Skocz do zawartości

kaszpir

Forumowicz
  • Postów

    9
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Osiągnięcia kaszpir

Żółtodziób

Żółtodziób (2/14)

  • Pierwszy post
  • Tydzień pierwszy zaliczony
  • Miesiąc później
  • Od roku na pokładzie
  • Starter dyskusji

Najnowsze odznaki

1

Reputacja

  1. Według mnie daj sobie spokój z Skam-P. Sam kupiłem model 12KW w tamtym roku. Piec kupiony był chyba w kwietniu tamtego roku i czekal podłączony w kotłowni do października. Po pierwszym sezonie grzania widzę już ślady rdzy ... (dół pieca , koło drzwiczek na wysokości palnika) Dodatkowo od początku mam problemy z tym aby sterownik (Ognik PID) dzialał w trybie PID a jeśli już działal to aby temp spalin byla w trybie pracy wyższa (u mnie 40-70 stopni). Producent się niestety wypiął że mam za małe zapotrzebowanie na ciepło (dom 108m2) i nic się nie da zrobić. Zasugoerował abym zmienił opał na jakiś mało kaloryczny ... Ja żałuję . Zaczyna rdzewieć i zastanawiam się ile czasu wytrzyma ... Osobiście polecam kupić coś bardziej znanego (Ogniwo Eko , HEF i itd) , gdzie producent podaje z jakiej stali , jakiej grubości i itd ... Bo tutaj te dane są tak tajne że poducent nie podaje ich na swojej stronie , co jakoś konkurencja podaje i raczej się tym chwali ... PS. Opał mam suchy , podajnik na opał nie zardzewialy ..
  2. Witam ! Za jakiś czas w nowo budowanym domu będzie robiona instalacja grzewcza. Cały dom (95m2) będzie miał ogrzewanie podłogowe wodne. Piec będzie na ekogroszek (prawdopodobnie piec Sekom Skam-P Premium 12KW) http://www.sekom-pleszew.com.pl/brucer.html z elektroniką Ognik II PID. Dodatkowo podgrzewacz 80L z wężownicą i z dodatkową grzałką. Rozdzielacz 9-sekwencyjny z przepływomierzami. Jako że przez dużą część dnia nie będzie nas w domu sądzę że optymalnie i najbardziej ekonomicznie było by w tym czasie aby piec / boiler miał niższą temperaturę niż w czasie gdy jesteśmy w domu ... Z drugiej strony podłogówka ma bardzo dużą bezwładność i ciężko nią sterować ... W jaki sposób najlepiej i najekonomiczniej było by sterować podłogówką i kotłem ? 1. Montaż Euroster 2026 w pokoju i podłączenie jego do siłownika zamontowanym na zaworze trójdrożnym 2. Montaż Euroster 2026 w pokoju i podłączenie do elektroniki kotła (Ognik PID II) 3. Montaż "pogodówki" w kotłowni i podłączenie jego do siłownika zamontowanym na zaworze trójdrożnym a czujnik na zewnątrz budynku. Czytałem że podobno powinno się podłączyć pogodówkę , ale czy na pewno ? Euroster 2026 to nowość przeznaczona do sterowania podłógówką (algorytm PI) a chyba bardziej optymalna jest dla mnie temperatura wewnątrz niż na zewnątrz ? Czy jednak podłączenie eurostera do siłownika zaworu trójdrożnego to dobre rozwiązanie ? Czy nie lepszym i ekonomicznejszym było by podłączenie pod elektronikę kotła ? Dzieki !
  3. Żadnych pomp ciepła :lol: W rachubę wchodzi to co pisałem: 1. Piec na ekogroszek z podajnikiem (z możliwością palenia miałem , owsem) + wymiennik ciepła dwupłaszczowy 100L (lub boiler z wężownicą spiralną 100L) 2. Podgrzewacz przepływowy 3. Wymiennik ciepła dwupłaszczowy 100L + grzałka 2kW (lub boiler z wężownicą spiralną 100L z grzałką) Pompy rekuperatory mnie zupełnie nie interesują ... Naczytałem się o tym i nie wchodzi to zupełnie w sferę moich zainteresowań PS. Znalazlem rozliczenie za CW I od miesiąca 1.04.2010 do 30.06.2010 zużyłem 9m3 ZW w tym 3m3 CW (razem 9m3 - kanalizacja). Wychodzi więc 3m3 miesięcznie w tym 1m3 cieplej wody. Tyle że My staramy się używać bardzo oszczędnie wodę. Czyli najpierw opłukanie się , namydlenie i spłukanie. Woda bez sensu nie leci i nie marnuje się ... Chociaż zapewne zużycie będzie wzrastało , bo na wsi dzieciaki będą się zapewne bardziej brudziły ;-)
  4. Dane prawdziwe. Może tak niskie zużycie wynika z tego że mieszkanie nowe , wszędzie perlatory i staramy się oszczędzać wodę (tzn nie marnować bez sensu). Ale zapewne w domu będzie wyższe zużycie , ale w ciągu dnia i tam dom będzie pusty , bo my w pracy a dzieci w przedszkolu. Myślałem że grzanie piecem (tryb lato) i podgrzewanie wody wymienniku 100L bedzie najtańsze a napewno tańsze od boilera 100L , a widać tak pięknie i różowo nie jest ... Te 4-6 kg to minimalne zużycie dzienne ekogroszku ?
  5. Witam ! Co będzie bardziej ekonomiczne i lepsze Smile Dom 95m2 powierzchni użytkowej , ściany 24cm + styropian 15cm , ocieplenie sufitu 20cm wełna , podłoga - 10cm styropian. Piec na ekogroszek z podajnikiem (zapewne 12kW). Jeszcze nie wiem jaki ale zapewne Ogniwo Plus lub jakiś model Sekomu (może Skam-P 12kW). Dom będzie gotowy dopiero na maj/czerwiec 2011 więc sądzę że jakieś ciekawe piece się pojawia a te co podaje to mają się "pojawić" Wink Na pewno musi być to piec z uniwersalnym podajnikiem i z inteligentną autodopasowującą się elektroniką (PID). Będę palił albo ekogroszkiem , albo miałem albo owsem albo czymś "zbożowym". Do pieca miał być boiler 80L na 220V Rodzina 4 osobowa (2 osoby dorosłe + 2 małych dzieci). W domu jesteśmy rano i wieczorem. W czasie dnia my w pracy , dzieci w przedszkolu. Obecne zużycie wody (w bloku) to około 1m3 ciepłej wody i 2m3 zimnje wody (wszystko miesięcznie). Poradzono mi aby zamontować wymiennik dwupłaszczowy 100L (lub z podwójną wężownicą) i w łazience zamontować dużej mocy 15-18kW podgrzewacz przepływowy. Podgrzewacz elektroniczny który podgrzewał by CW w całym domu. Minusem tego jest wykupienie droższej "mocy przyłączeniowej" od energetyki (obecnie mam 11kW) , każdy dodatkowy kW to u mnie 166zł. Nie mam pojęcia ile bym musiał wykupić jakbym chciał mieć np. podgrzewacz 18kW + kuchnię elektryczną indukcyjną. Jest to pewien koszt. Podgrzewacz elektroniczny Kospela to koszt około 1000-1200zł. Zaletą jest dostęp do CW od razu bez czekania i bez kosztów "dogrzewania" i "magazynowania". Dostęp do CW wtedy keidy chce i w takiej ilości jaką chce ... Jednak na "dzień dobry" musiałbym się liczyć z kosztem 2000-4000zł (urządzenie , koszt elektryka i koszt zwiększonej mocy przyłączeniowej). Drugi "pomysł" znacznie tańszy (bez inwestycji) to grzanie wody piecem. Piece na ekogorszek mają tryb "lato" i powinno iść sporo mniej opału. Tyle że woda była by grzana nonstop nawet wtedy gdy nie jest potrzebna (u mnie potrzebna jest rano i wieczorem). Dodatkowo powiedziano mi że większośc ciepła i "opału" idzie w komin a piec nie może działać na zbyt niskiej temperaturze bo inaczej zardzewieje ... Dodatkowo powiedziano mi że piec nie powinien pracować nonstop (poza "sezonem") bo skróci się drastycznie jego żywotność , będę musiał częściej czyścić piec i komin i itd ... Ile miesięcznie na takie ogrzewanie wody zużyłbym opału ? Czy jednak nie ma sensu ekonomicznego palenie ekogroszkiem poza sezonem (chodzi o CW). Jeśli naprawdę tańsze i lepsze było by używanie poza sezonem podgrzewacza to mogę zainwestować i zamontować podgrzewacz , jeśli jednak taniej będzie grzanie wody piecem i nie będzie to negatywnie wpływało na żywotność kotła ani nie będzie wprowadzało dodatkowych "kosztów" (czyszczenie komina i itd) to może jednak lepiej piec i 2000-4000zł w kieszeni ... Albo jak nie to może boiler 100L z wężownicą spiralną i grzanie wody boilerem ?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.