Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Karlik i eko miał Greenpall


Asia83

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Czy moglibyście podzielić się uwagami na temat ekogroszku Karlik oraz eko miału Greenpall. Palnik mam Sv200, w tej chwili palę ekogroszkiem luzem. Chwałowic. Czy da radę palić tym miałem w tym palniku? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście nie posiadam sv200 tylko ardeo iron .Spaliłem 3 tony grenpalla,palił się dobrze.Zamawiając grenpall dla siebie zamówiłem również 2 tony dla kolegi,który posiada kocioł Malina z palnikiem sv200 i sterownikiem SKZP 02 .Niezgłaszał żadnych problemów i był zadowolony. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Palę na SV200 cały sezon Karlikiem zakupionym w zeszłym roku latem. Nigdy więcej nie chcę tego widzieć, dymi niezależnie od ustawień powietrza, za te pieniądze nie warto. Przereklamowany moim zdaniem. Jedyne co mogę powiedzieć na plus, że opał był suchy i worki trzymały wagę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za opinie. Myślałem że będzie ich trochę więcej. Nadal jestem w kropce i zastanawiam się czy wziąć ten eko miał i Karlik. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie przestają kupować w PGG bo się po prostu nie opłaca, przegięli gdy zaczęli doliczać za transport. Kupując 4 palety wołają w moim wypadku 480zł za transport, po 120 za paletę które jadą jednym samochodem. Więc powiedziałem im nigdy więcej. Kupując np. w Atex płaciłem 50zł za transport palety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to faktycznie przegięcie z ceną tego transportu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie przestają kupować w PGG bo się po prostu nie opłaca, przegięli gdy zaczęli doliczać za transport. Kupując 4 palety wołają w moim wypadku 480zł za transport, po 120 za paletę które jadą jednym samochodem. Więc powiedziałem im nigdy więcej. Kupując np. w Atex płaciłem 50zł za transport palety.
Wegiel z pgg szału nie robi...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzę jak jest z tym szałem :) Właśnie dziś zamówiłem Pieklorza.

Łączna cena towaru: 765,00 zł
Łączna cena dostawy: 120,00 zł
RAZEM: 885,00 zł

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pieklorza kupiłem w zeszłym roku prosto z kopalni Chwałowice za 624,84zł plus 50zł za tonę transport

Jest ok ale dużo popiołu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość berthold61
13 godzin temu, Asia83 napisał:

Pieklorza kupiłem w zeszłym roku prosto z kopalni Chwałowice za 624,84zł plus 50zł za tonę transport

Jest ok ale dużo popiołu. 

To dobry opał i trzymaj się go , z tego grenpala popiołu będzie jeszcze więcej bo to Piast a moc dużo mniejsza więc pójdzie ci tego dużo więcej , masz fajne ceny za tego pieklorza Chwałowickiego a ty szukasz gorszego i droższego ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten z chwałowic jest ok, tylko ta ilość popiołu. Oprócz niego potrzebuję tonę czegoś słabszego no i dwie tony czegoś mocniejszego. Co byś polecił. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Ja palę samym greenpallem od 10 stycznia. Placilem za big baga 650zl z dostawą do mazowieckiego. Nie mam z nim zadnych problemów na sv200. Do tej pory spalilem okolo 800kg. Towar przyjechal suchy, granulacja ok. W porownaniu do ekogroszku z lokalnego skladu po 850zl/tona ze spalaniu ekomialu jest wiecej popiołu i spalanie okolo 1,5kg/doba wyzsze. Zaznaczam ze nie mierzylem tego ani nie wazylem dokladnie, jedynie to moje subiektywne obserwacje. Dla mnie granicą oplacalnosci tego opalu jest 700zl tona z dostawa. Jesli cena sie utrzyma, zamowie greenpalla na przyszly sezon zimowy (ewentualnie będę kombinowal palić w mixie z pelletem). W sterowniku wpisalem kaloryczność 25Mj i przesyp 3,8g/s.

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z ciekawosci zadzwonilem na infolinie PGG i rzeczywiscie, niestety greenpal został wycofany z ich oferty. Trzeba będzie szukac czegos innego. Pali moze ktos ekomialem Panda?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiś czas temu była promocja na Pandę 610 zł tona, ale się wydygałem jak to będzie współpracować z SV200 w kotle, który pracuje aktualnie 20-30 minut, a następne 30-40 stoi w podtrzymaniu. Trochę żałuję, bo wychodzi że to był dobry deal.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Tak wygląda Panda kupiona w promocji początkiem lutego. Pakowana była  05 grudnia. Nie jest idealnie sucha, ale i tak woda w zasobniku nie rosi się, jak po Sobianku Lwie z lata. Jak postoi w kotłowni to od czasu do czasu pojawia się spiek, jak wsypana bez podsuszania to spieków jest mniej. Wapno mało daje. Palnik to zamknięta rynna ala sv 200. Na retorcie u kuzyna spieków brak. Mało podziarna, popiołu nie ma dużo, ale jest zwarty. Przy temperaturach z początku tygodnia spalanie po 13 kg doba. Teraz troszkę więcej. W największe mrozy pełen worek na dobę (-26). Lwa szło 21-23. Worki mocne, nie porozrywane, paleta dobrze zabezpieczona, folia nawet od spodu. Worki przesypane, o ile waga nie kłamała to od 25,5 do 26,7 kg worek. Przy lwie nie było więcej jak 25,5, ale były też worki poniżej 24,8 kg.

IMG_20210210_172457.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

W niedzielę zamówiony, dziś pod okienkiem do piwnicy. Pierwsze spostrzeżenia to elegancko zapakowane i zabezpieczone. Wilgotny, ładna granulacja, miału nie zauważyłem. Poschnie do poniedziałku i wrzucę do zasobnika.

z1.thumb.jpg.b1ae8df67389d23182a6eb946ffb0ca5.jpgz2.thumb.jpg.6944e35f7767d411c42fcad26b8f9961.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
W niedzielę zamówiony, dziś pod okienkiem do piwnicy. Pierwsze spostrzeżenia to elegancko zapakowane i zabezpieczone. Wilgotny, ładna granulacja, miału nie zauważyłem. Poschnie do poniedziałku i wrzucę do zasobnika.
z1.thumb.jpg.b1ae8df67389d23182a6eb946ffb0ca5.jpgz2.thumb.jpg.6944e35f7767d411c42fcad26b8f9961.jpg
I jak ten węgiel się sprawuje?

Wysłane z mojego M2007J20CG przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

20 godzin temu, wojtek88 napisał:

I jak ten węgiel się sprawuje?
 

Troszkę mogę napisać. Wyrzucony z worków na beton w ciepłej kotłowi sechł kilka dni. Na oko wydawał się suchutki, ale w zasobniku zostawił sporo wilgoci. Myślę że jeszcze tyle jej nie widziałem w tym miejscu. Właściwie odkąd palę sambudrolem nie widziałem jej tam wcale. Ale to kwestia dosuszenia, z pewnością nie nadawał się prosto z worka do zasobnika. Wg. sterownika spaliłem 130 kg. A tak na moje oko 115-120 kg. Piszę na oko, bo nie zmieniałem potencjału podajnika, a wydaje mi się że grochu w zasobniku jest jest więcej niż to pokazuje sterownik. Jestem zaskoczony małą ilością popiołu, ktoś w wątku pisał że Pieklorz ma dużo popiołu. U mnie nie wyszło nawet 5%. Wagowo z tego co spaliłem jest 5.5 kg (7.1 kg- 1.6 kg węglarka) Spala się b. ładnie, trochę spieka ale spada z retorty to nie widzę problemu. Taki lekki popcorn, ale przy większej mocy kotła spieki mogą być solidniejsze. A właściwie na swojej ekoenergii na każdym grochu mam spieki. Atexu nie próbowałem :) Podsumowując. Z PGG groch zawsze będzie wilgotny i tylko to może być przeszkodą abym go nie kupił na nast. sezon. w worku foliowym w 5 lat się nie dosuszy :)

popiol.thumb.jpg.725b525f88474fc22e05d5a909d55d9f.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.