Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Schemat Instalacji


bazyl121

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Forum sledze bardzo uważnie już od roku i cały czas mam wątpliwości co do tego czy sobie poradzę ze zmontowaniem własnej instalacji. Boje się przede wszystkim dobrania odpowiednich średnic rur. I tak:

-dom o pow ok 190m2 z lat 80 bez ocieplenia

-grzejniki żeberkowe żeliwne

-instalacja miedziana

-od pieca łącznie z pionami planuje fi 22mm a rozprowadzenia od pionów do grzejników fi 18mm

Więcej ukazuje moja twórczość w paint-cie

 

bez_tytu_u_1.bmp

bez_tytu_u_2.bmp

 

Proszę wszystkich o ocenę i sugestie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,nie jestem fachowcem ,ale bym to zrobir tak trzy rozdzielacze z rozdzielaczy do grzejnikow pex 16mm piony do rozdzielaczy cu-22 i do kotlowni .tu w kotlowni mozesz zastosowac jeden zawor 4d na uklad i od razu ochroni ci kociol przed niska temperatura , tyle na razie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widze u ciebie różnicowy więc liczysz na grawitacje.przy tych przekrojach nie liczyłbym na to. zasilanie takie jak króciec przy kotle dopiero z tego wyprowadzic piony. te na góre po28mm potem stopniowo redukować,masz tam po 5 żeberkowców.18stka do bojlera to też za cienko,min 22 ale ja bym dał 28 zawsze lepiej potem przydławić zaworem niz sie wnerwiac przy kąpieli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że coś mały ruch w mym temacie. Czas pociągnąć go trochu do przodu.

Co do różnicówki to jest na schemacie, bo na większości schematów go widziałem więc to chyba taka moda :rolleyes: A tak na poważnie to przecież chyba zawsze choć w niedużym stopniu zabezpieczy kocioł w przypadku braku prądu czy awarii pompy. Co do średnic rur to piony fi 28 a czy potem może być tak jak na schemacie, znaczy główna nitka fi 22 a odejścia na grzejniki fi 18? A w kwesti pionów to czy warto robić dwa osobne, tzn. jeden na piętro a drugi na poddasze? Czy może wystarczy jeden?

 

bez_tytu_u_3.bmp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Na tych przekrojach grawitacji nie będzie więc daj sobie spokój z różnicowym.

Zacznij od 28od kotła wyjdz do połowy piętra nastepnie 22 oczywiscie piony jak bedą ?

Dalej daj 18 lub 15

Pompa dobrej firmu np leszno 6m

Na zbiornik CWU tez dałbym pompe

Zawór 4d

Zbiornik wyrównawczy do zasilania przy kotle

I musi działac

Nie pisze o zaworach i sterowaniu bo to pewnie wiesz

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Forum sledze bardzo uważnie już od roku i cały czas mam wątpliwości co do tego czy sobie poradzę ze zmontowaniem własnej instalacji. Boje się przede wszystkim dobrania odpowiednich średnic rur. I tak:

-dom o pow ok 190m2 z lat 80 bez ocieplenia

-grzejniki żeberkowe żeliwne

-instalacja miedziana

-od pieca łącznie z pionami planuje fi 22mm a rozprowadzenia od pionów do grzejników fi 18mm

Więcej ukazuje moja twórczość w paint-cie

 

bez_tytu_u_1.bmp

bez_tytu_u_2.bmp

 

Proszę wszystkich o ocenę i sugestie

 

Witam

A jaki to ma być kocioł?

Jeżeli na paliwo stałe to potrzebny jest zawór 3 lub 4 drogowy

Zawór różnicowy odpuść, przekroje min. 28 w pionach, poziomy 22 do grzejników 15.

 

Pompa najlepiej z samoregulacją np.Alfa-2 Grundfosa

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kocioł ma być na paliwo stałe. Myślę o takim z podajnikiem na miał. Taki 24kw wystarczy do tych 190m2? Pompę chciałem właśnie grundfos alpha 2 25/60. Średnice rur już wiem. Wiem też by nie dawać tej różnicówki. Ale nie wiem czy założyć zawór 3d czy 4d, który z nich będzie lepszy? No i w którym miejscu go założyć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.