Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Powierzchnia Rusztu A Moc Kotła Gs


meping

Rekomendowane odpowiedzi

          to jest pompa powietrze powietrze ,takie same prametry sa w pompach powietrze woda ,moc srzezarki 1kW przeciazana max do 1200W oczywiście urzadzenie jest na DC sterownane czestotliwosciowo moc min 1kW na wyjciu ,od dzis działa pobór pradu dzis nie przekraczał 1A a cisnienia rzedu 36bar na tłocznej                                                  

parametry.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym COP-em to jest tak - firma ma obowiązek przeprowadzić badania zgodnie z normą EN 14511 , są necie dostępne 4 części, i podać COP-a dla konkretnych temperatur, które muszą być podane w danych technicznych  np A2/W35 COP= 4,7.

Jeżeli ktoś nie podaje całości oznaczeń dla danego COP-a, to nie jest wiarygodny, również obliczenia praktycznego COP-a nie powinny być za sobą porównywane, gdyż nie są wykonywane zgodnie z w/w normą.

W zał dane tech PC WOLF i trochę o COP-ie

 

Pozdr.

przykro mnie to powiedzieć ale mimo że jestem zwolennikiem Wolf to takie parametry to juz muzem techniki niestety

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wolfa miałem pod ręką - na 1 stronie są i wodne i powietrzne dla różnych parametrów.

tak wiem to dobre parametry ogólnie ale teraz technologia DC sprawia ze silniki AC na których pisało 95% sprawności  względem technologi DC maja możne 30% sprawności wzgledem energii  przyłożonej a uzyskanego momentu na wale ,tak że niedługo COP 6 nie będzie żadnym zdziwieniem w pompach ciepła a wykoszytanie całego zakresu tempeatur dla czynników tj od-50st do +70 st nie będzie żadnym problemem  pisze ogólnie o zakresie bo każdy gaz ma inaczej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

          to jest pompa powietrze powietrze ,takie same prametry sa w pompach powietrze woda ,moc srzezarki 1kW przeciazana max do 1200W oczywiście urzadzenie jest na DC sterownane czestotliwosciowo moc min 1kW na wyjciu ,od dzis działa pobór pradu dzis nie przekraczał 1A a cisnienia rzedu 36bar na tłocznej                                                  

 

Tzn to ma być odpowiedź na moją prośbę o źródła?

Z zamieszczonej tabelki jedynie wynika ile ta pompa ma mocy chłodniczej lub grzewczej w zależności od temperatur i kończy się niestety na +13C.

Reszta przytoczonych danych też nie świadczą w jakimkolwiek stopniu o COP 4,6 przy - 10C

Może faktycznie lepiej podać typ/model/producent, to poszukamy sami danych na temat tego przełomowego wynalazku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tam sa 4 tabele doczytaj to żaden przełom ,panasonic juz od roku taki produkt miał na naszym rynku a samsung jeszcze był w fazie testów ,za chwile wypuszczają produkt z COP 6 jest w fazie testów ta obecna seria to N

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

seria N samsung ,nie ma jeszcze ich w katalogu ale w goglach znajdziesz ,są dostepne dwa modele w mcach chłodniczych  3,5kW i 4kW o mocach sprężarek 750W i 1030W które można przeciążyć o 15%  na mocy elektrycznej i sa odpowiednio w kalsie A+++ i A++

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja to co znalazłem to podałem - COP-a na poziomie 4,5 mają tylko splity naścienne - ale to nie PC w czystym tego słowa znaczeniu, z reszta dla nich temp grzania to ok 25C a nie 35C jak w PC, w necie jest film o serii N - to klimatyzatory w wykonaniu Nordic - dla krajów północnych- raczej tylko reklamowy

 

Ale takie klimatyzatory są też w ofercie Panasonica i Hitachi

 

Widzę że w międzyczasie automatyk podał linka do tego klimatyzatora z filmu

PS

Przeglądając źródła angielskie widzę że obecnie podstawą staje się  COP całosezonowy  - standard to 4,5-5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak podaje Scop dla sezonu ale prosto policzyć moc sprzezarki max 1200W na wyjsiu bodajze przy -5st 5400W czy cos więcej potrzeba ??? a ogólnie podaje sie zuzycie dla poszczególnych krajów dla naszego rejonu bedzie A+++ a dla Moskwy juz A++ a dajej na wschód pewnie mniej ,jak dla mnie parametry sa rewelacyjne

takim urzadzneim ogrzewa znajomy sklep 50m2 w tą zimę, ma licznik elektroniczny to największe obciazenie tej zimy przy -15st miał 560W w sklepie 21st ,wczesniej ogrzewał dwoma grzejnikami o mocy 3kW i tez utrzymywał 21st ale nie mirzył grzejników na jakiej mocy na godzinę pracują

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O czym my tu rozmawiamy? Że koleś utrzymuje 21C i przy -15 mu to urządzenie wystarcza?

To nie to forum, my już dawno na takie sytuacje znamy google, specyfikacje producentów itp.

Nie cofajmy się w rozwoju - ja chcę specyfikację producenta a nie filmik o pływaniu w Norwegii...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie urządzenie dobre jest do ogrzania kiosku z gazetami lub budki z piwem - pomyśl jakbym chciał takie zamontować u mnie - 150m2 na parterze, wys 3m, w tym 4 duże pomieszczenia i łazienka ,  na piętrze 4 pokoje i łazienka czyli w sumie potrzeba 10 jednostek grzejnych - to ok 50tys. + 3-8kW prądu na potrzeby grzewcze - to trochę dużo jak na nowoczesność , w tym roku miałem kilka nocy poniżej -15C, w tym dwie bez prądu i co wtedy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PS

Przeglądając źródła angielskie widzę że obecnie podstawą staje się  COP całosezonowy  - standard to 4,5-5

Jest to kolejny chwyt lobbystów branżowych, który pod pozorem rozjaśnienia sytuacji jeszcze bardziej ją zaciemnia.

Dla pompy PW w naszym klimacie, w normalnym domu jednorodzinnym z CWU SCOP będzie conajwyżej 3 z groszami. Jak zima okazała by się ostrzejsza i pompa wspomagana by była grzałkami, to SCOP byłby bliższy 2,5.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie urządzenie dobre jest do ogrzania kiosku z gazetami lub budki z piwem - pomyśl jakbym chciał takie zamontować u mnie - 150m2 na parterze, wys 3m, w tym 4 duże pomieszczenia i łazienka ,  na piętrze 4 pokoje i łazienka czyli w sumie potrzeba 10 jednostek grzejnych - to ok 50tys. + 3-8kW prądu na potrzeby grzewcze - to trochę dużo jak na nowoczesność , w tym roku miałem kilka nocy poniżej -15C, w tym dwie bez prądu i co wtedy?

To byś kupił jednostkę większą - moc zależy od powierzchni rusztu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie urządzenie dobre jest do ogrzania kiosku z gazetami lub budki z piwem - pomyśl jakbym chciał takie zamontować u mnie - 150m2 na parterze, wys 3m, w tym 4 duże pomieszczenia i łazienka ,  na piętrze 4 pokoje i łazienka czyli w sumie potrzeba 10 jednostek grzejnych - to ok 50tys. + 3-8kW prądu na potrzeby grzewcze - to trochę dużo jak na nowoczesność , w tym roku miałem kilka nocy poniżej -15C, w tym dwie bez prądu i co wtedy?

to bys kupił pompę powietrze woda tej samej firmy ktora tez moze pracowac do -25st za 27 tys ,jakbyś miał cisnienie grzać pompą bo byś miał tylko prad i tyle ,prosze Cie nie demonizuj odrazu mysle że produkt jest godny montazu ,tym bardziej jak pisałem kilka lat temu ogrzewamy w łodzi biura na dwóch systemach po 15kW i odpalałem jest przy -26st w lutym i po godzinie od uruchomienia w pomieszczeniach z 2 st zrobiło sie 20st pomimo że producent jedynie dopuszczął niższe warunki pracy a deklarował parametry do -15st wiec uważam że to godny producent,  z rozmowy telefonicznej uzyskałem informacje ze tej zimy przy -32st w Rosji te urządzenia pracują bez żadnego problemu ,a jak braknie pradu to każdy system padnie ale chyba lepiej miec agregat 5kW jednofazowy który da nam ciepełko i światełko w mroźne dni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgoda ale przy jednostce powietrze woda jest koszt bufora i np podłogi lub grzejników o zamiast 27tys byłoby też ok  50tys.

Natomiast mając te 27tys do dyspozycji to mam super, hiper kocioł na pellet prod  niemieckiej lub skandynawskiej w klasie 5 czystości spalin + paliwo na 3-4 lata.

 

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no tez tak mozna , temat bufora jest zbedny przy pompie, ale na marginesie ,natomiast to jest kwestia wyboru jesli cie stać na budowanie kotłowni kominów i td to prosze bardzo dlatego takie decyzje podejmuje sie na etapie projektu a nie juz jak budynek stoi z kominami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Natomiast mając te 27tys do dyspozycji to mam super, hiper kocioł na pellet prod  niemieckiej lub skandynawskiej w klasie 5 czystości spalin + paliwo na 3-4 lata.

 

Pozdr.

 

Chyba braknie na top`owe kociołki, ale rodzimej produkcji to kto wie (oczywiście w kl5)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.