Skocz do zawartości

Kordjano

Stały forumowicz
  • Postów

    3439
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

  • Wygrane w rankingu

    51

Treść opublikowana przez Kordjano

  1. Może warto by było założyć osobną pompę do grzania zasobnika plus zawór zwrotny . Kolega mnie ubiegł .
  2. Mrówki się gdzieś zapodziały ,mrowisko na razie puste 🙂
  3. Teraz spora część narodu zachowuje się jak by była pod wpływem , a to się może źle skończyć . Zapomniano że zgoda buduje niezgoda rujnuje , że na swój kraj się nie sra . Słowa piosenki , bo wszyscy Polacy to jedna rodzina mocno nie trafione . Film kiedyś obejrzę by mieć swoje zdanie . Może pani Agnieszka nakręciła by film o Lampedusie ,Włosi będą zachwyceni .
  4. Najlepiej by było mieć tak podobierane grzejniki oraz przepływy przez nie by nie trzabyło głowic , by można było puszczać pogodowo jak najniższy parametr do utrzymania pożądanej temperatury ,lecz to trudne do wykonania . Głowice można założyć tam gdzie jest pewne że pomieszczenie będzie się przegrzewać , tam gdzie jest pewne że będzie brakowało nie ma potrzeby , u mnie na poddaszu jest bida głowice są od początku ale w zasadzie bez użyteczne .
  5. wybrał bym 20 kw ,jest wystarczająco ok , nie odważył bym ł bym się na palnik 10 kw .
  6. U mnie dwa lata temu taki spadł , myślałem że będzie po panelach ale wytrzymały , patrzyłem przez okno i nic nie mogłem zrobić .
  7. Twoja wizja jest mocno nie trafiona , Cop twojej pompy będzie mizerne . To bez sensu .
  8. Powiedz mi po co pompa ma się odszraniać kiedy w buforze 90 st ? Ta pompa to monoblok jest ?
  9. Głupi nie głupi , na pewno biedny na bogatego, tak zawsze było , jest i będzie .
  10. Wtedy nie będzie regulacji temperatury zasilania na ten grzejnik ,ile z kotła tyle na grzejnik .
  11. Tu by było wszystko narysować by coś stwierdzić , przy takiej instalacji łatwo o błąd , sam mam kocioł pelletowy z pompą panasa spięty i chcąc żeby pompa była z buforem na powrocie a kocioł normalnie do bufora ,to dość sie namyślałem jak to wykombinować ,tym bardziej że ja mam bufor 650 l tak by jeszcze do palenia drewnem było . Jak dorwie czasu to wam narysuję jak to u siebie zrobiłem ,dziś odpada bo się relaksuje i popijam .
  12. Wiem że nie jest takie proste im dłużej czytam to forum to coraz bardziej zdaje sobie z tego sprawę .
  13. Jak będzie realizowana temperatura zasilania na grzejniki ,kiedyś ścienne podczas pracy kotła . Grzanie cwu jak przewidujesz?
  14. Jak nie masz zdzieraka to możesz to naciąć w koło tak by aluminium tylko przeciąć np brzeszczotem albo takim nożem do ucinania rur miedzianych resztę nożem zeskrobiesz nie musi być pięknie byle aluminium zeszło i zgrzeje się z nową kształtką bez problemu .
  15. Jak jest to ma to sens , tym bardziej jak chcesz drewnem przepalać . Dla kotła z zapalarką może być mniejszy bufor , nie ma potrzeby ładowania go do wysokich temperatur , do palenia drewnem większy lepszy by na dłużej starczyło , do tego co masz to 1000 l minimum .
  16. no ale jak nie masz zapalarki to trochę do kitu , tu jeszcze sterownik powinien mieć opcję obsługi bufora .
  17. To by było lekkie marnotraztwo , część tej energii poszło by choćby w komin .
  18. Za mało informacji co do instalacji 😄 Zgaduj zgadula czemu nie hula . Wcześniej hulało nim się spaprało?
  19. I już masz rozwiązanie , jak nie chcesz czwórnika to wstaw drugi trójnik .
  20. Zawsze to łatwiej bufor odpowietrzyć .
  21. Mówią że lepszy ,rydz niż nic' u mnie na starych zasadach właśnie po 4 latach się zwróciła teraz już tylko oszczędności ,różnica spora .
  22. Jeśli ma być zasilanie co cwu i odpowietrznik to raczej czwórnik potrzebny , możesz dać kawałek rurki by odpowietrznik był wyżej ,kapturek zakręcić odpowietrzać ręcznie gdyby chciało się zapowietrzać .
  23. Wszystkie raczej się nie zamkną , u mnie na przykład na korytarzach nie ma głowic , poddasze najchłodniejsze więc tam się nie zamykają w łazienkach ustawione wyżej w niektórych pomieszczeniach się przymykają . Zawór nadmiarowy trzeba wyregulować . U mnie jak odbioru by nie było dogrzeje sie bufor to pompa sie wygasi .
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.