Skocz do zawartości

Kamil6891

Forumowicz
  • Postów

    39
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Informacje o ogrzewaniu

  • Co ogrzewam?
    Dom jednorodzinny 140m2
  • Instalacja
    Podłogowka 70m2 + 5 grzejników
    Sprzęgło hydr.
  • Kocioł
    Termet Ecocondens Integra 20

O sobie

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Lokalizacja
    Podkarpackie

Ostatnie wizyty

Blok z ostatnimi odwiedzającymi dany profil jest wyłączony i nie jest wyświetlany użytkownikom.

Osiągnięcia Kamil6891

Odkrywca

Odkrywca (4/14)

  • Od roku na pokładzie
  • Miesiąc później
  • Tydzień pierwszy zaliczony
  • Oddany Unikat
  • Współtwórca

Najnowsze odznaki

0

Reputacja

  1. Kolego robik13 ogarnąłeś temat? Bo obserwowałem co nieco Twój wątek, mam podobny metraż, ten sam kocioł, tyle że mam też grzejniki. Wszystko na sprzęgle. Wyeliminowałeś całkowicie ciągłe starty palnika ??? Jakie masz teraz ustawienia. Bo ja nadal się bawię ustawieniami P3 i P4 jest coś lepiej ale nadal kocioł w trakcie dogrzewania pomieszczenia potrafi się wyłączyć na chwile.
  2. Przy zmianie P24 na 5s wyskakuje błąd E01 wcześniej nie zauważyłem ale nie zapisalo mi zmian. Jest na 10s i jest ok. Nadal zastanawiam się nad rozwiązaniem z jakimś przekaźnikiem.
  3. Koledzy, skontaktowałem się z firmą SBS która jest dystrybutorem tych sprzęgieł. Pan napisał mi że moją wersję sprzęgła można zamontować odwrotnie i niema to żadnego wpływu na działanie całej instalacji. Czy też tak myślicie że to niema żadnego znaczenia? To jest wersja zwykła KEL 715904, bo w wersji z dopiskiem "Condens" kierunek ma już znaczenie. , Co o tym myślicie?
  4. Drodzy koledzy rozwiązałem problem poprzez założenie otuliny w miejscu montażu czujnika temp. Teraz po załączeniu kotła, czujnik dużo szybciej łapie temp i załącza pompy. Dodam że czujnik jest zamontowany zaraz na wyjściu z kotła, przy okazji założyłem otulinę na wszystkie rurki miedziane które były gołe, może to znikome straty ciepła ale koszt otuliny również stosunkowo nie wysoki więc może warto.
  5. Rozumiem kolego, ale wolę dopytać szanowne grono doświadczonych instalatorów i nie tylko zanim wezwę hydraulika i będę mu zwracał uwagę. Chce mieć też argumenty na wypadek gdyby mnie chciał przekonać że to niema znaczenia. Może ktoś z forum podrzuci jakieś dodatkowe argumenty do rozmowy z hydraulikiem.
  6. Witajcie ponownie. Chwilę było ciszy w temacie taktowania. Dzisiaj zacząłem się przyglądać jak jest zamontowane sprzęgło hydrauliczne. Powiedzcie mi czy ono nie powinno być odwrotnie zamontowane? Bo czytałem w instrukcji i tam pisze że króćce o większym rozstawie powinny być od strony kotłowej natomiast króćce o mniejszym rozstawie po stronie obiegu grzewczego. Czy ja źle rozumie instrukcje? sprzegla-hydrauliczne-keller-instrukcja-i-gwarancja (1).pdf
  7. Możesz podrzucić linka do takiego przekaźnika?
  8. Czujnik jest zaraz na wyjściu z kotła. Leży na rurze wzdłuż więc Styka się cała powierzchnia. Fakt że jest zaizolowany tylko izolacja, spróbuję dołożyć otulinę może się poprawi. Nie chcę bardzo schodzić z temp. sterownika nisko bo po wyłączeniu kotła i tak teraz chodzi ze 2h jeszcze.
  9. Kolego zmieniłem ten parametr ale nic to nie dało. Kocioł startuje z pompkami za 3, 4 razem. Nadal nie znalazłem rozwiązania żeby sterownik uruchamiał pompki wraz ze startem kotła.
  10. Witam wszystkich po kilkudniowej przerwie. Kilka wypowiedzi było ale problem nadal jest ten sam. Delikatnie pomogło obniżenie mocy startowej kotła. Kocioł załącza się teraz za trzecim razem. Na kotle mam teraz ustawione 32*, natomiast sterownik pompy obiegowej ustawiony jest na 26*. Po postoju pompy obiegowej temp w instalacji spada do około 22* i później każdorazowy start to minimum 3 odpalenia kotła niczym sterownik pompy kotłowej złapie temp i puści pompki. Generalnie wróciłem tu po to żeby zapytać kogoś kto mocniej siedzi w Termecie czy można zrobić sterowanie pompą kotłową (obiegową; jak zwał tak zwał) bezpośrednio z kotła. W Kotle są jakieś zaciski w puszce opisane jako "pompa" Może w tym miejscu jest szansa jakoś podłączyć pompę obiegową? Zacisk 21 i 22
  11. Hej. Tak właśnie myślałem żeby sterowanie obiema pompami zrobić z kotła. Integra chyba ma opcję zeby załączać pompy sygnałem z kotła i wtedy by to pracowało elegancko wraz. Ale to już kwestia zawołania serwisu bo samemu chyba przy tej skrzynce kotła nie można grzebać. A poza tym to zawór 3d mam na full i kocioł nadal pracuje w cyklach więc dalej trzeba kombinować. Samo przełożenie sterowania pompami nic nie pomoże raczej.
  12. Tak robiłem to. Odkręciłem wszystko co było na maks przy temp 32* na kotle. Obserwowałem pracę i było około 11-12min pracy palnika i około 19-20 przestoju palnika, czyli na godzinę maks dwa zapłony.
  13. Trzeba próbować różnych ustawień i odnośnie spalania gazu również. Ostatnie 3 dni które sprawdzałem licznik było codziennie równe 5m3 gazu przy zadanej na kotle 32*. Od teraz ustawiłem 40* na kotle, popracował chwilę i się wyłączył. Będę obserwował jakie zużycie będzie po 24h takiego ustawienia bo teraz codziennie praktycznie takie same temperatury są na zewnątrz. Ponadto dodam że ogrzewam sam parter 70m2 ale dom narazie nie ocieplony. Zobaczymy również jak będzie z taktowaniem przy takiej temperaturze na kotle.
  14. Nie powiem bo mój okoliczny serwisant bez problemu oddzwania i doradza ale z drugiej strony każda instalacja jest inna i wymaga indywidualnych ustawień tak samo kocioł w każdej instalacji będzie się zachowywał inaczej. Instalator ma ci podłączyć i dać wstępne nastawy, przecież nie będzie siedział u Ciebie kilka dni i ustawiał cała instalację.
  15. Niestety Termet nie ujawnia takich danych dla użytkowników. Modyfikować takie rzeczy można tylko jak ci serwisant pomoże. No ale cóż. Trzeba ich w takim razie męczyć dalej telefonami.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.