Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano
Witam,

 

To są dwa zdjęcia z instalacji, którą wykonałem i dokańczam w okolicach Lublina....

 

Pozdrawiam

Piotr

 

witam. Mam pytanie do pana Piotra. Co to są za dwa wyjścia na górze pieca, z ktorych wychodzą rury PP?

Opublikowano

Witaj,

 

Te dwa wyjścia z góry kotła, o które pytasz, to podłączenie wężownicy bezpieczeństwa zamontowanej w płaszczu wodnym kotła. Mosiężny zawór temperaturowy, znajdujący się pod zaworem kulowym z motylkiem jest zasilany wodą z sieci i otwiera się jak temperatura płaszcza przekroczy 95 st C. Druga rurą gorąca woda odpływa do kanalizacji.

 

Pozdrawiam

Piotr

Opublikowano

Witaj,

 

W tej instalacji jest naczynie wzbiorcze; jest to instalacja typu otwartego. Jest podłączone bezposrednio z wylotu z kotła w układzie samoodpowietrzania kotła. Na zdjęciach widać to podłączenie rurami biegnacymi równolegle i ukosem do góry; jedna z miedzi 28 mm do naczynia i powrot z naczynia do kanalizacji rurą PP 25 mm. Natomiast zawór temperaturowy jest zasilany z sieci zimnej wody z okolic wodomierza. Otwiera się on jeśli temp plaszcza kotła przekroczy 95 st C, przepuszcza zimną wodę przez wężownicę bezpieczeństwa, schładza płaszcz i jesli temp spadnie poiżej 95 st C zamyka się.

 

Pozdrawiam

Piotr

Opublikowano

Witam,

 

Jest calkowicie bezpieczne z dwóch powodów. Otóż nie dopuszcza do wzrostu temperatury powyżej 95 st C, ale i nie obniża poniżej tej temperatury i nie dopuszcza zimnej wody do płaszcza jak to "robią" standardowe zaworki np. zabezpieczające w kominkach z płaszczem wodnym powodując zbędne naprężenia tylko odbiera ciepło z płaszcza na identycznej zasadzie ( tylko odwrotnie ) jak to się dzieje we wszelkiego typu zasobnikach c.w.u. z wężownicą, gdzie ciepło z wężownicy jest wykorzystywane do ogrzania c.w.u. a w wypadku pracy wężownicy bezpieczeństwa gorąca woda zostaje odprowadzona do kanalizacji.

 

Pozdrawiam

Piotr

Opublikowano

Witam.

1. Pytanie do piotrka: Nie zapomnieli chłopcy o zawoże zwrotnym przy pompce cyrkulacyjnej ? :lol:

2. Co do zbiornika to rzeczywiście powinien wychodzić z zasilania ... reszte juz nie raz napisano.

3. Zawór zakręcony na powrocie z instalacji może nie wystarczyć do końca. Zwłaszcza gdy instalacja jest wykonana w miedzi i bez rozdzielaczy na pietrach. Istnieje coś takiego jak kawitacja . Przy wyższej temp. podciągnie ci ciepło do przynajmniej najbliższych grzejników.

Opublikowano

Witaj,

 

Nie, nie zapomnieli o zaworze zwrotnym. W komplecie z pompą byl sobie taki maly i sprytny zaworek zwrotny mający formę przedłużki mosiężnej 1 - 1,5 cm i jest on zamontowany z prawej strony pompy pomiędzy śrubunkiem mosiężnym wkręconym w pompę a nakrętno-wkrętnym zaworem kulowym odcinającym Sena. Jest on prawie dokładnie pod uchwytem metalowo - gumowym z prawej strony pompy cyrkulacyjnej; gwint zewnętrzny tego zaworka zwrotnego jest wkręcony w śrubunek mosiężny a do strony z gwintem wewnętrznym zaworka zwrotnego jest wkręcony zawór odcinający stroną z nyplem ( gwintem zewnętrznym ). Na zdjęciu wygląda to jakby pomiędzy śrubunkiem a zaworem była wkręcona krótka przedłużka. Jeśli nie wierzycie to zrobię fotkę na zdjętym uchwycie.

 

Jeśli chodzi o odp ptk 3 to kawitacja - jak najbardziej, ale przy wyższych temperaturach, jak sam słusznie wspomniałeś.

 

Pozdrawiam

Piotr

  • 2 lata później...
Opublikowano
Mam takie pytanie do instalatorów c.o

 

Czy jak robicie c.o to bardziej pztrzyczcie na efekt wizualny (rurki na ścienie) czy na to aby dobrze działało ?? a może na te 2 rzeczy ?

 

 

:)

 

Ma być bardzo dobrze wizualnie i estetycznie wykonane zwłaszcza kotłownie bo w końcu to jest widać i to jest serce domu :)

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.