Skocz do zawartości

alex33

Stały forumowicz
  • Postów

    116
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez alex33

  1. Panowie zadajcie sobie odrobinę trudu i poszukajcie rzetelnej informacji o piecach.Jeden wstawia linki do stron o piecu której autor nawet nie jak się wewnętrzna strona kafla nazywa,a drugi z panów uważa iż w piecu powinno się palić na okrągło.Piec to akumulator ciepła i w zależności od typu przepala się w nim od 1-3 razy na dobę.Wsad paliwa, wielkość paleniska jest obliczona i pokrywa straty ciepła między przepaleniami.Czas palenia się wsadu to max 2 godziny i zależy od tego czy dawka paliwa jest dzielona na dwie porcje.
  2. alex33

    Kocioł DS MPM

    Ok Gredy rozumiem Twoje przepalanie ,dla jednego 19* to komfort a drugiemu przy 25* to akurat w sam raz.Celowo w poprzedniej wypowiedzi zahaczyłem o przeróbki,gdyż to nie klient kupujący kocioł ma ich dokonywać.Taki stan rzeczy mówi wprost o nie dopracowaniu kotła.Klient powinien wykonywać regulacje opisane w dokumentacji techniczno-ruchowej.Przykładem może być kocioł Kalvis 10(16)gdzie producent kotła ukazuje sposób wymiany elementów palnika(będących w kompletacji kotła) dla zmiany jego mocy.
  3. alex33

    Kocioł DS MPM

    Nie śledzę całego tematu ,tylko zaglądam tu od czasu do czasu ale kiedy nie zajrzę to zawsze ktoś coś przerabia.Jedni wkładają szamot bo akurat fajnie pasuje typowa prostka ,drudzy coś rzeźbią z betonu.No ale na stwierdzenie przepalanie przetarłem oczy-niech mi ktoś w takim razie odpowie do czego służy kocioł dolnego spalania? Gdyż według mnie do ciągłego palenia bez wygaszania, z modulacją mocy ot 30% do mocy znamionowej.A dokładanie do dolniaka bufora jak się nieraz tutaj doradza to przerost treści nad formą.
  4. alex33

    Kocioł DS MPM

    W kotle pracującym na naturalnym ciągu akurat aerodynamika czytaj opór aerodynamiczny to jedno z podstawowych kryteriów do obliczeń.
  5. alex33

    Kocioł DS MPM

    krzysm83 sposób rozpalania i dalszych regulacji powinien być opisany w instrukcji obsługi,inaczej jest to kolejny rozreklamowany na forum bubel,którego testy przeprowadza się na kupującym.
  6. Kessel z jakim sterem twój palnik współpracuje to po piersze, i czy nie próbowałeś zamiast "szubienicy" użyć podobnego dopalacza tylko z szamotu?
  7. RedEd twój SPP to już z funkcją roznytego tła?Jeśli tak to parę słów infy o tym jak się sprawuje.Interesuje mnie jak zachowuje się w fazie podtrzymania.
  8. Witam RedEd Ta "rura" to co za ustrojstwo-gardziel palnika czy palnik rynnowy? Czemu na wykresach są tak nagłe skoki mocy-CWU tak obciąża kocioł?
  9. A myślałem że to fotki twego palniczeka po tuningu.Czy taka masa żeliwa nie powoduje zbyt dużego zdymiania(czytaj kopcenia)w fazie stopu?
  10. Kessel a ta wajcha z boku palnika to do czego służy-czyszczenia palnika czy przestawiania powietrza?
  11. amber36 jak po roku użytkowania jak sprawuje się bruli z twoją rynną?Sytuacja podobna(własna rynna),czy wart jest bruli takiej kasy?
  12. W Defro AKM II 17kW płyta ma wymiar 13x20cm,otwory powietrzne w siedmiu rzędach-4 po 11szt i 3 po 10szt,średnicy nie miałem czym zmierzyć ale wyglądało na 4-4,5mm.
  13. Powodem stukania może być zarastanie rusztów wodnych kamieniem kotłowym-zwęża się przekrój czynny.Wszystko zależy od tego jak często uzupełniałeś ubytki wody w instalacji.
  14. Piec suszy się delikatnie przepalając przez co najmniej parę dni zaraz po postawieniu a nie po kilku miesiącach.
  15. Jeśli są to duże szczeliny to przyczyną może być źle dobrana przez majstra zaprawa zduńska,jeśli była zbyt tłusta to będzie pękać.Nie należy od razu popadać w panikę-nasze babcie nie bez powodu dwa razy w roku bieliły glinką(dzisiaj to biel cynkowa) piece,jednym z nich było uszczelnienie spoin.
  16. Kotły takie klepią różni producenci,zamiast wody pomiędzy płaszczami kotła krąży wdmuchiwane przez wentylator powietrze a na wyjściu rurami spiro rozprowadza powietrze ogrzane(badylarze stosują takie układy w tunelach foliowych od dawna).
  17. Kocioł na filmie to wersja Strupowy;oryginał ma inną konstrukcję rozdzielacza powietrza(końcówki teleskopu). Na rynku rosyjskim nosi nazwę Candle.
  18. Kotły na paliwo stałe pracujące w układzie zamkniętym powinny posiadać wężownicę schładzającą ,przykładem są kotły Kalvis.
  19. Kolego Kaczy może wymiennik gruntowy rozwiąże twój problem, tylko czy wystarczy wydajności przepływu-do spalania ''troszkę'' tego powietrza trzeba. Znane są mi dwa przypadki gdzie ''spec'' zrobił układ zamknięty i zabezpieczył instalację montując po dwa zawory bezpieczeństwa obok naczynia przeponowego-zawory wytrzymały a kotły w obu przypadkach nie,na szczęście nikt przy tym nie ucierpiał.
  20. Lepszym materiałem od szamotu jest wermikulit,jest nieco droższy niż szamot ale można go nabyć w arkuszach o wymiarach 61x99 cm i na dodatek daje się łatwo pociąć piłką do drewna.
  21. Na jakiej podstawie robiłeś obliczenia wielkości pieca z szamotu?Do obliczeń przyjmuje się średnio 500 W z 1m kwadratowego powierzchni pieca, czyli zaokrąglając twój piec do rozmiaru 1mx1mx2m to by wyszło -4kw/ h.Czy taka moc wystarczy do ogrzania 200 m ?Przykładem pieca z cegły może być OBIK17 lub OBIK34 ze strony www.kuzniecov stowe.ru z wymiennikiem typu harfa.Podobne piece już są u nas,wystarczy zajrzeć na forum muratora-ogrzewanie ceramiczne. Kolega Hes wypowiada się nie tylko na tym forum ale i na innych forach podkreślając, iż najważniejsze jest palenisko,a bez wątpienia najlepsze jest ceramiczne.
  22. Jeśli masz dobry ciąg kominowy(odpowiedni przekrój komina i wysokość)to radziłbym kocioł dolnego spalania,konstrukcja wymienników pionowa trójciągowa-lepszy odbiór ciepła niż w poziomej lub mieszanej.
  23. Najlepszy będzie regulator obrotów silnika zbudowany na układzie U-2008,U-2009,U-2010 firmy ATMEL.Jest to specjalizowana seria układów do regulacji prędkości obrotowej silników różnej mocy.Dostępne są kity(zmontowana płytka z elementami i sprawdzona) wystarczy wejść na strony np ELEKTONIKI PRAKTYCZNEJ,z całą pewnością są tańsze niż przetwornice napięcia(falowniki) i zajmują mniej miejsca.Obroty reguluje się gałką potencjometru-jak głośność w radiu.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.