Skocz do zawartości

artur1981

Forumowicz
 • Liczba zawartości

  20
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Reputacja

0 Neutralny

O artur1981

 • Tytuł
  Bywa od czasu do czasu

Ostatnie wizyty

Blok z ostatnimi odwiedzającymi dany profil jest wyłączony i nie jest wyświetlany użytkownikom.

 1. NIe wiem w którym miejscu powinien być zawór 3D do podłogówki.
 2. Ok poproszę instalatora o narysowanie schematu wg wytycznych @sambor , mam tylko jeszcze jedno pytanie dotyczące tego czy zapas 150 litrów wody(taką pojemność ma zewnętrzny zbiornik z na wodę kotłową) to wystarczający zapas na to by uciągnąć podłogówkę i kaloryfery.
 3. A co z zaworem 4d zastąpić go zaworem 3d? mam już taki zawór wpięty do mniejszego zbiornika na CWU od góry, będzie potrzebny drugi?
 4. Kocioł na pellet można podłączyć do wezownicy solarnej?To byłoby najmniej inwazyjne rozwiązanie naczynie otwarte to nie kłopot Hydraulik chciał na początku zrobić układ otwarty, pex do naczynia jest wprowadzony jedyne co trzeba to go przedłużyć .
 5. z tego co piszesz musiałbym dospawać dwie mufy jedną którą zaznaczyłeś na dole (powrót kocioł) i drugą zasilanie kotła(KP), ponieważ mój typ zbiornika kz 300/150 jej nie ma, schemat zapewne wziąłeś ze strony internetowej, mufę KP mają większe wersje tego zbiornika kz500, kz600. Dobrze że zewnętrzny zbiornik j nie jest emaliowany w środku więc jest to możliwe.Dzięki ,wreszcie ma konkretną odpowiedz na moje pytanie.
 6. zbiornik ma obieg solarny, ale na razie nie chce z niego korzystać. Wężownica solarna nie jest podłączona na schemacie to widać. Właśnie dlatego chcę ograniczyć spalanie pytanie tylko czy na tym zbiorniku który jest na schemacie jest to możliwe, jeżeli okaże się to niemożliwe wymienię go na bufor (albo kombinowany albo zwykły bez wężownic) i przerobię instalację.
 7. Sambor zapytam inaczej czy z tego zbiornika który widać na schemacie będzie można zrobić bufor? Piszesz, że nie będzie działać prawidłowo. Czy można można ten układ spiąć w inny sposób tak by zbiornik mógł pracować jako bufor dla podłogówki i grzejników? Zastanawiałem się nawet na dospawaniem jednego króćca . Na razie zbiornik działa jako zasobnik ciepłej wody i nic poza tym.
 8. G to obieg grzejnikowy.a co oznacza że pracują w szeregu?
 9. Witam Chciałbym podpytać co sądzicie na temat przeróbki mojego zbiornika kombinowanego (OEM Solar KZ300/150). Mój zbiornik jest wyposażony w zbyt mała liczbę króćców by mógł pracować jak bufor. Mam piec na pellet 14 kw, istalacja w układzie zamkniętym. Dom jest nowy parterowy powierzchnia użytkowa 100m2, podłogówka i kaloryfery. Spalanie może nie jest tragiczne(średnie 20 kg na dobę od stycznia do dziś) , ale wiem, że mogłoby być lepiej gdybym miał bufor. Zbiornik ma 3 króćce przyłączeniowe, pod dwa z nich podpięty jest zasilanie i powrót pieca . Jeden jest wolny. Zbiornik jest wyposażony w wężownicę. Nad piecem mam dwie pompy i zawór 4D, oraz zawór bezpieczeństwa termicznego. Przy rozdzielaczu z podłogowym mam jeszcze jedną pompę. Tak wygląda moja kotłownia w obecnym układzie na schemacie: A to układ który zaproponował instalator: wykorzystanie wolnego króćca (OZ) i połączenie go z powrotem obiegu CO. Jak myślicie czy takie rozwiązanie może przynieść korzyści w postaci mniejszego spalania? Czy zawór 4D może zostać przy tym rozwiązaniu ? Proszę o Wasze opinie.
 10. Masz racje jako amator pomyliłem terminy instalacja w układzie zamkniętym.
 11. Tak wygląda schemat mojej instalacji:
 12. Przesyłam zdjęcia kotłowni jutro zamieszczę schemat.
 13. Witam, Mam kłopot z niestałą temperaturą kaloryferów nie grzeją cały czas, załączają się co jakiś czas. Mieszkam od niedawna więc jeszcze nie wiem w jakich odstępach. Kolega poradził mi przełączenie zaworu 4D w pozycję manualną i ustawienie go na pozycji 5. Zauważyłem, że kiedy zawór 4D jest w połowie skali kaloryfery są ciepłe. Ogólnie muszę rozwiązać problem sterowania grzejnikami w pokojach . Mam układ mieszany podłogówka + kaloryfery, instalacja w układzie otwartym. Czy macie jeszcze jakieś pomysły jak rozwiązać ten kłopot?
 14. kaloryfery uruchomił wieczorem, gdy dojechałem wszystkie grzejniki grzały i było ciśnienie, rano wszystko padło, zeszło do zera, dziś napuściliśmy sprężonego powietrza do wszystkich pętli wyszło że powrót z sypialni jest nieszczelny, jak tylko napuścił powietrze natychmiast zeszło do zera, wiec nie ma wątpliwości ze to pex, nie stosował złączek na pexie pod wylewką, jedyne połączenie to połączenie pexa z kaloryferem do którego jest dostęp. Mam jeden zaślepiony grzejnik w łazience zamierzam poprowadzić powrót z zaślepionego grzejnika i podłączyć go z powrotem kaloryfera z którego schodziło ciśnienie, to pomieszczenie sąsiaduje z łazienką gdzie na ścianie nie ma jeszcze płytek, zrobię kanał w tynku w pokoju i nie trzeba będzie ciąć wylewki zrywać paneli i wzywać kogoś z kamerą termowizyjny żeby ustalić przeciek zdecydowanie mniej roboty. Co myślicie???
 15. Witam Hydraulik zalał kaloryfery i zbiornik wodą i uruchomił ogrzewanie na kaloryferach. Rano okazało się, że jest problem bo spadło ciśnienie w układzie. Jego diagnoza to uszkodzony pex, Ma zamiar sprawdzić poszczególne pętle za pomocą sprężonego powietrza i manometra, tak by dokładnie zlokalizować uszkodzoną pentlę. Dodam, że mam układ mieszany podłoga+ grzejniki. Jeżeli potwierdzi się to co mówi będę musiał ściągać panele, wycinać dziurę w wylewce i styropianie naprawić uszkodzenie. Co oprócz uszkodzonego pexa może być przyczyną spadku ciśnienia w układzie? Proszę o opinie fachowców.
×
×
 • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.