Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sterownik IRYD RTZ PID


Robot16

Rekomendowane odpowiedzi

Witam potrzebna wasza pomoc,znajomy poprosił żebym zamontował u niego siłownik na zawór 4 drozny, pomyślałem że dam radę,ale kiedy zobaczyłem ten sterownik to ręce mi opadły, szczerze mówiąc nawet nie mam pojęcia jak to działa....i tu będę miał do was parę pytań, gdzie ten siłownik podłączyć do tej centralki,i jak ten sterownik ustawić,skąd ten siłownik będzie miał info..że trzeba troszkę mocniej,lub słabiej grzać w domu,

IMG_20210109_172624.jpg

IMG_20210105_182704.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaznaczyłem Ci na zdjęciu gdzie masz podłączyć siłownik mieszacza,czyli zaworu 4D. Musisz dokupić taką wtyczkę.
https://allegro.pl/oferta/wtyk-komputerowy-do-pompy-c-o-do-sterownika-9448741491?utm_medium=app_share&utm_source=facebook4cb3c71357be0dd979189314c2bd2fa5.jpg

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz zerknąć w instrukcję sterownika. Miałem kiedyś Iryda,ale w innej wersji zabudowy.

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba masz do czynienia z tą wersja sterownika. Ze zdjęć wynika że ta centralka ma z dwóch stron wejścia. Z jednej wtyczki do dmuchawy,podajnika,pomp,mieszacza ,a z drugiej złącza przemysłowe pod czujniki.b08ba465e8101e5174755c18cda345ed.jpg

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedz, niech Ci znajomy da kartonik z kablami. W zestawie z tym sterownikiem był kabel do podłączenia zaworu jak też czujnik temperatury za zaworem w żółtej izolacji.....

Reszta jak uruchomić, aktywować jest w instrukcji urządzenia. Nic trudnego, ale jak wywalił, to brak elementów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłaczyłeś już siłownik zaworu? Jak tak to musisz przełożyć wtyczkę pompy,tej która wyciąga wodę z zaworu w gniazdo podpisane: POMPA MIESZACZA.
Pompę kotłową możesz podłączyć w gniazdo: POMPA CO

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W kwestii pompy kotłowej Iryd oferuje dwie strategie jej obsługi.

Zależy od instalacji. Do kotłowej potrzeba zamówić kolejny taki żółty przewód czujnik.

Pierwszy wybór to podłączenie pod wyjście 5ej pompy na płycie i zmiana w menu z wyjscie alarmowe na pompa kotłowa. Tu działa 0/1 tj jest temperatura na powrocie- pompa stop, jak spada -pompa start.

 

Drugi wybór to jak masz zawór 4drogowy i pompę nad zaworem na CO i pod zaworem na powrót. Tu musisz zmostkowac pompę mieszacza z pompą kotłowa. Ustawiasz daną wartość na powrót i śmiga. Jeszcze lepiej jak się to ożeni z czujnikiem pogodowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dasz radę kolego. To nic trudnego. Czytaj instrukcję i działaj

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popcorn1 zrobiłem to narazie tak, bo zabrakło wiedzy  pompa kotłowa i pompa CO podłączana razem czyli równolegle do sterownika pokojowego auraton który włącza i wyłącza pompy a zaworem trzeba ręcznie sobie ustawić temp,na grzejniki Pieklorz coś wspominał o czujniku żółty faktycznie podłączony jest tam gdzie kazał ------ale powiedzcie mi jedno co steruje tym siłownikiem,skąd on ma wiedzieć ze w pomierzeniach w domu jest za ciepło lub zimno żeby odpowiednio otworzyć lub przymknąć ten zawór 4d

Edytowane przez Robot16
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najliepiej,kiedy sterownik wie,jak jest na dworze-czujnik pogodowy i ty ustawisz,przy jakej temp.na dworze ma byc kilka stopni za mieszacom-czym na dworze chlodniej,tym grzejniki cieplejszie,pompki na stalo i termostat pokojowy tylko obniža CO p.p. o 2°.

Edytowane przez bercus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czujnik temperatury pokojowej trzeba dodac.Obejzri ta centrala sterownika,bedzie na niej gniazdko opisane.polecam dodac czujnik pokoja i pogody.Po ustawieniu staje sa sterowanie temperatury CO dla nastepnych sezon bezobslugowe Ja užywam w cieple dni-ponad 10° sterowanie dla pokojowej.przy zimie užywajem pogodowke 10°na dworze 33 w grzejniki 0° na dworze 42° w grzejniki i tak dalej-za každych 10 na dworze 9 do grzejnikow.Jescze termostat pokojowy on/off wspomaga utrzymawac temp.w pomieszeniu,przy pogodzie normalnej dom OK wygrzany,przy wiatru,sniegu trzeba dodac 2° grzejnikom i tak dziala termostat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://www.domer.pl/panel-sterujacy-regulator-pokojowy-termostat-pilot-g.html
Taki panel sterujący miałem zainstalowany u siebie jak jeszcze miałem sterownik Iryd PID . Do tego czujnik temperatury zewnętrznej.
https://www.domer.pl/czujnik-pogodowy-prond.html

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam już tego sterownika,zamieniłem na inny. W jakim rejonie kraju mieszkasz?

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uwierz,że wszystko jest w instrukcji, trzeba jedynie przeczytać.

1. Zakładasz siłownik - musisz go podłączyć. Z tabliczki spisac czas otwarcia i wbić go do sterownika.

2. Żółty czujnik dajesz na rurę za mieszacz na grzejniki czy tam podłogowe - tym ma sterować i tu widzi temperature do jakiej dąży.

Możesz zapodac na układ zaworu strefy czasoe i zadac inne dla poniedziałek-piątek oraz inne dla sobota-niedziela. W nocy chłodniej a dzien cieplej albo odwrotnie - jak kto lubi

3. Pompa kotłowa - jak ma być i będzie pod mieszaczem 4d, to mostkujesz pompa mieszacza z pompą kotłową i drugi taki żółty czujnik dajesz na powrót

4. Można dobrac czujnik pogodowy, w tym sterowaniu jest cyfrowy. Tu pogodowo można sterować temperaturą na kotle, temperaturą za zaworem lub oba tymi na raz, można tez do korekcji pogodowej dodać strefy czasowe. W tym sterowaniu jest bardzo fajnie rozwiązane pogodowe, uzupełnia się tabelkę do danych temperatur np. 0 na dworze- 60 na kotle lub 50 za mieszaczem...

5. Można dobrać panel domowy Pilot G przewodowy lub Pilot GRF radiowy i wówczas z domu zmiana nastawy na kotle/za mieszaczem, strefy czasowe, zmiana nastawy bojlera, praca wg czujnika temperatury powietrza w pomieszczeniu. Można załączyć kontrolę paliwa i wówczas dochodzi na tym panelu jeszcze wskaźnik ilości paliwa w koszu z alarmem o dosypie

6. Możesz dołożyc moduł internetowy i sterować tym on-line.

schemat iryd r z cz powrotu.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja okolice Słupska na Pomorzu.

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.