Skocz do zawartości

carinus

Stały forumowicz
  • Postów

    5136
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

  • Wygrane w rankingu

    139

Treść opublikowana przez carinus

  1. Po jaką cholerę grzać wodę do tak wysokich temperatur? Nie rozumiem też Twojego problemu.
  2. @o6483256 Muszę się zgłosić na korepetycje z tych systemów.
  3. Nie lepiej kupić kocioł większej mocy tylko do drewna i większy bufor? Od biedy można chyba dodać trochę węgla do kotła na HG, ale kupować coś do wszystkiego to..
  4. Ja nie widziałem na mojej pompie tak mocno oblodzonego wymiennika. Tam chyba nie ma już żadnego przepływu powietrza.
  5. W całej tej zabawie chodzi o to, żeby do takiego stanu nie doprowadzać, lub pojawiał się rzadziej.
  6. Muszę przyznać że ten mały skurczybyk jest naprawdę elastyczny jak gumka w majtkach. Dopiero w ostatnich miesiącach wyczaiłem jak reagować, żeby zmniejszyć intensywność defrostów. Drastycznie zmniejszyłem widełki krzywej grzewczej i zauważyłem że pompa nie musi żywiołowo reagować na każdy spadek temperatury zwiększaniem mocy.
  7. Skoro obecnie na rynku najchętniej montowanych systemów grzewczych dominują kotły pelletowe, które zrobiły mijankę z PC, to nietrudno zgadnąć na czym będzie krojony jego użytkownik.
  8. Wtedy klima robi robotę.
  9. Niekiedy nawet ten tryb jest niewystarczający.
  10. @skay On właśnie sam w sobie jest taki niesamowity. Tak na poważnie, to była taka jaskółka na naszym rynku zwiastująca nadejście w miarę porządnie wykonanego kotła. Jednak mimo dobrych chęci nie wszystko wyszło jak należy.
  11. Zawsze będzie lepiej jak sprężarka chodzi na średnich obciążeniach, ale w okresach przejściowych dobrze żeby dawała radę zejść z mocą bez nadmiernego taktowania. Tutaj lepiej dobrać ciut za małą, niż trochę za dużą.
  12. Monobloka może weźmiesz, ale splita bez uprawnień na F-gazy raczej nie dostaniesz osobiście.
  13. @kreciq21Kalkulowałeś koszty budowy piwnicy, kontra mała dobudowana kotłownia? Chyba że masz zamiar zrobić taką klasyczną piwnicę na przechowywanie i kotłownię w jednym.
  14. Jak nie masz za dużo miejsca, to można mieć monobloka na zewnątrz i mały bojlerek gdzieś na ścianie. To chyba najtańsze rozwiązania.
  15. Panasonic 5kW może pracować z minimalną mocą 400W, nie wiem czy ten 3kW nie zejdzie niżej, ale ciepła wystarczy aż nadto. Nie ma co się pchać na taki metraż dopłacając do R290.
  16. Zgadzam się z Tobą, jest to już bardziej skomplikowane, gdyż dochodzą kolejne dwa przewody do baterii akumulatorów. Potrzeba jest matką wynalazku i już niejeden z nas zrozumiał, że nie święci garnki lepią i można się sporo samemu nauczyć. Kasa wydana na zgrzewarkę zostanie u Ciebie, a doświadczenie zdobyte podczas pracy to już czysty pieniądz, którego nie musisz wydawać.
  17. Obecnie gaz na dłuższą metę to wielka niewiadoma z cenami i dostępnością. Większość LPG była brana ze wschodu.
  18. @kreciq21 Mocno bym polemizował z Twoją opinią, gdyż robiłem montaże w obu instalacjach i panele to bułka z masłem, niczego nie spalisz, bo pożary są często z winy niezależnej od nas, nad resztą czuwają zabezpieczenia. W hydraulice niby wszystko proste, a nie chce działać jak powinno i niejeden fachowiec wymięka przy tych niby prostych rozwiązaniach.
  19. Na tak mały metraż też bym celował w PC, ewentualnie dołożona mała koza na pellet jako namiastka kominka i awaryjne źródło ciepła.
  20. Fotowoltaika to dwa kable do kupy. Przepływy w hydraulice to inna bajka.
  21. @Piecuch19 Dom jest nowy, nikt nie wie co będzie potrzebne jak chcesz mieć w domu 19* a jak kobieta zażyczy sobie 25*, to będzie też inna bajka.
  22. @AO49 Na szczęście są ,,zamienniki'' elektroniki sterującej na bazie bezproblemowych termostatów. Problemem może być jedynie dołożenie małego bufora do zniwelowania pików mocy z kotła i wydłużenie stabilnego działania, ale prostota układu proporcjonalnie odwrotna do uzyskanych efektów. Z czasem można dołożyć servo do termostatu i przenieść ,,pokrętełko'' za pomocą kabelków do innego pomieszczenia. Później wystarczy wpiąć w te kabelki zamiast 2 przycisków jakiś sterownik który automatycznie ,za nas, będzie tymi przyciskami operował. Wtedy taka ewolucja zaczyna być bardziej przyswajalna i nie wymaga znajomości budowania systemów informatycznych, ale działa.
  23. Sam metraż domu o niczym jeszcze nie przesądza. Ważniejsze jest to gdzie mieszkasz i jak jest docieplony budynek. Najważniejsze jest zapotrzebowanie na ciepło, a tego na razie nie znasz, bo jeszcze tam nie grzejesz i nie znasz realnych potrzeb. To co zostało wyliczone może się nie pokrywać z tym co sobie upodobasz, albo jeszcze wymyślisz.
  24. To nie puszka z karbitem, tylko dynamiczny przepływ gazów, inaczej w każdym kotle HG z ręczną regulacja powietrza miałbyś detonacje. Jak zatkasz komin, to wtedy się zgodzę że coś może walnąć.
  25. Wszystko powoli się opanuje. Nawet w MPM-ie można zrobić namiastkę dobrego zgazowania. Już od początku podaję powietrze przez zasyp, bo inaczej się nie da. Jak otwieram pokrywę to jest jedno kłębowisko dymu bez widocznego płomienia. Płomień pojawia się dopiero przy końcówce wsadu i ciepło żaru osusza komorę z mokrej smoły.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.