Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jaki Groszek Do Kotła Sas Uwt?


tasiorro

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Zwracam się głównie do osób które miały styczność z jednym bądź drugim węglem, a mianowicie groszek z kopalni Marcel typ33 i z kopalni Chwałowice w typie 32.1. Bardzo proszę o opinie na temat jednego i drugiego. W kotle palone metodą "od góry" obecnie Orzechem II z kopalni Marcel. W przyszłym sezonie planuję zakup sortymentu groszek stąd moje pytanie - który będzie odpowiedniejszy dla tego modelu..

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Typ 33 może sie spiekać i szlakować, w tym sezonie palę orzechem I z KHW "Wujek", 30 MJ, mało popiołu, nie spieka się i rusztu ruchomego nie blokuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeden jak i drugi typ węgla nadaje się do spalania w Twoim piecu chociaż spalają się trochę inaczej paląc metodą od góry . Mógłbym powiedzieć że różnica przy tej metodzie to jedynie długość płomienia w komorze zasypowej , szlakowania i spiekania nie stwierdziłem przy paleniu od góry , przy paleniu od dołu szlaka się pojawiała . W tej chwili palę OII 31.2 z juliusza również bez sensacji ale długość płomienia zdecydowanie krótsza jak przy węglu OII 33 bodajże z juliana .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Palę od góry groszkiem z Marcela i zero szlaki. Popiół jasny i taki trochę puszysty. W te siarczyste mrozy węgiel z Marcela zdał egzamin celująco :)

Nie spodziewałem się, że nawet w takie mrozy wytrzymie do 22, czasem do 23h na jednym zasypie (temp. zadana: 59*C - przeciąga po podsyceniu do 62*C)

Edytowane przez Miałowiec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

Witam.

Tak, kocioł jest wyposażony w sterownik i dmuchawę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Tak, palę od góry. Sterownik to "samodzielny blok regulacyjny". Regulacja temperatury po zakończeniu rozpalania jest realizowana poprzez zmodyfikowany regulator typu PID oraz regulator adaptacyjny. Za działanie tych regulatorów odpowiada dynamika kotła. Tyle z instrukcji. Co do ustawień - gdy nie ma sporych mrozów (więcej jak -5C) - temp. zadana; 56C, wyłączone sterowanie kominowe i tylko zaprogramowane przedmuchy - co minutę przez 4 sek, zwiększona dynamika kotła o parę kroków, obroty wentylatora min - 50 obrotów na min., max - 110 obrotów na min. Z tego co widzę powinno wejść do Twojego kotła ok. 50 kg węgla. Jeśli nie zapełniasz komory do pełna to 16 h palenia jest normalne. W innym wypadku trzeba pogrzebać w ustawieniach sterownika.

Edytowane przez Miałowiec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli używasz programu PIDS to zmień na tradycyjny lub PID i obserwuj, czy to wydłuży spalanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli sterowanie kominowe (temperaturą spalin) jest wyłączone to zostają tylko przedmuchy. Co minutę przez cztery sekundy to optymalne dawkowanie powietrza. Ja ustawiłem według swojego sterownika na jak najmniejsze obroty, a mam dwa rodzaje obrotów: minimalne i maksymalne i to wystarczy przy paleniu węglem (groszek, orzech, kostka).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.