Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Prośba o pomoc w ustawieniu kotła KOT-BIOMUL-023-L-T


grzes133

Rekomendowane odpowiedzi

Proszę o pomoc w ustawieniu kotła KOT-BIOMUL-023-L-T. Jestem nowym użytkownikiem i nie mam zielonego pojęcia jak się za to zabrać więc potrzebuję krok po kroku informacji jak to zrobić. Aktualnie mam kocioł ustawiony w automacie na pid priorytet bojlera, piec współpracuje z czujnikiem temperatury Tech ST-292, temp. od godziny 4 do 21 21 stopni, a od 21 do 4 20 stopni, zasobnik CWU 150l, piec z wygaszaniem ustawiony jest, ale wydaje mi się że za dużo zużywa pelletu,, np. ostatnio przez 4 dni zużył 105kg do ogrzania domu i do podgrzania wody CWU. Dom jest z roku ok 1980, ok. 180m + garaż ok. 30m też ogrzewany. Dom jest po remoncie tzn. ma wstawione okna 4 lata temu dwuszybowe, ocieplone ściany styropianem 15cm, oraz wełna na stropie 30cm.

 

Proszę o podpowiedź jak mam się za ustawienie zabrać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Człowieku czego ty chcesz. Ten kocioł pracuje ze średnią mocą dobową 4,2 kW. Zakładając sprawność na poziomie 80 procent. Na te powierzchnię to naprawdę niewiele. 

Jeżeli ten kocioł ma 23 kW mocy nominalnej to sobie policz ile spali przy pełnym wygarze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz super spalanie na tę powierzchnię.Ja na 310 m spalam 27kg grenpala i jestem zadowolomy .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

grzes133    Ale palisz peletem i masz kaloryczność max 18 MJ/kg  kaloryczność grenpala ok 25,6 MJ/kg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.