Kipi W Naszych Piecach Wymiana Doświadczeń Użytkowników
Kordjano odpowiedział(a) na temat w Kotły pelletowe
waga z testu powinna być wpisana taka jaka wyszła by nie oszukiwać choć by dawki do rozpalania , zwiększając kalorycznosć zmniejsz się strumień paliwa czyli ilość podawanego pelletu w cyklu , wpływ na zasypywanie mają jeszcze takie ustawienia jak czas rotacyjnego obrotu komory i intensywność czyszczenia , czas cyklu praca też , ale najbardziej kaloryczność pelletu . A wiesz może jaki to pellet ,z jakiego drewna ? -
Palnik Kipi W Naszych Piecach Wymiana Doświadczeń Użytkowników
Kordjano odpowiedział(a) na temat w Kotły pelletowe
To zabawne ,ale mi się to też wczoraj przytrafiło nie mogłem włączyć pompy mieszacza bo tryb lato kiedyś tam włączyłem podczas testów 🙃 -
Palnik Kipi W Naszych Piecach Wymiana Doświadczeń Użytkowników
Kordjano odpowiedział(a) na temat w Kotły pelletowe
A nie masz tam trybu lato przypadkiem włączonego ? a cwu jest dogrzana? A dla czego Kolega chce to wiedzieć ? było to pisane w tym wątku z dwa trzy lata temu ,lecz nie pamiętam . -
Palnik Kipi W Naszych Piecach Wymiana Doświadczeń Użytkowników
Kordjano odpowiedział(a) na temat w Kotły pelletowe
Tak to jest ta opcja . Termostat może wyłączyć pompę ,palnik lub obie te rzeczy . -
Palnik Kipi W Naszych Piecach Wymiana Doświadczeń Użytkowników
Kordjano odpowiedział(a) na temat w Kotły pelletowe
grzeje sam siebie bo trzeba wyłączyć palnik od termostatu , a Ty masz wyłączoną tylko pompę . -
No zależy jak bardzo jest mokry ,jak jest koloru czarnego to trzeba suszyć 😊
-
w worku na kupie szybko nie wyschnie .
-
A co tu myśleć ? Wiadomo że pachnieć nie będzie jak z pelletu , tak jak Kolega pisał smrodek siarkowy będzie ,sadzy więcej i wysuszyć to to trzeba czasu a suche musi być by się dobrze paliło , natomiast grzać będzie no i cena jest ważna ,przy cenie zbliżonej do pelletu nie warto .
-
Palnik Kipi W Naszych Piecach Wymiana Doświadczeń Użytkowników
Kordjano odpowiedział(a) na temat w Kotły pelletowe
Jak zadziałał bezpiecznik STB to go musisz wcisnąć . -
Palnik Kipi W Naszych Piecach Wymiana Doświadczeń Użytkowników
Kordjano odpowiedział(a) na temat w Kotły pelletowe
No to pozostało dzwonić do serwisu jeśli na forum nikt nie uzyskasz odpowiedzi . -
Palnik Kipi W Naszych Piecach Wymiana Doświadczeń Użytkowników
Kordjano odpowiedział(a) na temat w Kotły pelletowe
Kocioł się pewnie nie odpalił bo temperatura pokojowa go nie puściła . Albo histereza kotła . A ty chciałeś odpalić i pewnie wyłączyłeś sterownik OFF , próbuj przy kotle na sterowniku załączyć na on , jeśli naciskasz te guziki to coś tam się chyba ukazuje na wyświetlaczu , przy kotle bo Ecosterem nie włączysz regulatora . -
Palnik Kipi W Naszych Piecach Wymiana Doświadczeń Użytkowników
Kordjano odpowiedział(a) na temat w Kotły pelletowe
@alekssWygląda jak byś wyłączył regulator , niestety macie nowe sterowniki i trochu inaczej niż u mnie wiec coraz ciężej mi się do tego odnieść ,czytaj instrukcję co i jak , wyłącz z gniazdka na chwilę i spróbuj włączyć regulator . Masz termostat pokojowy? A jaki to alarm ? -
Wybór pompy ciepła Panasonic 9 kw HP 1 czy 3 fazowy
Kordjano odpowiedział(a) na ogrodypl temat w Pompy ciepła
Raczej tego nie odczujesz . -
No to zrób jak Kolega Witek naszkicował , z naczyniem przeponowym i filtr magnetyczny by się przydał na powrocie do pompy . Nie ma sensu by pompa ciepła pchała przez mieszacz ,tylko prosto w grzejniki niech idzie .
-
A cwu będzie grzana z kotła lub pompy ciepła ?
-
Przecież nie montujesz kotła tylko pompę ciepła ,bufor jako sprzęgło a nie magazyn . Więc wielkiego nie trzeba tym bardziej jeśli to inweterowa i nie przewymiarowana , nie będziesz ganiał pompy na 50 st czy więcej bo cop spada .
-
Zastanawiam się co się stanie z tą powłoką emaliowaną jak ktoś zacznie spawać te mufy w odpowiednich miejscach . No i później jak będziesz używał tego bufora , a jak się nie długo rozcieknie?
-
Moim zdaniem nie ma sensu tego przerabiać na bufor , chyba ze to nierdzewny zbiornik jest
