Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Kominek Z Płaszczem Wodnym ?


Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam wszystkich mam do was pytanie bardzo ważne ponieważ jestem zainteresowany pewnym domkiem do kupienia o pow. 71m2. Który ma ogrzewanie na kominek z płaszczem wodnym. I moje pytanie do was jest takie na jakiej zasadzie to działa w sezonie zimowym czy taki kominek z płaszczem wodnym da rade ogrzać cały dom (71m2) ?? W jaki sposób się go eksploatuję? co ile wymienia się w nim jakieś filtry czy coś takiego ? czy jest to awaryjny jakieś pompy wysiadają czy coś?? Co ile trzeba do niego dokładać ? czy trzyma on dobrze ciepło w grzejnikach ? i wszystko inne o tym ogrzewaniu ;d Przepraszam jeżeli taki temat już gdzieś jest ale bardzo bym prosił abyście mi udzielili odp. w tym temacie ponieważ są mi one bardzo pilnie potrzebne bo jutro muszę podjąć decyzję odnośnie domku.

 

Pozdrawiam i czekam na odpowiedzi :)

Opublikowano

kominek z płaszczem wodnym to to samo co piec co.

Dom da się ogrzać jeżeli ma on odpowiednią moc.

Filtry trzeba czyścić jak w normalnych piecach CO,pompy tych samych producentów mają taką samą żywotność.

Dokładać do niego trzeba częściej gdyż zazwyczaj pali się w drewnem

Opublikowano (edytowane)

Kominek pewnie w salonie, więc zapytaj siebie czy postawiłabyś kocioł w miejscu gdzie odpoczywasz, czy chciałabyś mieć kotłownie w najbardziej reprezentacyjnym pokoju. Kominek to świetna rzecz jeśli traktujemy to jako dodatek, by zapalić od czasu do czasu.

Edytowane przez arthi
Opublikowano

Kominek z płaszczem wodnym Maja 11kW z wężownicą schładzającą dom 200 m na dwóch poziomach pracuje jako główne żródło ciepła od 4 lat ilość spalanego suchego drewna 12 do 15 metrów / w tym roku 13,5 / że niby kotłownia jak mieszkasz na wsi i tak częsciej sprzątasz chyba że jesteś leń to i bez kominka będzie chlew z " salunu" ;Dokładać do ognia niestety trzeba co 2 do 3 godziny zawsze ktoś musi być w domu.Przygotowanie drewna z góry na 2 zimy wymaga zadaszonego przewiewnego miejsca o objętości około 30 kubików ,drewno do kominka powinno mieć wilgotność 15 do 20 %.przydał by się łatwy dostęp do pozeskania drewna (własny las, przyjaciel leśniczy, kolega tartak ) a jak jesteś rentierem lub emerytem to spoko przyjemne z pożytecznym.

 

poz Hermogenes

 

ps Było by dobrze aby domek był ocieplony i nie kupuj domu specjalnie dla kominka lepiej sprawdzić stan techniczny fundamentów dachu i innych ogżewanie choć ważne ale to jest dodatek do domu (zawsze można zmienić)

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano (edytowane)

Ogólnie kominek z płaszczem, to kotłownia w salonie. Poza tym kominki opalane stale mają zazwyczaj krótszą żywotność od kociołków i są droższe, mają niższą sprawność, a przecież drewno musi być dobre żeby podkładać co 3-5 h. Więc jeśli będziesz opalał słabszym, to podkładanie co 2-3 h i kominek szybciej padnie. Reasumując najlepiej kotłownia sobie, a kominek akumulacyjno-konwekcyjny dla dywersyfikacji ogrzewania względem braków prądu i życie na luzie. Poza tym w razie awarii kocioł naprawisz bądź wymienisz bez demolki w salonie ;-) , a w kominku akumulacyjno-konwekcyjnym nie ma co się popsuć, tylko okresowe czyszczenie/wymiana filtru można zrobić na uniwersalne z marketów parę złotych i wymienia się sam tkaninę/tworzywo w parę minut ;-) i powietrze bez kurzu.

Edytowane przez Robocik

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.