Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

nie mierzyłem ale dochodziłem drogą prob i błędow stosując rożne dmuchawy , wirniki , obudowy i silniki dmuchaw i doszedłem do tego że teraz mam 1 dmuchawe do wszystkiego [ miał groch] niestety do np miału potrzebowałem innej a do grochu 35 innej jeszcze innej do eko a innej do miałogroszku. terazm mam jedną do wszystkiego tak przynajmniej mam dopracowane dopasowane do palnika moge palić czym chce i niema sadzy i żadnego dymu z komina . moge otworzyć dzwi i niepotrzeba żadnej szyby zastawiać jak niektorzy stosuja z komina nic nie leci jak na gazie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie mierzyłem ale dochodziłem drogą prob i błędow stosując rożne dmuchawy , wirniki , obudowy i silniki dmuchaw i doszedłem do tego że teraz mam 1 dmuchawe do wszystkiego [ miał groch] niestety do np miału potrzebowałem innej a do grochu 35 innej jeszcze innej do eko a innej do miałogroszku. terazm mam jedną do wszystkiego tak przynajmniej mam dopracowane dopasowane do palnika

 

A ja zapraszam do siebie z tymi wszystkimi paliwami które to wymieniłeś i jestem w stanie Ci udowodnić ze idealnie spalę to na fabrycznej dmuchawie np WBS 6 lub inną jaką sobie życzysz.

Jeszce raz napiszę ze 100% sukcesu to nie dmuchawa a palenisko.

I chyba większość Kolegów to potwierdzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie mierzyłem ale dochodziłem drogą prob i błędow stosując rożne dmuchawy , wirniki , obudowy i silniki dmuchaw i doszedłem do tego że teraz mam 1 dmuchawe do wszystkiego [ miał groch] niestety do np miału potrzebowałem innej a do grochu 35 innej jeszcze innej do eko a innej do miałogroszku. terazm mam jedną do wszystkiego tak przynajmniej mam dopracowane dopasowane do palnika moge palić czym chce i niema sadzy i żadnego dymu z komina . moge otworzyć dzwi i niepotrzeba żadnej szyby zastawiać jak niektorzy stosuja z komina nic nie leci jak na gazie!

a szkoda, bo jak byś zmierzył, to zobaczyłbyś tam 16-18% tlenu, jak nie całe 20% :D

do takich 2 kg/h potrzeba co najwyżej 40 m3 powietrza i ta 280 m3 dmuchawa obsługuje to z palcem w ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

możliwe że starczy ale to już zależy od ilości i wielkości dysz bo weż przepchaj tą dmuchawą te 280m 3 przez 10 otworów fi 5 jak to widzisz? bo ja daje co najwyżej 40m3 a przepchaj przez 300 otworów fi 2mm a to co innego tu to możliwe tak że te osiągi tych dmuchaw to nie tak jest w rzeczywistości . Te 280 m 3 to jest wydajność na stole a nie w palniku więc ten parametr siema nijak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mnie się wydaje bo zbudowałem z15 dmuchaw od podstaw stosowałem różne silniki i średnice wentylatorów pchałem nimi powietrze przez wiele palników w których stosowałem paliwa o granulacji miału , miałogroszku eko i grochu 35 którym obecnie palę .Zbudowałem kilka rodzjów palników rynnowych retort żeliwnych ,ze stali i z tęd mam jakieś doświadczenie i tyle . I powtarzam jeśli twierdzisz że dmuchawa ma 280m3 to się zgadzam z tym że ma ale jak ją puścisz na stole ale jak jej dasz kryse w postaci 10 otworow fi 5mm to może też da ci 280 m3 ? niechce misie więcej gadać.A liczb ci niedam bo się na liczbach nieznam Zresztą na liczbach niejeden most zbudowano a potem się zawalił Tak jak hala w katowicach bo mądry inżynier zapomniał że mokry śnieg waży kilka razy więcej od suchego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z głowy kolego z głowy za pomocą podstawowych narzędzi ,rysak i miara robiłem troche we wentylacji i podajnikach Jak ja chodziłem do szkoły to uczyli wszystkiego teraz już nic nieuczą niby młodzierz konczy jakies tam szkoły ale nic nie umie zrobić czy zbudować Dzisiaj zatrudnia się spawacza po kursie i wydaje mu sie że umie spawać ale to smarkanie nie spawanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego Kociołsam

Chciałbym i miałbym wielkie życzenie abyś nie obrażał kolegów w postach bo to nie jest ani miwjsce ani czas.

Myśle ze się nie obrazisz jak napisze taką opinie ::Nie masz zielonego pojęcia o tym co piszesz

Piszesz ze pracowałeś w wentylacji i podajnikach no to teraz jest jasne dlaczego niektóre kotły są skopsane.

Bardzo proszę zastanów się zanim coś napiszesz.

dla przykładu podaje palnik 200x200 mm pełny miału na 50 mm ciśnienie przy 4 naciętych szczelinach to rząd 80---100m3 do temperatury 1500*C na płycie.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich zaiteresowanych .

Panowie po obecnym sezonie można powiedzieć już minionym znalazłem parę rzeczy które powinny być zmienione na przyszły sezon grzewczy.

I tak postanowiłem przejść na dwa paliwa które będą podstawą palenia.Paliwem podstawowym będzie groszek o granulacjido 40-50 mm a dodatkowym będzie antracyt w zależności jaki dostane ale max może być nie większy jak 60 mm

Oczywiście musi nastąpić lekkie przebudowanie paleniska i tak płyta będzie miała wymiar 100X100 mm i musi obsłużyć ok 35Kw

Mysle że będzie to możliwe ale odpowiem po testach.

Płyta będzie grubości 20 mm nacieta poprzecznie w 4 rzędach i odkrzywiona w strone tyłu jak próg skoczni narciarskiej. 4 naciecia maksymalnie po 3 mm.

Komora napowietrzania zmniejszona aby wytworzyć ciśnienie przy małych nastawach.

Tlok zostaje taki sam tylko wejście na płytę podniosę o kolejne 40 mm do góry aby węgiel nie miał problemów z przesuwaniem się i nie strzelał przy gnieceniu na rantach.

Całość od góry zabudowana szamotem z wyjściem na środku 100X100 MM i nad tym ok5-8 cm deflektor o śr.250 mm

Czyli całość będzie wyglądać jak kapelusz grzyba.

O tempetaturach nie pisze ponieważ nie mam pojęcia jak wysoką powyżej 1000 osiągne.

post-21309-0-20077300-1330539379_thumb.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego Kociołsam

Chciałbym i miałbym wielkie życzenie abyś nie obrażał kolegów w postach bo to nie jest ani miwjsce ani czas.

Myśle ze się nie obrazisz jak napisze taką opinie ::Nie masz zielonego pojęcia o tym co piszesz

Piszesz ze pracowałeś w wentylacji i podajnikach no to teraz jest jasne dlaczego niektóre kotły są skopsane.

Bardzo proszę zastanów się zanim coś napiszesz.

dla przykładu podaje palnik 200x200 mm pełny miału na 50 mm ciśnienie przy 4 naciętych szczelinach to rząd 80---100m3 do temperatury 1500*C na płycie.

Pozdrawiam.

Prosze mi pokazać gdzie ta obraza? No ja to się czuje teraz obrażony tym;:Nie masz zielonego pojęcia o tym co piszesz

Piszesz ze pracowałeś w wentylacji i podajnikach no to teraz jest jasne dlaczego niektóre kotły są skopsane. Nieznasz mnie i niewiesz co robiłem i co robie to to obraza jest! Twoja ocena z powietrza mnie obraża niestety. Na marginesie węgiel o granulacji 40-50 mm to już jest orzech a nie groszek Groszek kończy się na 35mm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich zaiteresowanych .

Panowie po obecnym sezonie można powiedzieć już minionym znalazłem parę rzeczy które powinny być zmienione na przyszły sezon grzewczy.

I tak postanowiłem przejść na dwa paliwa które będą podstawą palenia.Paliwem podstawowym będzie groszek o granulacjido 40-50 mm a dodatkowym będzie antracyt w zależności jaki dostane ale max może być nie większy jak 60 mm

Oczywiście musi nastąpić lekkie przebudowanie paleniska i tak płyta będzie miała wymiar 100X100 mm i musi obsłużyć ok 35Kw

Mysle że będzie to możliwe ale odpowiem po testach.

Płyta będzie grubości 20 mm nacieta poprzecznie w 4 rzędach i odkrzywiona w strone tyłu jak próg skoczni narciarskiej. 4 naciecia maksymalnie po 3 mm.

Komora napowietrzania zmniejszona aby wytworzyć ciśnienie przy małych nastawach.

Tlok zostaje taki sam tylko wejście na płytę podniosę o kolejne 40 mm do góry aby węgiel nie miał problemów z przesuwaniem się i nie strzelał przy gnieceniu na rantach.

Całość od góry zabudowana szamotem z wyjściem na środku 100X100 MM i nad tym ok5-8 cm deflektor o śr.250 mm

Czyli całość będzie wyglądać jak kapelusz grzyba.

O tempetaturach nie pisze ponieważ nie mam pojęcia jak wysoką powyżej 1000 osiągne.

 

Witam

 

Cieszę się niezmiernie że Szanowny kolega zainteresował się antracytem. Palnik również przemyślany, przy czym z moich doświadczeń z antkiem frakcja groszkowa 10-25 nie topi się więc na płaskiem palniku daje radę, ale ja niestety nie mogę jej do końca spalić, a to daje dość pokaźne straty sezonowe, straty są większe niż na miale. "Krzywe" płyty dobrze sprawdzają się z miałem, bo on lubi się topić. Ale mam nadzieje, że dane mi kiedyś będzie podyskutować o tym bezpośrednio z kol. Robogaz.

 

Jeszcze jedna uwaga, należy dobrze obłożyć szamotem lub innym materiałem izolacyjnym bok podstawy podajnika od strony tłoka, tak aby paliwo nie spierało się bezpośrednio o kocioł, blacha szybko się nagrzewa przy wygiętym palniku. Natomiast deflaktor przy antracycie wg mnie zbędny.

 

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prosze mi pokazać gdzie ta obraza? No ja to się czuje teraz obrażony tym;:Nie masz zielonego pojęcia o tym co piszesz

Piszesz ze pracowałeś w wentylacji i podajnikach no to teraz jest jasne dlaczego niektóre kotły są skopsane. Nieznasz mnie i niewiesz co robiłem i co robie to to obraza jest! Twoja ocena z powietrza mnie obraża niestety. Na marginesie węgiel o granulacji 40-50 mm to już jest orzech a nie groszek Groszek kończy się na 35mm

 

 

Kolego Kociołsam nie będe sie powtarzał i nie uważam abym Cię obraził.To co napisałem to wszystko wynika po napisaniu przez Ciebie postów dotyczących powietrza i palników.

Więc albo nie myślisz albo nie masz pojęcia. ;) Bez urazu.

Granulacja groszku to jednak do 40 mm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego nastawienie ma być na groszek 40-50? Co decyduje, że miał nie jest brany pod uwagę? Przecież jest najtańszym dostępnym paliwem z rodziny "węglowatych", a jak wiadomo przy ogrzewaniu z reguły względy ekonomiczne są najważniejsze.

 

Tak właśnie jest groszek u mnie jest od 500 -520 zł a miał niby dobry po 590 zł więc lepiej troszeczke dopracować palnik a będą oszczędności.

Antracyt ma byc z Ukrainy po 600 zł już w Maju.

Chce wyeliminować palenie miałem ponieważ jest bardzo syf w postaci kurzu.Ogólnie jest czysto ale i tak trzeba nonstop chodzić ze szczotką.

A poza tym będzie nowe wyzwanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Mógłbyś dać namiar na antracyt jestem po wstępnych próbach i wygląda obiecująco

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.