Skocz do zawartości
IGNOROWANY

"Naukowcy" zbadali ekogroszek


mkwapisz

Rekomendowane odpowiedzi

Przeczytałem ten artykuł i redaktorowi się chyba cudzysłów przesunął z naukowcy na ekogroszek. Po co wywalać tyle pieniędzy na eksperymenty, jeżeli nie ma się pojęcia o użytkowaniu kotła. Jeżeli chcieli udowodnić z góry założoną tezę, to im się to udało.

https://wyborcza.pl/7,177851,26818006,naukowcy-zbadali-ekogroszek-ktorym-ludzie-grzeja-domy-w-calej.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki tam "ekogroszek"?  Taki sam węgiel jak każdy inny - może tylko być lepszy lub gorszy gatunkowo.

Natomiast sposób spalania może być ekologiczny lub nie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak jest. Tylko "naukowcy" odpalili ten piec w taki sposób, żeby emitował wszystkiego w cholerę i "udowodnili", że ekogroszek nie jest ekologiczny. Co zresztą każdy wie, ale żadne paliwo nie jest eko, bo jest jakaś emisja do atmosfery. Natomiast chyba nawet nie postarali się aby wyregulować pracę tego pieca. Bo wg ich teorii i metodyki, to ten piec nie powinien uzyskać certyfikatu ecodesignu.

Odrębną kwestią jest jednak jakość i stabilność sprzedawanego przez "producentów" ekogroszku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mkwapisz, nie pomyślałeś o dołączeniu do tej grupy naukowców, aby poinstruować ich jak mają to zrobić ? Twoja wiedza i doświadczenie, oraz wybitna znajomość tematu pozwoliłaby by im na bardziej obiektywne wyniki. Może nawet udałoby się udowodnić, że ekogroszek jednak jest EKO ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak na marginesie, amerykańscy naukowcy udowodnili że ludzie uwierzą we wszystko co ogloszą amerykańscy naukowcy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie twierdzę, że ekogroszek jest eko. Przecież to napisałem. Tylko bardzo łatwo jest udowodnić, że piece na ekogroszek syfią do atmosfery strasznie. Jak ten piec mógł przejść badania na ecodesign i jak to się stało, że przesypywał im niedopalony węgiel. Przecież piec szedł na takim głodzie tlenowym, że wyniki musiały im wyjść pod z góry założoną teorię. Ja u siebie palę ekogroszek w pył. Dosłownie.

  • Zgadzam się 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naukowcy? nawet nie potrafią prawidłowo ustawić kotła na ekogroszek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cały ten "zachodni" system został sprowadzony przez ideologię do absurdu. Nie liczą się fakty, wiedza tylko przekonania i ideologiczne założenia.

W ten sposób można "udowodnić" każdą głupotę a lewactwo słynie z wywarzania otwartych drzwi. Przecież człowiek i pies mają po 3 nogi bo dowód matematyczny na to istnieje w postaci 2+4=6 a 6/2=3 Dowód jest? Jest! Przecież to naukowe podejście a z "naukofcami" sie nie dyskutuje!

Sam korespondowałem ze dwa miesiące temu z akredytowanym laboratorium w sprawie certyfikacji kotłów automatycznych i tam otwarcie przyznali, że eksploatacja tych kotłów w warunkach domowych odbiega nieco od warunków badania.

Gaz ziemny czyli metan jest jeszcze bardziej szkodliwy dla środowiska niż węgiel ale nadal niektórzy fanatycy promują to jako "eko" i błękitną energię.

Skala ideologicznego fanatyzmu jest tak ogromna, że przybrała formę terroru, wszystko oczywiście dla naszego dobra w otoczce rzekomej wolności. W zasadzie nie da się już rzeczowo dyskutować na temat transformacji energetycznej w przestrzeni publicznej.

  • Zgadzam się 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość berthold61
22 godziny temu, mkwapisz napisał:

Przeczytałem ten artykuł i redaktorowi się chyba cudzysłów przesunął z naukowcy na ekogroszek. Po co wywalać tyle pieniędzy na eksperymenty, jeżeli nie ma się pojęcia o użytkowaniu kotła. Jeżeli chcieli udowodnić z góry założoną tezę, to im się to udało.

https://wyborcza.pl/7,177851,26818006,naukowcy-zbadali-ekogroszek-ktorym-ludzie-grzeja-domy-w-calej.html

Jaka gazeta takie wiadomości , wyborcza upada bo coraz mniej zasypowców i nikt tego szmatławca nie kupuje jako podpałkę a tylko do tego ona służy .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wiesz, ja już nie pamiętam kiedy papierową książkę albo gazetę czytałem. Wszystko ma postać cyfrową. Gazety są w internecie, książki to ebooki. Po co mi makulatura w domu? Teraz papieru toaletowego w punkcie skupu za to nie dostanę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szybciej niż myślisz pieniadze też będą cyfrowe. Gdy padnie prąd jak u wuja sama to się nie ogrzejesz ani nie kupisz jedzenia. Game over.  Książkę można przeczytać i spalić żeby ręce ogrzać. 

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.