Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Serce Kotła -Palnik


Kessel
Przejdź do rozwiązania Rozwiązane przez Kessel,

Rekomendowane odpowiedzi

Od przeciwnej strony podajnika pozostawić z prawej 3 kanały wolne a z lewej 2 kanały wolne . Te 3 to ta strona gdzie jest ten nadlew dla ukierunkowania strumienia paliwa. Z tyłu palnika pozostawić otwór. Można iść dalej stosując inzektor nad paleniskiem. W otwory widziałem że wstawiane są kawałki blachy 5 a następnie zostały zaspawane.

Gdzie można kupić, dostać inzektor mam hefa master m o mocy 35Kw z 2012r i dużo spieków. Aktualnie pale retopalem.

Edytowane przez wardzioch
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 4 tygodnie później...

Zainteresował mnie ten typ palnika. Przeczytałem cały temat. Widzę, że poczyniłeś sporo starań, modyfikacji itd .......... i w dalszym ciągu coś modzisz :) jaki aktualnie ma to cel - te pocięcie palnika?

Które palniki (producenci) są niby podróbkami tych z neotechu? W końcu Lutech ( http://www.lutech.pl/Palniki-wielopaliwowe-23.html) to, to samo co Twój neo-tech? Pogubiłem się.

Mógłbyś podać wymiary palnika? Głównie chodzi o jego szerokość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o szczegóły to do NT na meila bo ja jestem użytkownikiem ich produktu i szczegółów technicznych czy wielkości palników raczej nie znam.

Czekam na wkładki do palnika obecnego bo pod tym kątem ma to być przygotowane. Z obecnym palnikiem nie mam żadnych problemów. Dokładam czasami trochę gałęzi na palnik i kocioł jest w spoczynku o wiele dłużej jak przy groszku. Szczególnie sprawdziło się to podczas ostatnich mrozów gdzie spalanie poleciało radykalnie w dół. Trzeba być emerytem by mieć trochę czasu na spacer do kotłowni i przy okazji palenia fajki dokładać do kotła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Kessel a masz może maila do nich bo mam kilka pytań odnośnie wymiarów  czas zmienić rynnę na coś bardziej cywilizowanego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NT Katowice - więcej nie mogę oficjalnie chyba że na "prive". Dla "alex33" nie mam wiedzy czy kopci bo czekam cierpliwie na wkładki do obecnego palnika (mają być dostosowane do obecnego) Mam nadzieję że będzie jeszcze bardziej oszczędniejszy. Na mój palnik kładę jak mam czas i jestem w okolicy kotłowni trochę gałęziówki i kocioł stoi (lepiej jak po Viagrze) kilkadziesiąt minut. Popiół dopala się na pył. Bardzo dobrze zdało to egzamin podczas dużych mrozów gdzie spalanie węgla było o 1/2 mniejsze. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki  Kessel ale BlackBird udzielił mi wyczerpującej odpowiedzi,czekam na ,,cywilną " wersję głowicy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sterownik GECO 403 PO2 o ile dobrze odpisałem. Co do szubienicy to taki stożek wystarcza mi na 2 sezony a wykonany jest z betonu termicznego a z szamotu bardzo szybko oklejał się nagarem z płomienia i szybko się upalił. (miałem taki jeden egzemplarz do testowania i po miesiącu było po nim)

Jak na razie sprawuje się bardzo dobrze. Trochę mocniej się nagrzewa w momencie gdy dokładam trochę drzewa ale za to płomień ma dużą szerokość i z tego co obserwuję to lepiej chyba nagrzewa się komora w której osadzony jest palnik bo ścianki kotła utrzymują szary kolor. Jest o`k a może być jeszcze lepiej..... zobaczymy co dają nowe wkładki do palnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popół wypycha do przodu, po bokach dopiero jak nie ma miejsca z przodu. Tak jak pisałem powyżej to zastosowanie drewna spowolniło czas włączania się kotła w tryb pracy a popół jest w formie prawie pylistej. gdzieś tak co trzy miesiące otwieram bok palnika by usunąć nagromadzony popół w kanałach powietrznych. Jak do tej pory nie mam problemów z palnikiem tj. z spalaniem w tym palniku. Wprowadzono mi jeszcze jedną zmianę w samym palniku w ramach testów i jak będzie wszystko w porządku i jeszcze lepszy wynik w spalaniu to jak tylko dostanę zgodę to wrzucę kilka zdjęć na stronę by też mogliście sobie tę małą poprawkę nanieść w swoich tego typu palnikach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wprowadzono mi jeszcze jedną zmianę w samym palniku w ramach testów i jak będzie wszystko w porządku i jeszcze lepszy wynik w spalaniu to jak tylko dostanę zgodę to wrzucę kilka zdjęć na stronę by też mogliście sobie tę małą poprawkę nanieść w swoich tego typu palnikach.

A mógłbyś powiedzieć jaki jest ten wynik obecnie i jak sprawdzisz, że wynik będzie lepszy lub gorszy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Mam już wkładki (takie od siekierki) ale z żeliwa i mniej więcej tak jak jest pokazane na zdjęciach powyżej. Są jeszcze dodatkowe 2 szczegóły ale nie mam pozwolenia na ich opublikowanie lub opis. Jak tylko będzie zgoda to  wrzucę je na posta. Co do polepszenia spalania to mogę tylko tyle napisać co widzę wzrokowo bo przyżądami do pomiaru nie dysponuję jako normalny użytkownik kotła podajnikowego. Jest natomiast różnica w podawaniu i dużym żażeniu się paliwa z przodu palnika co było u niektórych w ich palnikach problemem. Myślę że NT opanuje ten problem do końca. Różnice są chyba na poziomie nadmuchu. Oglądałem nowy palnik zamontowany w piekarni w Katowicach który ogrzewał piec o dosyć dużej kubaturze do wypieku chleba i płomień był wysoki na 2 metry a żar wypychany był do przodu palnika na podłoże z ceramiki. Bardzo efektownie to wyglądało. Podobny palnik jest na youtubie "palnik pieca piekarskiego rrk" ale on jest tylko podobnie działający. Widać , że ten nowszy z wkładkami jest bardziej dynamiczny w spalaniu. Poczekamy, zobaczymy. Przynajmniej widać że coś w tym kierunku się dzieje.Pozdrawiam Kessel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...
  • 2 miesiące temu...
  • 1 rok później...
  • 3 miesiące temu...
  • 2 tygodnie później...
  • 6 miesięcy temu...

Czyżby nikt nie używał tego paliwa ? Może jest przereklamowane ? Co z "błękitnym paliwem" czy jest już dostępne gdzieś w ofercie ? Czy ktoś pali tym paliwem w kotle ? Potrzebuję trochę do niemiec tak z tonę ........

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.