Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Podajnik Tłokowy I Palenie Miałem


ChuckM

Rekomendowane odpowiedzi

Ta tylko jak je namierzyć??

To trochę nie na temat, ale musisz się zastanowić którędy powietrze może się dostawać.

Po pierwsze klapka przy dmuchawie musi być i sie domykać. Potem trzeba sprawdzić wszystkie drzwiczki - czy dobrze są spasowane, czy się sznur nie odkleił, powyginał, stwardniał na kość. No i co jeszcze Ci wpadnie w oko.

 

A w temacie powiem, że tłoki spokojnie sobie poradzą z dobrym miałem lecz terz może jest mocno brudzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem Panowie że mieszkam koło elbląga nad morze około 70 km. Ceny miału w tym roku to 460-470 zł taniej ni ma.

A to i tak cena lepsza w porównaniu z poprzednim rokiem.

U mnie na piecyku zasypowym trafiłem raz taki miał że musiałem co 40min drzewa podrzucać bo wygasało. Ni diabła nie chciał sie palić. A teraz mam taki że przedmuchy po 6 s co 20 min (bo więcej się nie da ustawić) a temperatura mimo że ustawiona na piecu 50 to skacze sama do 70. W domu mam wtedy Palma de Majorka :rolleyes:

 

Pozdrawiam

W Elblągu jest z kolei dosyć tani miał z firmy sprowadzającej węgiel z Syberii, mającej swoją siedzibę w Starym Polu, gdyby było trochę bliżej zaopatrywał bym się w tej firmie chociaż na temat tego węgla krąży wiele bardzo rozbieżnych opinii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podpisuje sie pod tymi wypowiedziami i tez chetnie zakupie od ciebie na przyszły sezon miał np.25kj.

A mieszkam niedaleko.

A może ktoś z Kolegów palił 'ekomiałem ROKITA' - pierwszy raz słyszę coś takiego? No i po ile ten ekomiał chodzi?

Ja palę zwykle groszkiem I i miałem II z Kaz-Juliusza (23-25MJ/kg) bo taki zwykle jest dostępny u nas w cenach odpowiednio ok. 800 i 500 (jesień 2010). Pali się dobrze; pojemnik 100kg=pojemnik 15l popiołu. Dodaję trociny i zrębki (nawet do 70%obj) w okresach temp powyżej zera, ale każdorazowo wymaga to czasochłonnego przestawiania sterownika niestety...

Zauważyłem podobne zjawisko: spalanie dobrego miału=spalanie groszku o podobnej kaloryczności :) A w cenie jest to 30% różnicy :P

'Badania jakości' prowadzę sobie bezpośrednio u znajomego dostawcy: ręczny palnik propanowy i puszka po kociej karmie. Sypię pół puszki i spalam wypalając na max. Po ostygnięciu zawartości (parę piwek na zapleczu) razem oceniamy ilość/jakość tego co pozostało :rolleyes: Załadunek od ręki; na razie się nie naciąłem jakoś!

Z powodu rzeczonych piwek - chodzę zwykle spacerkiem, to jest niedaleko zresztą...

PozdrA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Ja palę nieraz miałem , nieraz ekogroszkiem jednak bardziej polecał bym ekogroszek, kocioł pracuje wtedy idealnie a na miale bywa różnie, lubi się zlewać na ruszcie i blokuje swobodne przesuwanie opału. wiadomo że cena jest wyższa ale stwierdziłem że nieraz się opłaca. :huh:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.