Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jak Palić W Kotle Z Palnikiem Rynnowym Defro Duo Uni


thepablo

Rekomendowane odpowiedzi

Drodzy forumowicze może jeszcze pomożecie, w miarę ogarnąłem już piecyk i jest nie najgorzej, tylko martwi mnie te spalanie 1,5 worka 25KG na dobę i piec pali się tak że wchodzi w nadzór a później temperatura drastycznie spada ( w załączniku wykres) podpowiecie czy to normalna sprawa lub ewentualnie jakim parametrem to regulować? Moc kotła ustawiona na 65% korekta powietrza -5%.

 

http://imageshack.com/a/img921/1961/OJt0HO.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm histerezę wody mam ustawioną na 3 stopnie może spróbuję zmienić na 1 stopień... a powiedz mi jeszcze czy taka praca niestabilna kotła wpływa na spalanie czy nie ma to znaczenia że kocioł wchodzi w nadzór co jakiś czas??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chodzi o histereze. Pompa powinna chodzić cały czas. Możesz wyjąć czujnik z bojlera i wtedy sterownik będzie próbował cały czas go dogrzać. U mnie CWU chodzi cały czas i nie widzę specjalnie różnicy w spalaniu bo woda w bojlerze ma prawie cały czas taką samą temperaturę jak kocioł więc straty praktycznie pomijalne. Możesz zrobić taki eksperyment to zobaczysz. U mnie kocioł przestał gonić i się odstawiać a mam pid. Teraz idzie równo z małymi wahaniami i temp rzędu +/-1st.

 

Edit

A jaką masz tak w ogóle temperaturę powrotu?

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok. U mnie działo się tak dlatego że powrót z zaworu 4d i do tego jeszcze z podłogówki tak wychładzał powrót że woda w kotle układała się warstwami. Potem zmniejsza woda dochodziła do czujnika temperatury i kocioł zapylał żeby to nagrzać. Jak nagrzał to znów przebijał w górę bo szedł na 100% mocy. I potem odstawka i od nowa zabawa. Większy przepływ załatwił sprawę i podniósł temperaturę powrotu.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja jestem amator choć mechaniki się nie boję. Klucze mam, czas wolny był więc się dałem do tego. W zeszym roku zmieniłem sterownik na taki z algorytmem pid i to już była poprawa bo po wykresach widziałem co jest nie tak, a przede wszystkim przestałem grzać komin.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli sporo, za duży ze mnie laik w tych kwestiach żeby nawet o tym pomyśleć... Narazie szukam na różnych forach jak zmienić soft z k1prv2 na k1prv3

Jeśli chodzi o kwestie spalania to k1prv3 myślę że jej nie poprawi. My mamy, i 25-30 kg ekogroszku przy całodobowy paleniu przy takiej pogodzie to norma, z której chyba nie da się zejść... . Boję się myśleć co będzie jak przyjdą mrozy. Póki co ratujemy się ty, że na dzień piec jest wyłączony...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.