Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Kocioł Do Małego, Nieocieplonego Domu


piotrek93

Rekomendowane odpowiedzi

Taki szeroki jak i głęboki :)

 

Obecnie po namyśle wpadł mi w oko kocioł ogniwo eko plus 10. Szeroki zakres mocy i dowiedzialem się że ma on sporą nadwyżkę więc i na nieocieplonym Podola. Co o tym myślicie?

Taki szeroki jak i głęboki :)

Pokaż mi który niema tej nadwyżki ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego jest to najgorszy pomysł?

 

Dużo by można opowiadać ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy 7 kW to w mrozy będzie ciężko w takiej sytuacji... W takim razie albo muszę się Was posłuchać i kupić coś tymczasowego, albo liczyć na to że kociołek 12 nie narobi szkód przy pracy na dużo niższych mocach lub też kupić od razu mniejszy i ryzykować :) albo nie ocieplac :)

Witam

Tu masz temat z kotłem Skam-P i podobnym do twojego domem, przeczytaj to uważnie jak się skończyło, jeżeli ktoś poleca ci konkretny kocioł o konkretnej mocy to bierz to na piśmie w formie oficjalnej - jako oferta - w takim przypadku możesz oddać kocioł bo zostałeś jako klient wprowadzony w błąd, na podstawie rękojmi. Natomiast porady na forum nie mają żadnej mocy wiążącej.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego jest to najgorszy pomysł?

Kocioł nie należy do oszczędnych ,na małych mocach kupa sady ,a jak docieplisz Twój mały domek to raczej nie popalisz w nim .

Zresztą sam zobacz 

https://www.youtube.com/watch?v=gopdO1QlwHw

Do takiego domku to gaz ,pompa ciepła powietrze woda ,kominek pelletowy ,prąd,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Ale to jest kocioł 25kW :D A tu mowa o 10 kW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie,

 

Dom jest na wsi, więc gaz raczej odpada. Nie podałem wszystkich informacji, ale nie jest to dom, w którym zamierzam mieszkać do końca życia ("koniec życia" statystyczny :P).

Planuję pożyć w nim ok. 5-10 lat a potem się zobaczy. Więc co do ocieplenia pojawia się też pytanie, czy zdąży się to zwrócić. Oczywiście też nikt nie jest w stanie przewidzieć ile będzie kosztował węgiel za jakiś czas.
Z tego co widzę, to mój cichy faworyt nie jest dobrze oceniany, choć z tego co widzę, do większych domów się nadaje, a sam producent zaleca, aby ten piec chodził na minimum 6 kW, więc coś w tym chyba jest.

Skam-P dość ciekawy piecyk, tylko boję się co się stanie jak na dworze będzie -25 i te max 10 kW nie wystarczy. Wtedy koniecznie trzeba ocieplać.

 

Jest jeszcze Zębiec Merkury 9 kW, tutaj słyszałem głosy, że sprawnie pracuje nawet na 20% mocy (proszę o komentarz), tylko, że tutaj też max 10 kW. No i pelletem też podobno można palić, więc jest alternatywa, gdyby UE zaczęła je nadmiernie "promować".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Kolego każdy kocioł można wysterować na 120% bo palniki i tak mają większą moc. Ja na twoim miejscu wybrałbym kocioł po obejrzeniu go, sprawdzeniu na "sucho" jak się czyści, czy będzie dostęp do wszystkich istotnych elementów kotła jak będzie stał w kotłowni. Co do mocy to i tak największy wpływ ma na spalanie palnik i sterownik, więc palnik powinien pokrywać zakres mocy kotła, a sterownik powinien posiadać odpowiednie możliwości regulacji. Jest jeszcze kwestia stosowanego opału....

 

Pozdrawiam RedEd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Ale to jest kocioł 25kW :D A tu mowa o 10 kW

Tyle że ta 10-tka ma identyczny palnik.

Róznią się tylko ilością szczelin napowietrzających, w 25kW jest 4 rzędy, w 16-ce 3 rzędy a w 10-ce dwa rzędy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyle że ta 10-tka ma identyczny palnik.

Róznią się tylko ilością szczelin napowietrzających, w 25kW jest 4 rzędy, w 16-ce 3 rzędy a w 10-ce dwa rzędy.

Skoro niby to samo to dla czego 10ki chwalą?? 

Oj handlarze ,handlarze......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyle że ta 10-tka ma identyczny palnik.

Róznią się tylko ilością szczelin napowietrzających, w 25kW jest 4 rzędy, w 16-ce 3 rzędy a w 10-ce dwa rzędy.

To jakby trochę inne. Zresztą, jest tu wuwok, może pokazać fotki swojego ogniwa jako kontrę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie,

 

Dom jest na wsi, więc gaz raczej odpada. Nie podałem wszystkich informacji, ale nie jest to dom, w którym zamierzam mieszkać do końca życia ("koniec życia" statystyczny :P).

Planuję pożyć w nim ok. 5-10 lat a potem się zobaczy. Więc co do ocieplenia pojawia się też pytanie, czy zdąży się to zwrócić. Oczywiście też nikt nie jest w stanie przewidzieć ile będzie kosztował węgiel za jakiś czas.

Z tego co widzę, to mój cichy faworyt nie jest dobrze oceniany, choć z tego co widzę, do większych domów się nadaje, a sam producent zaleca, aby ten piec chodził na minimum 6 kW, więc coś w tym chyba jest.

Skam-P dość ciekawy piecyk, tylko boję się co się stanie jak na dworze będzie -25 i te max 10 kW nie wystarczy. Wtedy koniecznie trzeba ocieplać.

 

Jest jeszcze Zębiec Merkury 9 kW, tutaj słyszałem głosy, że sprawnie pracuje nawet na 20% mocy (proszę o komentarz), tylko, że tutaj też max 10 kW. No i pelletem też podobno można palić, więc jest alternatywa, gdyby UE zaczęła je nadmiernie "promować".

Nie  zamierzasz mieszkać do końca życia to po  co  w to wchodzić .

Na  5-10 lat i dom  na wsi kup zasypowy 

http://www.p2ar.pl/oferta/kotły-węglowe-i-uniwersalne/kus/

za 4 kafle .

Do niego bufor 1000 l używany sam go dobrze ocieplisz  i spokój ,drewno jest na wsi, węgiel  kupisz zwykły groszek za 400zl  albo orzech za 500zł nie jakiś ekogroszek za 800-900zl

Nabijesz bufor raz na 2-3 dni ,zależy od temp. i zapotrzebowania .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kocioł od Przemka+bufor(6-6,5 tyś zł.)=kocioł z podajnikiem.

Z tego co się orientuję,realizacja zamówień u Przemka na koniec roku.

Ponieważ Twój okres zamieszkiwania będzie raczej krótki,zastanowiłbym się nad kotłem z cyklicznym zasypem,ze średnią dobową mocą ok. 7,5 kW,a więc kocioł zasypowy o mocy 15kW z sterownikiem PID i dmuchawą.(ok.3,5 tyś zł)

W duże mrozy wystarczy rozpalanie w takim kotle 1x na dobę,w okresach przejściowych co 30-40 godz.

Jako paliwo proponuję dobry miał lub mieszankę z groszkiem.

 

Kocioł np. taki:

 

http://www.kotly-witkowski.pl/uks-n

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jakie ma to znaczenie ,Kocioł dobiera się do powierzchni og.

Zatem sugerujesz koledze aby nie brał ogniwa 25kW, bo nie będzie oszczędnie? To dobrze, bo o mały włos jeszcze by taki kocioł wziął :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wchodze że względu na zalety jakie takie kotły ze sobą niosą :) przyjmuje że oba rozwiązania pochłaniają podobną ilość czasu. Myślałem o buforze ale nie mam za bardzo możliwości żeby upchac takiego klocka w kotłowni albo gdziekolwiek. BTW u nas orzech dużo droższy niż 750:)

Bufor może też stać na zewnątrz budynku ,jest sporo takich co dużooooooo czasu spędzają w kotłowniach przy kotłach z podajnikiem i nie ze względów hobbystycznych tylko finansowych. :D

Szuka się kotła na tańsze paliwa jakie są w okolicy może drewno kawałkowe,albo gałęziówka ?

 

 

 

 

 

 

 

Zatem sugerujesz koledze aby nie brał ogniwa 25kW, bo nie będzie oszczędnie? To dobrze, bo o mały włos jeszcze by taki kocioł wziął  :D

Nie wiem co bierzesz ale silne jest. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ animus

Gdzie brak merytoryki, tam zaczynają się inwektywy. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ animus

Gdzie brak merytoryki, tam zaczynają się inwektywy. Pozdrawiam.

To dyskutuj na temat , Piotrek93 szuka pomysłu tu się wysil. ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.