Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Podlaczenie Wymiennika Ciepla


Sedzia

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam kociol na paliwo stale weberman , na zasilaniu jest pompa obiegowa, a za nia wymiennik ciepla gea 20kw. Mam pytanie jak powinien byc ten wymiennik podlaczony, bo u mnie jest tak ze woda zasilajaca wplywa w wymiennik i wraca ten strumien spowrotem do kotla, a na drugim obiegu wymiennika wplywa powrot z grzejnikow i ten sam strumien spowrotem na grzejniki. Chyba zle mi koles to podlaczyl ? Woda zasilajaca powinna plynac na grzejniki a nie podgrzewac obieg wody w grzejnikach poprzez wymiennik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba zle mi koles to podlaczyl ? Woda zasilajaca powinna plynac na grzejniki a nie podgrzewac obieg wody w grzejnikach poprzez wymiennik

w czym masz problem , nie grzeje ??

dlaczego nie pytałes "kolesia " jak to ma działac ?

jak wiesz ze ma byc inaczej to wez to popraw i pochwal sie efektami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

grzeje dobrze jak puszcze na same grzejniki to sa gorace jak dam na piecu np 65 st, ale jak wlacze dodatkowo podlogowke to mam wrazenie ze ten odbior ciepla z wymiennika jest juz za slaby. Chcialem sie tylko dowiedziec czy efekt ogrzewania bylby lepszy jakby woda zasilajaca plynela przez wymiennik do grzejnikow , a drugi przeciwpradowy strumien (powrot z grzejnikow) wracal przez wymiennik jako powrot do pieca. w tej chwili jest tak : WODA ZASILAJACA <> POWROT PIECA , a strumien przeciwpradowy to POWROT Z GRZEJNIKOW <> ZASILANIE NA GRZEJNIKI . a czy nie powinno byc tak WODA ZASILAJACA <> ZASILANIE GRZEJNI KOW, a strumien przeciwpradowy POWROT Z GRZEJNIKOW <> POWROT DO PIECA. Przepraszam za zawilosc nie jestem ekspertem w tych sprawach ale trafilem na jakis rysunek wymiennika i patrzac na jego schemat naszly mnie watpliwosci , zwlaszcza ze koles co mi instalowal nie jest zadnym uprawnionym ekspertem od piecow

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak go przewymiarujesz nic się nie stanie. Każdy producent ma pewne zasady doboru. Musisz odpowiedzieć sobie do czego go potrzebujesz. C.O czy W.U. Aby dobrać wymiennik musisz znać kilka wartości np: przepływ, temperatura zasilania i temperatura wody jaka ma być na wyjściu itd itp.....

 

Pozdrawiam.:rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.