Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Immergas czy De Dietrich


Okocz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.
Bardzo proszę o pomoc w doborze kotła. Poprosiłem o wycenę okolicznych instalatorów. Dwie najsensowniejsze oferty jakie otrzymałem to:

1. Immergas Victrix Tera 24 PLUS
2. De Dietrich MCR3 evo 24T

Trudno powiedzieć za co się złapać. De Dietrich to chyba bardziej znana i szanowana firma. Immergas ma mniejsza modulację co przy moim zapotrzebowaniu i izolacji wydaje się wskazane. Dla obu mam podobny dostęp do sprawdzonych serwisów. Opinie o niezawodności podobne. POMOCY!

Powierzchnia domu z garażem to 188 m2. 100% podłogówka, 13 pętli. 2 niezależne obiegi parter/piętro. Dom szkieletowy. 20 cm styropianu i 15 cm wełny, zasobnik 200l, rekuperacja, piec kominkowy dla rekreacji.

Edytowane przez Okocz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zerknę jeszcze na to jak będę w domu może faktycznie coś podkręciłem.

Pętla 130 jest tylko w garażu, w którym chcę utrzymywać temp ok 5-10 st. Celsjusza. Reszta jest krótsza.

Mówiąc, że rury poprowadzone są pod kocioł miałem na myśli że tam będzie sprzęgło i dwie osobne pompy na każdy układ.

Rozdzielacze są pod i nad piecem, nie ma nawet 2 mb rury w każdym przypadku, więc jeśli radzicie wymienić, zrobię to w 30 min(jak już wspominałem dom jest szkieletowy, więc nie ma żadnego kłucia).

Edytowane przez Okocz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jakieś totalne nieporozumienie.Pętla 130m w garażu?))W garażu wychodzi rozstaw rur 40cm a może i więcej,jeszcze w dodatku przy tak niskiej temp.projektowej w tym pomieszczeniu.No chyba że brama garażowa będzie cały czas w zimie otwarta to nie mam pytań)A po co ci sprzęgło i dwie pompy?w sumie jak bez projektu i WM to może być potrzebne)

Edytowane przez Grundfos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Garaż ma ponad 40m2 dodatkowo ta sama pętla jest w kotłowni. Była układana naprawdę luźno i nie wydaje się by była przesadzona.

Tyle pętli bez sprzęgła? Zamęczył bym pompę w piecu. Dodatkowo chcę sterować osobno temperaturą na górze i na dole. Wiem zaraz mi powiecie że da się na jednej pompie, ale po co? Koszty niewiele większe.

Na instalację jest projekt żeby nie było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

De Dietrich mcr3, chyba że faktycznie myślisz o osobnym sterowaniem poddaszem i parterem wybierz De Dietrich AMC  który wysteruje tymi obiegami bez żadnych dodatkowych kosztownych modułów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję bardzo. Wreszcie konkretna odpowiedź. 

Otrzymałem też ofertę na De Dietrich Evodens AMC ale był przeskok cenowy. Skłaniam się za De Dietrichem MCR. Dwa obiegi + jakiś salus wydają się proste jak konstrukcja cepa więc mam nadzieję że będzie śmigać bezawaryjnie wiele lat:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

prosze o pomoc przy doborze kotla do parterowego domu 120m2 PU  ocieplonego 16 mm grafit na stropie zelbet 25cm styropianu 1 kuchnia 2 łazienki  ogrzewanie podlogowe + w 4 pokojach kanalowe konwektorowe 6 szt po 2m  

ktory kociol wybrac immergas I KTÓRY czy deDIETRICH MCR3 24T

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jaki model piec aViessmana czy innej marki proponujecie przy opisanych parametrach budynku?  vitodes 200 ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Jeżeli zastanawiacie się nad zakupem kotła De Dietrich to opiszę wam w skrócie moją przygodę z tym bublem. Kocioł zakupiłem we wrześniu 2015r za 4150 zł.. Pierwsza awaria krótko po gwarancji w styczniu 2018r. poszła płyta główna ,koszt naprawy prawie 2000 zł. !! W kwietniu 2018 kolejna awaria ! Pęknięcie bloku wodnego : Koszt części 2000 zł !!! plus robocizna !!! Sierpień 2021r. Ponownie pęknięcie bloku wodnego !!! Koszt części 2000 żł plus robocizna !!! Piec montował i uruchamiał autoryzowany serwis De Dietrich . Przeglądy wykonywane corocznie przez autoryzowany serwis włącznie z badaniem jakości wody . W przeciągu 5 lat (pół roku był niesprawny) użytkowania wydałem na naprawy i serwis prawie 8000 zł !!! Każda usterka tego kotła wiąże się z wymianą całych zespołów w cenach połowy jego wartości. Nie liczcie na pomoc ze strony De Dietrich Polska bo jedyne co usłyszycie to to ,że jest to wasza wina. Mam już dosyć tego bubla i straconych pieniędzy i zdrowia i nikomu nie życzę przygody z "cudami techniki grzewczej " DD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.