Skocz do zawartości

polsacik

Forumowicz
  • Postów

    16
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

O sobie

  • Płeć
    Mężczyzna

Osiągnięcia polsacik

Ciekawy

Ciekawy (3/14)

  • Pierwszy post
  • Współtwórca
  • Tydzień pierwszy zaliczony
  • Miesiąc później
  • Od roku na pokładzie

Najnowsze odznaki

0

Reputacja

  1. Węglomat - Trzciana ekogroszek Pieklorz 840zł/Tona + workowanie 60zł/T, zastanawiam się czy czekac czy dokonać zakupu na przyszły sezon
  2. Proszę o namiary, możesz podać koszty, interesuje mnie workowany, 25 lub 30kg 2 tony bym potrzebował,
  3. Ja bym proponował fi 180 aby nie przewymiarować komina, a co do zapewnieniu odpowiedniego ciągu/ dogrzania obowiązkowo wełna na całej wysokości komina, zakończenie komina wszystko byle nie daszek!
  4. jeżeli masz zamiar użytkować ten domek dłużej to zainwestuj w dobry komin, posłuchaj forumowiczów i nie rób prowizorek, bo w najmniej oczekiwanym momencie przyjdzie ci babrać się w śniegu i mrozie i kombinować jak tu przetrwać zimę. Postaw komin systemowy wewnątrz lub na zewnątrz gdzie ci będzie lepiej, jak wewnątrz to obłożysz obudowę komina jakimiś "pseudo balami" czy kamieniem elewacyjnym zależy jaki masz design w domu :) a jak będziesz budował na zewnątrz to sobie ocieplisz podczas wymiany elewacji i śladu nie będzie. Będzie natomiast porządnie załatwiony ważny element remontu w naszej strefie klimatycznej - porządny komin. Blacha czy to dwuścienna czy jednościenna ocieplona czy nie, to moim zdaniem nie rozwiązanie na dłuższy czas. Masz kasę - OK kup z blachy, ale nie licz że kiedyś temat nie powróci. Komin systemowy z wkłade ceramicznym to teoretycznie gwarancja na 30 lat. Jeżeli producent komina z blachy daje taką gwarancję na wkład to chętnie się doinformuję :)
  5. najlepiej zakończyć komin bez daszków, strażaków, czy innych wymyślnych i drogich zakończeń, miałem daszek ale podczas deszczu czy opadów śniegu sadza lądowała na moim pieknym klinkierze i na dachu i na oknie dachowym i daszek usunąłem i po problemie. Także polecam zakończenie komina tzw stożkiem.
  6. zgadzam się z kolegą że wystarczy ci średnica 160mm, co do ceny to popytaj o innych producentów i porównaj sobie, co do montażu to podstawą jest wysokość czopucha z kotła, nie wolno przyłączać kotła do trójnika ceramicznego poniżej czopucha, najwygodniej to mieć trójnik umiejscowiony na równo z czopuchem z kotła, ale jak będzie wyżej to tylko kwestia złączek czopuchowych. Pamiętaj że elementy ceramicznego systemu kominowego można przycinać aby uzyskać pożądaną wysokość np. wlotu trójnika.
  7. Dowiedziałem się że w Trzcianie jest nowy skład węgla, posiadają tam węgiel z Rosji, czy ktoś wie coś więcej na ten temat lub może palił węglem z Rosji ?
  8. Nie chciałbym siać propagandy ani reklamować, ale pierwsze słyszę żeby komuś popękały rury ceramiczne w kominie no chyba że zamurował trójnik lub ostatnią rurę na kominie wówczas po pierwszy paleniu efekt pęknięcia murowany, gdzieś widziałem fotki z takiego komina peknięcie było od trójnika aż po dach :) gratuluje Panom którzy montowali. Poza tym nie wiem czy wiecie, ale Schidel, Leier, CJ Blok, ZAPEL i inni biorą rury z Czech więc ceramika jest ta sama. Pogadajcie w luźnej rozmowie z przedstawicielem regionalnym danej firmy, a dowiecie się więcej. Dlatego też nie mogę się zgodzić że tylko bardzo drogi komin to gwarancja długowieczności, a słowo podróbka w przypadku Schidela też nie jest słowem obcym skoro brał rury z Czech :). Ceramika to ceramika musi być wypalona w piecu, a czy drzwiczki wyczystkowe mają znaczek tej czy innej firmy to mało istotna sprawa ważne żeby była nierdzewka no i pustak z keramzytobetonu lekki a nie pseudo z keramzytu, najlepiej to zatrzymać się na placu gdzie mają kilka firm kominowych i podnieść tego samego pustaka ale z różnych firm, im lżejszy tym więcej keramzytu w jego ściankach. Podstawa to porządna dylatacja trójnika min 2-3cm po obwodzie, i ostatniej rury przy zakończeniu komina gdyż jak się dowiedziałem wkład ceramiczny na wysokości 6-7m pod wpływem nagrzewania się jest w stanie podnieść się o 3-5cm a może i więcej jak będzie b.wysoka temperatura. Temat właściwego komina jest szeroki, i każdy ma inny pomysł na niego, a sprzedający mają swój :) tanio kupić - drogo sprzedać więc nim kupicie, podzwońcie w kilka miejsc lub lepiej obejrzyjcie towar na własne oczy nim podejmiecie decyzję.
  9. Dzwoniłem do Bratkowic, ale nie workują niestety, musze poszukać bo ktoś mi wspominał w zimie że w Tyczynie gdzieś koło Parku, okolice Biedronki jest skłąd węgla i ładnie się spala i kaloryczność jest na poziomie, ale cena 800/t a ile obecnie to musze się wybrać na przejażdżkę :) Dzwoniłem do Trzciany, Pieklorz 740/t luzem a workowany 800/t gdybym trafił w kaloryczność z ostatnich dwóch lat co miałem to bym jakoś zdzierżył tą spiekalność.
  10. ja ostatnie dwa sezony paliłem groszkiem z pieklorza, kaloryczność dobra bo z 5t zostao mi jeszcze 750kg i paliłem dwa sezony ogrzewając dom 200m^2, 20-21 st w domu dwie osoby i oczywiście CWU zbiornik 300L, ale co do spalania no to już szału nie było często spiekał się tworząc tzw popcorn, pomimo że był suchutki.
  11. polsacik

    Ekogroszek--podkarpacie

    Trzciana firma Węglomat, w 2009 w lipcu płaciłem 560/t luzem ale troche mi się spiekał.
  12. polsacik

    Ekogroszek - Podkarpacie

    Witam, interesują mnie wasze opinie o ekogroszku kupionym w naszym województwie, jakie składy opału warto odwiedzić gdzie są najlepsze kalorycznści, gdzie workują suchy groszek i jakie są ceny. Osobiście pstatnie dwa sezony miałem ekogroszek z Trzciany "Węglomat" 560zł/t luzem i kaloryczność 24-25 Pieklorz, ale spalał się tak sobie, nie moge powiedziec żeby wybierał z popielnika mączke, często spiekał się na tzw. popcorn. Taka cena była w lipcu 2009, obecne ceny nie są mi znane, dlatego zakładam wątek, piszcie!!
  13. do kominka najlepszym rozwiązaniem byłaby ceramiczna rura spalinowa fi 200, a nie blacha, ceramika w kominie to rozwiązanie na 30 lat gwarancji, a w praktyce ci powiem czy więcej jak dożyję do tych 30 lat mojego komina :)
  14. ponieważ nie napisałeś o zakończeniu komina dlatego muszę podpytać o to bo ważna sprawa, jak masz daszek no to tu może być twój problem, osobiście proponowałbym ci stożek osłonowy ze stali nierdzewnej, dlaczego bez daszka ? stożek osłonowy wzmaga ciąg kominowy dzięki węszej końcówceniż przekrój rury ceramicznej, niektórzy powiedzą ze jak nie ma daszka no to będzie duzo wody w kominie, owszem zawsze coś tam wpadnie ale od tego jest odskraplacz który oprócz niewielkiej ilości wody deszczowej odprowadza również kondensat i po to jest odskraplacz, ale daszek jest nieporozumieniem u siebie tez miałem daszek to po jednym sezonie mój pieknie ywkończony komin klinkierem był wybrudzony sadzą która odpijała się od daszka a deszcz po z sadzą lał się po ściankach komina masakra jak musiałemto czyścić, po założeniu stożka spaliny śmigają aż miło w chmurki :)
  15. Jak masz odpowiedni pustak z kanałem przewietrzającym to nawet jak ci pójdzie w ocieplenie (w wełne) wilgoć to zostanie ona odprowadzona własnie kanałem przewietrzającym, ja mam sysytem kominowy ZAPEL i tam właśnie takie pustaki zastosowali, że ocieplony komin wełną w przypadku pojawienia się wilgoci na wełnie zostanie odprowadzona kanałami przewietrzającymi w pustaku kominowym. Co do cen za system kominowy no to są różne, czy warto kupowac z allegro, moim zdaniem NIE, warto chyba kupić w jakiejś hurtowni budowlanej lub u dystrybutora danego producenta, na miejscu wyjaśnią jak proawidłowo postawić cały system bo to gwarantuje jest prawidłową pracę. Pojawił się tu nazwy Schiedel, Leier, ja mam Eco ZAPEL i sobie chwalę, ocieplony dobrą wełną o ile pamiętam to chyba Rockwool, fajne pustaki z kanałami przewietrzającymi naprawdę lekkie i majstry budujący mi dom byli zadowoleni z ich wagi, a ceny no to musisz pytać u dystrybutorów ZAPELA na swoim terenie, ale na stronie tez mają cennik trzeba zadzwonić i zapytać tylko czy aktualny.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.