Skocz do zawartości

Zdjęcie

Wybór Pieca Dolnego Spalania?

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
57 odpowiedzi w tym temacie

#21 OFFLINE   szyper67

szyper67

Bywa od czasu do czasu

• Forumowicz
  • PipPip
  • 16 postów

Napisano 23 sierpień 2012 - 10:13

Chyba patrzysz na niewłaściwe foto. Ja nie widzę żadnej wajchy.
  • 0

#22 OFFLINE   szyper67

szyper67

Bywa od czasu do czasu

• Forumowicz
  • PipPip
  • 16 postów

Napisano 23 sierpień 2012 - 11:04

Chyba patrzysz na niewłaściwe foto. Ja nie widzę żadnej wajchy.http://www.kobar.eu/produkt,12.htm

• 0

#23 OFFLINE   ramzeus

ramzeus

Doświadczony Forumowicz

• Forumowicz
  • PipPipPipPipPip
  • 535 postów

Napisano 23 sierpień 2012 - 12:27

Vlad, trafne podsumowanie.
  • 0
Kocioł dolnego spalania + palnik rynnowy made in ramzeus

#24 OFFLINE   AdamGuitar

AdamGuitar

Doświadczony Forumowicz

• Ekspert
  • PipPipPipPipPip
  • 4260 postów

Napisano 23 sierpień 2012 - 13:00

"Ten piec jest dolnego spalania z rusztem wodnym są 3 przegrody pionowe wymiennika. "
Tylko,że to kocioł górnego spalania a nie dolnego. To tradycyjny kocioł. A zapis: rozpalanie od dołu to informacja ,ze nie należy rozpalać opału od góry (poprzez górne drzwiczki). Z oferty wynika, że nie posiadają w żadnych kotłów z dolnym spalaniem.
  • 0
Kierowanie i Nadzory Budowlane w Branży Sanitarnej
Adam Zdrojewski upr. bud GP.IV/8346/153/TO/90-91 KUP/IS2874/01 zakres c.o., wod. kan.,c.t., went. i klim., sporządzanie projektów dla osób fizycznych, kontrola stanu technicznego.
adamzdro13@wp.pl

#25 OFFLINE   SONY23

SONY23

Doświadczony Forumowicz

• Forumowicz
  • PipPipPipPipPip
  • 1145 postów

Napisano 23 sierpień 2012 - 18:47

Ten kociołek to dopiero materiał do przerobienia na dolniaka. Szczelina nad pierwszą przegrodą to najmniejszy problem, podobnie ruszt wodny i dostarczenie powietrza wtórnego w wersji bez dmuchawy. Problemem może być jedynie prawdopodobny brak klapy krótkiego obiegu spalin (ominięcie wymiennika) a nawet możliwości jej zamontowania :( , nie mylić z kapką zmiany sposobu palenia dolne- górne. Ale dla chcącego nic trudnego...
  • 0

#26 OFFLINE   przemyslaw2ar

przemyslaw2ar

Doświadczony Forumowicz

• Forumowicz
  • PipPipPipPipPip
  • 1700 postów
  • Zainteresowania: silniki 2T, optymalizacja procesów spalania, zagadnienia związane z CNC, eko farmy

Napisano 23 sierpień 2012 - 19:41

Tak przyglądam się tej dyskusji i widzę wielką nagonkę na producenta.
Nie wiem ile ten kocioł kosztował ale wiem z doświadczenia że takie konstrukcje to nijako przymus/kompromis producenta. Sam jak zapewne wiecie robię kociołki DS i powiem że udział materiałów przy budowie DS jest ok 35% większy niż w wypadku konstrukcji jw.
Zadajecie pewnie pytanie niby dlaczego? a no dlatego że w typowym DS w wymianie bierze udział tylko wymiennik z pominięciem ok 85% pow.kom załadowczej, więc aby uzyskać przykładowo 10kW potrzebował będę (w dużym uproszczeniu) 1m2 pow.wymiany.
W takich konstrukcjach można przyjąć za pow wymiany całą powierzchnię albowiem po jakimś czasie zajmie się cała komora co pozwala mniejszym kosztem budować kotły większej mocy.

Dlatego też jeżeli zamierzacie na stałe zaklejać te przeloty nad grodzią , bierzcie pod uwagę że moc spadnie.

Się rozpisałem a miałem o czym innym...

Jeżeli jak twierdzi autor tematu jest to typowy dolniak to dlaczego dał sobie wcisnąć ten ruszt wodny?
Przecież to w połączeniu z dmuchawcem (pewnie bez PID) zrobi z tego kociołka lokomotywę.

Kociołek sam w sobie zbudowany ładnie ale bardzo oszczędnie, co widać w wielu miejscach które wprawne oko dojrzy ;)

Pozdrawiam i ciepełka życzę
Przemo
  • 0

Projektowanie i budowa kotłów centralnego ogrzewania. Usługi cięcia plazmowego CNC.
http://www.p2ar.pl tel. +48 602 447 862 e-mail:  przemyslaw2ar@wp.pl  lub zamowienia@p2ar.pl

#27 OFFLINE   raider21

raider21

Bywa od czasu do czasu

• Autor tematu
  • Forumowicz
  • PipPip
  • 21 postów

Napisano 23 sierpień 2012 - 23:27

Jeśli chodzi o ruszt mó?j tata uparł się ze ma być wodny jak przy tym starym piecu, nie dał sobie wytłumaczyć że żeliwny ruszt jest lepszy.

Cena pieca 15 kW 2650 brutto z dmuchawą RMS 120 moc 80W sterownik euroster 11W.

Poniżej zamieszczam wykonany przekrój pieca:

Dołączona grafika

Przemo spojrzyj na przekrój kotła i napisz jego wady i zalety.

Dzięki.
  • 0

#28 OFFLINE   przemyslaw2ar

przemyslaw2ar

Doświadczony Forumowicz

• Forumowicz
  • PipPipPipPipPip
  • 1700 postów
  • Zainteresowania: silniki 2T, optymalizacja procesów spalania, zagadnienia związane z CNC, eko farmy

Napisano 23 sierpień 2012 - 23:46

A co mam napisać :) kocioł jak kocioł, przede wszystkim jest to kocioł US o czym producent poinformował w opisie kotła. Trudno tu mi pisać o jego wadach i zaletach ale skoro muszę to
zalety:
jest tani.

wady:
ruszt wodny
dmuchawa
mało ciekawa budowa
cienka blacha (bynajmniej tak wynika ze zdjęć, chociaż z drugiej strony jest to bez znaczenia)
  • 0

Projektowanie i budowa kotłów centralnego ogrzewania. Usługi cięcia plazmowego CNC.
http://www.p2ar.pl tel. +48 602 447 862 e-mail:  przemyslaw2ar@wp.pl  lub zamowienia@p2ar.pl

#29 OFFLINE   janklos12

janklos12

Doświadczony Forumowicz

• Forumowicz
  • PipPipPipPipPip
  • 323 postów

Napisano 25 sierpień 2012 - 09:04

W takich konstrukcjach można przyjąć za pow wymiany całą powierzchnię albowiem po jakimś czasie zajmie się cała komora co pozwala mniejszym kosztem budować kotły większej mocy.

Dlatego też jeżeli zamierzacie na stałe zaklejać te przeloty nad grodzią , bierzcie pod uwagę że moc spadnie.

witam. twoj post wiele mi wyjaśnił odn. mocy kotła górno-dolnego. pamietam jak w ubiegłym sezonie robiłem pierwsze próby zaslepiania górnej szczeliny to dłuzej dochodził do zadanej temp. i byłem tym troche zdziwiony ale teraz wszystko jasne. pamietam wymiary kotła i wczoraj to obliczyłem, kociołek 13KW z powiększono kom. załad. ma ok. 1,45m2 z czego wymiennik ok. 1m2. pozdrawiam
  • 0

dom 80m, strop i posadzka ocieplone 10cm styro. ściany pustak beton, przerwa i cegła+8cm styro. okna plastyk. instalacja otwarta grawitacja +1pompka. kocioł ds 10kw oraz ogniwo eko+10kw 

#30 OFFLINE   Stirlitz

Stirlitz

Rozkręca się

• Forumowicz
  • PipPipPip
  • 98 postów

Napisano 25 sierpień 2012 - 10:21

A powiedzcie mi czemu nie polecacie pieców dolnego spalania z rusztem wodnym? Chodzi o awaryjność (nie wiem, jakieś przepalenie)? Hef ma do wyboru z żeliwnym i wodnym. I się kurde zastanawiam. Najgorzej dać komuś wybór ;)
  • 0

#31 OFFLINE   koziol2010

koziol2010

Bywa od czasu do czasu

• Forumowicz
  • PipPip
  • 33 postów

Napisano 25 sierpień 2012 - 10:25

żeliwny ruszt możesz wymienić a wodnego niewymienisz tylko cały piec . Wodny dłużej wytrzyma ale potem cały piec do wymiany.
  • 0

#32 OFFLINE   automatyk

automatyk

Doświadczony Forumowicz

• Forumowicz
  • PipPipPipPipPip
  • 5415 postów
  • GaduGadu: 1514991

Napisano 25 sierpień 2012 - 11:45

wszytko ładnie i pieknie ale ktoś z was widział kocioł dolnego spalania z rusztem wodnym ???
jak ktoś mi pisze o dolniaku i rusztach wodnych to mozna rozmowe zakończyć
  • 0

#33 OFFLINE   szyper67

szyper67

Bywa od czasu do czasu

• Forumowicz
  • PipPip
  • 16 postów

Napisano 25 sierpień 2012 - 12:41

Umknął po drodze jeden ważny szczegół , mianowicie , komin ze swoim przekrojem 630 cm2. Jak będzie wyglądała jego współpraca z kotłem małej mocy.
  • 0

#34 OFFLINE   Vlad24

Vlad24

• Forumowicz
  • PipPipPipPipPip
  • 2875 postów

Napisano 25 sierpień 2012 - 12:51

nie będzie wyglądała, bo nigdy nie wygrzejesz tego komina
a jak kiedyś ci się to uda, o może wciągnąć węgiel razem z kotłem :D

to drugie, to żart oczywiście
jak chcesz mieć z nim spokój pomyśl nad jakimś ocieplonym wkładem odpowiednim do mocy kotła
  • 0
R-290 pod strzechy!

#35 OFFLINE   Stirlitz

Stirlitz

Rozkręca się

• Forumowicz
  • PipPipPip
  • 98 postów

Napisano 25 sierpień 2012 - 14:18

Tzn. że HEF, zwykły hef, jest dolnego spalania czy kurna nie? Skoro może mieć ruszt wodny?
  • 0

#36 OFFLINE   raider21

raider21

Bywa od czasu do czasu

• Autor tematu
  • Forumowicz
  • PipPip
  • 21 postów

Napisano 25 sierpień 2012 - 14:50

HEF to jest piec dolnego spalania i ma ruszt żeliwny.

?U mnie piec ma jak na tym przekroju: Dołączona grafikawymienniki umieszczone tylko piec jest niższy i ma skośne drzwiczki zasypowe.

Użytkownik raider21 edytował ten post 25 sierpień 2012 - 15:03

• 0

#37 OFFLINE   koziol2010

koziol2010

Bywa od czasu do czasu

• Forumowicz
  • PipPip
  • 33 postów

Napisano 25 sierpień 2012 - 16:58

ja mam taki tylko że skg krzaczek z rusztem wodnym
  • 0

#38 OFFLINE   Stirlitz

Stirlitz

Rozkręca się

• Forumowicz
  • PipPipPip
  • 98 postów

Napisano 25 sierpień 2012 - 18:30

Na stronie napisali ze moze miec wodny ruszt. Wiec sie grzecznie pytam ;-)
  • 0

#39 OFFLINE   raider21

raider21

Bywa od czasu do czasu

• Autor tematu
  • Forumowicz
  • PipPip
  • 21 postów

Napisano 25 sierpień 2012 - 18:38

Na stronie hef

Konstrukcja spawana z mechanicznym rusztem żeliwnym lub wodnym (tylko dla mocy 67kW).

Ruszt wodny tylko dla mocy 67 kW.
  • 0

#40 OFFLINE   Stirlitz

Stirlitz

Rozkręca się

• Forumowicz
  • PipPipPip
  • 98 postów

Napisano 25 sierpień 2012 - 19:53

No ale dalej dolnego spalania, nie?
  • 0