Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Mam Zimno W Domu Pomocy!


Rynex

Rekomendowane odpowiedzi

Kurcze. Niech się jeszcze inni wypowiedzą, ale jak masz zadaną temperaturę 660C, to jak kocioł osiągnie 670C - to wentylator powinien bezwzględnie się wyłączyć.

Rynex napisz jeszcze, jak się wczoraj zakończyło palenie.

Edytowane przez bobek310
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jak nie zakręcę jednego to mi temperatura spadnie na piecu do takiej że zagaśnie mi ...

Rynex, już Ci przecież pisałem, że ogień pali się w kotle niezależnie od temperatury wody.

Nic go to nie interesuje.

Nie ma takiej możliwości, żeby "zgasło, bo woda zimna".

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj zagrzałem do takiej temp że dało się wytrzymać w domu

już du wszystkiego doszedłem co i jak w tym piecu tylko ostatni problem :

MAM TERAZ NA PIECU 55'C USTAWIONE ŻE MA BYĆ A JEST 59'C I NADMUCH DALEJ CHODZI

POWINIEN SIĘ WYŁĄCZYĆ CHYBA NIE WIEM CAŁY CZAS CHODZI JAK ZROBIĆ ŻEBY ZBIJAŁ TROCHĘ PONIŻEJ I WŁĄCZAŁSIĘ NADMUCH NA KILKA SEKUND I ODNOWA GASŁ A ŻEBY NIE CHODZIŁ CAŁY CZAS I ŻEBY NIE BYŁO TEMP PONAD STAN ŻE JAK PRZEKROCZY O 1'C TO ŻEBY SIĘ WYŁĄCZAŁ I ZDUSZAŁ !!!! PROBLEM NA DZISIEJSZY WIECZÓR ;D;D;D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym sterowniku jest kupe ustawień -dobowe , tygodniowe CWU, sterowanie zaworami . itp.

Zobacz jeszcze czy gdzieś w tych wszystkich ustawieniach nie ma wyższej temperatury zadanej niż masz w tej chwili . No i jeszcze ten zegar bo od niego powinieneś zacząć .Inie do końca jestem przekonany czy to nie jest wersja z PID bo to by tłumaczyło zachowanie dmuchawy .

Edytowane przez mac65
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki tam masz typ sterownika? może jednak z PID i te krasnoludki tam marzną i próbują się jakoś rozgrzać biegając jak chomiki w karuzeli :D

A tak na poważnie jeżeli jest PID i kontrola temp spalin to całkiem prawdopodobne ze będzie sobie dmuchawiec dmuchał z minimalnymi obrotami

  • Zgadzam się 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde 135 postów w pare godzin :D :D :D Tytanika tak nie ratowali

Powinno być w podmenu ustawienia serwisowe

 

Pozdrawiam

Edytowane przez mac65
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też zwróciłem na to uwagę :) a co dziwi to to że nikt się nie irytuje

Histerezę zmienisz w menu serwisowym

 

E: tylko nie ustawiaj na 1* bo Ci będzie sterownik wariował

Edytowane przez przemyslaw2ar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rynex - napisz nam na koniec co trzeba zrobić w Twoim kociołku, żeby było dobrze. Co wcześniej robiłeś źle? Czy ogrzewasz cały dom - górę i dół? Jak stwierdziłeś teraz jest już dobrze - opisz całą sytuację ze szczegółami (masz już teraz czas).

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ha, ha, ha. Dobre. Pale od 5 lat mokrym miałem i poza rozpalaniem z komina leci tylko delikatny dymek - momentami niewidoczny - bo jak rozumiem o dymienie Ci chodzi.

tak i smród a przedwszytkim głupotę gdyz kilka kilogramów wegla idzie na to aby ta woda odparowała
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki sam smród jak i z suchego miału. Jak kiedyś rozpaliłem suchym miałem - to temperatura szalała. Mam wysoki komin (ok 13-14 m)i bardzo dobry cug. W czasie jesiennych sztormów musiałem dodatkowo dociążać klapkę przy wentylatorze. Dopiero po zmoczeniu miału mam pełną kontrolę nad paleniem.

 

Na marginesie dodam, że zanim zarzuci sie komuś głupotę należy najpierw zorientować się w sytuacji i zbadać konkretny przypadek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To że masz kontrole to kosztem drozszego nieekologicznego palenia ,fizyki nie oszukasz ,ale jak tak dla ciebie jest dobrze a twój komin daleko odemnie to powiedzmy że mnie to nie przeszkadza....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.