Skocz do zawartości

Zdjęcie

Spalsadz A Sadpal -To To Samo

katalizator sadzy

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
30 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   talgo

talgo

Rozkręca się

• Forumowicz
  • PipPipPip
  • 85 postów

Napisano 27 styczeń 2011 - 17:55

miał ktoś do czynienia z SPALSADZ (można zobaczyć na allegro)
nie jest to Sadpal nie wiem tylko czy ma taki sam skład a nie chciałbym aby mi zaczął dach korodować
jak czytałem się dzieje po sadpalu
  • 0

#2 OFFLINE   xhumungus

xhumungus

Doświadczony Forumowicz

• Forumowicz
  • PipPipPipPipPip
  • 235 postów

Napisano 28 styczeń 2011 - 20:46

Nie kupuj żadnych palsadzy bo to nic nie daje oprócz korozji zasobnika i niebieskiego płomienia. Ja to stosowałem żeby się pozbyć cieńkiego nagaru w kotle i nic nie pomogło.
  • 0
Mój reaktor Taurus gaur 18,5 kw

#3 OFFLINE   Bartek102

Bartek102

Bywa od czasu do czasu

• Forumowicz
  • PipPip
  • 38 postów

Napisano 29 styczeń 2011 - 02:24

o widzisz bo tez chciałem kupić ten z allegro bo mi trochę smoła wyskoczyła
  • 0

#4 OFFLINE   Hermogenes

Hermogenes

Doświadczony Forumowicz

• Forumowicz
  • PipPipPipPipPip
  • 592 postów

Napisano 26 sierpień 2011 - 14:47

Witajcie zasięgałem opini u producenta kominka to ich odpowiedz ; Nie testowaliśmy tego srodka na naszych kominkach ale od klientów wiem ze stosuja ten srodek

Aby pozbyc się nagaru najlepiej wygrzac go poprzez użytkowanie kominka w temperaturze bliskiej temp wrzenia wodu

Pozdrawiam

Tomasz Wosiak

Specjalista d/s Kontroli Jakośc
poz Hermogenes
  • 0

#5 OFFLINE   spidoman

spidoman

Doświadczony Forumowicz

• Forumowicz
  • PipPipPipPipPip
  • 396 postów

Napisano 14 październik 2011 - 16:12

Kupiłem ten wynalazek Sadzpal i sobie chwalę. Teraz podczas czyszczenia gracką nareszcie słyszę dźwięk blachy, przedtem jak bym po gumie jeżdził a dodam że pale w miałowcu zasypowym. Dodam fotkę z wnętrza kotła.

Załączone pliki

• -1

#6 OFFLINE   spidoman

spidoman

Doświadczony Forumowicz

• Forumowicz
  • PipPipPipPipPip
  • 396 postów

Napisano 14 październik 2011 - 17:46

Oczywiście Spalsadz a nie Sadzpal, mała pomyłka.
  • 0

#7 OFFLINE   teken020

teken020

Nowy Forumowicz

• Forumowicz
  • Pip
  • 2 postów

Napisano 24 listopad 2011 - 14:18

Witam.
pale w dwóch piecach. Jeden to kocioł hajnówka, drugi, ojciec nazywa "wytwornica" wygląda jak ogromna beczka, o wysokości prawie 3m.
mamy spora problemy z pozbyciem się sadzy w kominie, jak i z pieca. dosyć szybko pokrywają się sadzą, przez co ciężko uzyskać temperaturę na piecach.
Dołączona grafika
Dołączona grafika
drugie zdjęcie pokazuje miejsce w którym ciężko jest wyczyścić rury przez które przepływa woda.
ale teraz najważniejsze. w piecach palimy trociną (właściwie to pył, który jest pozostałością po obróbce drewna) przu użyciu wentylatorów, bo bez nich trocina tylko się tli, przez co tylko smoli piec.
czy ten środek, sad-pal, bedzie skuteczny z takim typem opału ?? gdyż po trocinie ma żaru, tylko popiół, który w większości zostaje wydmuchiwany kominem, i przy okazji osadza się na nim.

Użytkownik teken020 edytował ten post 24 listopad 2011 - 14:19

• 0

#8 OFFLINE   spidoman

spidoman

Doświadczony Forumowicz

• Forumowicz
  • PipPipPipPipPip
  • 396 postów

Napisano 24 listopad 2011 - 15:25

Nie mam doświadczenia z drzewem i sadzpalem a tym bardziej z pyłem drzewnym, kiedyś dzwoniłem do producenta kotłów zgazowujących drewno to powiedział żeby kocioł się nie smolił to temperatura na kotle musi być 80*C. Ale sadzpal używają do kominów to musi działać.
  • 0

#9 OFFLINE   teken020

teken020

Nowy Forumowicz

• Forumowicz
  • Pip
  • 2 postów

Napisano 24 listopad 2011 - 16:05

teraz ciężko nabić 30 stopni, a gdzie 80 ... no chyba że odetnę piec od centralnego, to łatwo zagotować wodę, ale przecież to nic nie da. Zawsze na piecu było 40 stopni to grzejniki były dosyć gorące.
nie wiem ile nasze centralne mieści wody, ale 200 litrów będzie spokojnie (dom, garaż, i inne budynki gospodarcze)
  • 0

#10 OFFLINE   rzeznik2555

rzeznik2555

Doświadczony Forumowicz

• Forumowicz
  • PipPipPipPipPip
  • 203 postów
  • Zainteresowania: Mechanika, Gołębie obróbka metali skrawaniem spawanie MIG MAG MMA i TIG oraz toczenie

Napisano 10 listopad 2012 - 20:59

Witam ile tych środków należy dać by były jakieś efekty bo na składzie gdzie kupowałem powiedziano mi wsyp pan iedną ćwierć opakowania 1kg i starcz czy to nie za dużo na raz . Obawiam się czy komin nie wystrzeli czy nić z kotłem się nie stanie
  • 0

#11 OFFLINE   jarry

jarry

Bywa od czasu do czasu

• Forumowicz
  • PipPip
  • 20 postów

Napisano 10 listopad 2012 - 21:03

A ja polecam szczotkę drucianą będącą na wyposażeniu kotła.
  • 0

#12 OFFLINE   kono

kono

Rozkręca się

• Forumowicz
  • PipPipPip
  • 81 postów

Napisano 10 listopad 2012 - 21:08

Witam ile tych środków należy dać by były jakieś efekty bo na składzie gdzie kupowałem powiedziano mi wsyp pan iedną ćwierć opakowania 1kg i starcz czy to nie za dużo na raz . Obawiam się czy komin nie wystrzeli czy nić z kotłem się nie stanie

ja sypalem 2 łyzki stołowe sadpalu na żar ststematycznie do osiagniecia efektu .Komin sie ładnie wyczyścił a i piec tez nieźle , ale ponoc trzeba uważać na blache na dachu .
  • 0

#13 OFFLINE   jarry

jarry

Bywa od czasu do czasu

• Forumowicz
  • PipPip
  • 20 postów

Napisano 10 listopad 2012 - 21:18

ale ponoc trzeba uważać na blache na dachu .

nie tylko na blache na dachu ale także na dach samochodu sąsiada.
  • 0

#14 OFFLINE   KazioWihora

KazioWihora

Rozkręca się

• Forumowicz
  • PipPipPip
  • 87 postów

Napisano 09 grudzień 2012 - 18:44

Odświeżę trochę temat.
Kupiłem trochę tego spalsadzu do testu, kocioł regularnie pokrywa mi się nalotem pylistej sadzy i zastanawiałem się, czy to nie pomoże.
Jak na razie niestety za dużych efektów nie widzę. Sypałem po 1-2 łyżki na rozpalony żar.
Niewątpliwie trochę się zmieniają procesy zachodzące w kotle, kiedy sypnę na żar palący się bardzo krótkim płomieniem, płomień od razu znacznie się wydłuża. Niestety takiego ładnego efektu jak mieli niektórzy - kocioł wypalony do gołych blach - to ja u siebie nie miałem przy normalnym paleniu, kocioł dalej pokrywał się pyłem, z tym że pył był trochę jaśniejszy.
Parę dni temu natomiast zrobiłem test, przeczyściłem kocioł, ustawiłem wyższą temperaturę niż normalnie, no i wtedy efekty widać - kocioł nie pokrywa się sadzą tylko jakby białym kurzem który da się nawet zdmuchnąć. Najwidoczniej środek działa, ale jedynie przy paleniu w wyższych temperaturach. Dopóki nie ma mrozów poniżej -10, ja u siebie nie mogę na długo przekraczać 55 stopni, bo jest po prostu za ciepło.

Ciekaw też jestem jak to jest z ekologią tych produktów, w końcu są w tym m.in. jakieś sole miedzi, która z pewnością nie znika.

Użytkownik KazioWihora edytował ten post 09 grudzień 2012 - 18:46

• 0
2004-2012 KWKD22
2012-???? KWKD22.

#15 OFFLINE   automatyk

automatyk

Doświadczony Forumowicz

• Forumowicz
  • PipPipPipPipPip
  • 5142 postów
  • GaduGadu: 1514991

Napisano 09 grudzień 2012 - 18:49

miał ktoś do czynienia z SPALSADZ (można zobaczyć na allegro)
nie jest to Sadpal nie wiem tylko czy ma taki sam skład a nie chciałbym aby mi zaczął dach korodować
jak czytałem się dzieje po sadpalu

technika poszła do przodu a ludzie jeszcze w poce kamienia łupanego ,zrób to samo co nasze babcie jak strugasz pyry na obiad to obierki i popsute pyry wrzuć do kotła na żar i tyle tak robiły prababcie i prapra babki i wogóle a teraz ludzie poszli w technice do przodu a tak naprawde czarnogróg.... i sandpale sypią do kotlłów ręce opadają
  • 0

#16 OFFLINE   sambor

sambor

Doświadczony Forumowicz

• Forumowicz
  • PipPipPipPipPip
  • 6835 postów

Napisano 09 grudzień 2012 - 19:16

Ale ostatnio ma forum jest przez cały czas reklama "Slalsadz"- czyżby nowa moda? - 10kg, 5kg, 1kg :(
To już lepiej uczyć jak palić aby tego Spalszadzu i innych podobnych nie trzeba było stosować. ;)
  • 0

#17 OFFLINE   KazioWihora

KazioWihora

Rozkręca się

• Forumowicz
  • PipPipPip
  • 87 postów

Napisano 09 grudzień 2012 - 20:42

Ja cały czas dążę do tego, żeby tak palić, ale mimo że w kotłowni spędzam sporo czasu, jakoś nie mogę dać rady i ciągle powstaje mi trochę sadzy. Przynajmniej nauczyłem się nie produkować smoły :rolleyes:
Kupiłem sobie ten wynalazek z reklamy w ramach testu, żeby zobaczyć jak działa, raczej na dłuższą metę wolałbym się nauczyć palić jak najczyściej.

Użytkownik KazioWihora edytował ten post 09 grudzień 2012 - 20:47

• 0
2004-2012 KWKD22
2012-???? KWKD22.

#18 OFFLINE   kono

kono

Rozkręca się

• Forumowicz
  • PipPipPip
  • 81 postów

Napisano 09 grudzień 2012 - 22:33

zara tam ciemnogród po prostu pyrów nie jadam i tyle a Sambor ma racje lepiej sie nauczyć palić w kotle bo brakiem tej wiedzy sobie kocioł zasmolilem :D
  • 0

#19 OFFLINE   yareka

yareka

Stały Forumowicz

• Forumowicz
  • PipPipPipPip
  • 127 postów

Napisano 13 grudzień 2012 - 00:02

Jak jest biały osad po użyciu środka to może być zwykła sól kamienna w składzie, były nawet tematy o poprawie spalania po użyciu soli na różnych forach, zostały ucięte przez zagrożenie korozji kotła.
  • 0

#20 OFFLINE   cziko82

cziko82

Stały Forumowicz

• Forumowicz
  • PipPipPipPip
  • 140 postów

Napisano 13 grudzień 2012 - 13:13

u nas mówi się ziemniaki..... a wracając do tematu , który produkt lepszy spalsadz czy sadpal
  • 0