Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Termet gold plus, hałas i wibracje


wojpski

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry,

Czy ktoś byłby w stanie pomóc mi zidentyfikować problem (bądź stwierdzić iż to nie jest problem) z moim piecem Termet Gold Plus?
Piec ma trochę ponad rok, zamontowany został w listopadzie 2017 roku. Po włączeniu ogrzewania w październiku 2018 roku co jakiś zaczęły nas dochodzić niepokojące dźwięki z kotłowni. (Wprowadziliśmy się w czerwcu 2018 i nie zauważyliśmy wcześniej niczego takiego)
 
Piec nagle zaczyna "warczeć" a dla mnie to wygląda tak jakby wchodził w jakieś wibracje, po ok 30s się wycisza i słychać tylko płomień.
Dzieje się to nieregularnie i nie mogę znaleźć żadnego wzorca tego zachowania, gdyż:
- Czasem cały dzień ani razu nie hałasuje
- Czasem hałasuje co x godzin
- Czasem hałasuje w nocy gdy ogrzewanie jest wyłączone

Znajomi i rodzina którzy mają piece gazowe stwierdzili że "To normalne że piec czasem hałasuje, zapytajcie się przy następnym przeglądzie", jak dla mnie to nie jest normalne i chciałbym ten temat ogarnąć, ale nawet nie wiem co mam powiedzieć serwisantowi... "Panie piec mi warczy"?

Udało mi się nagrać film jak to mniej więcej wygląda, acz kompresja zniekształcila trochę dźwięk...

https://streamable.com/hh1sq

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 lata później...
  • 3 tygodnie później...

U mnie jest też hałas przy odpalaniu, ale brzmi jakby trąba. Taki rezonujący dźwięk. Przypomina hałas z wibrujących podczas hamowania tarcz hamulcowych w starej ciężarówce. Co to może być?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym się przyjrzał szczelności komina, ale tu już analizator. Czasem instalatorzy stosują wywiewki kominowe do kotłów turbo (z daszkiem) które w połączeniu z wiatrem potrafią zaciągnąć spaliny do szachtu co skutkuje takim właśnie hałasem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Filmik termet

Na tym filmiku nagrany jest ten dźwięk. Pojawia się tylko przy starcie palnika i chyba tylko przy grzaniu CW. W trybie zimowym gdy załączało się grzanie domu nie zauważyłem tego zjawiska, a teraz kiedy biorę prysznic dokładnie wiem kiedy kocioł zaczął dogrzewać wodę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.