Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Komin


robogaz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich ! Czy ktoś myslał o klapce na kominie powyżej czopucha powiedzmy jakieś 0,5 m.Przy wybuchach w komin gdy nieraz się zdarzy eliminuje to nadmierne ciśnienie i zabezpiecza przed peknięciami np w domu.Działa to tak dokładnie jak klapka w instalacjach LPG.A wyglad ma dokladnie taki jak klapka PW UCHYLNA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Guitar pisze o klapce uchylnej "do komina" - jest to tzw. przerywacz ciągu, zaś ty o klapce otwieranej na zewnątrz. Nigdy się z tym nie spotkałem bo po pierwsze w kotle nie powinno być wybuchów zagrażających kominowi, po drugie zaś rolę "bezpiecznika" spełni klapka powietrza dolnego która otwiera się przecież "na zewnątrz" oraz otwory powietrza wtórnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak nie powino byc strzałów w komin ja się z tym zgadzam ale jak poczytasz forum to większośc problemów to właśnie wybuchy w komin.Dlatego interesuje mnie opinia o takowej klapce.Pewnie nie ma takich wynalazków ogólnie dostępnych ale może byc takie urzdzenie przydatne.Taka klapka jest w stanie wypuścic duże ciśnienie z przewodu kominowego napewno jak powstanie niechciane bummmmm.I to ono napewno uchroni przed murarzem.Tak mi się wydaje no chyba że się myle.?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I to ono napewno uchroni przed murarzem.Tak mi się wydaje no chyba że się myle.?

 

Jak pisałem - nigdy nie spotkałem się z eksplozjami w kominie. "Fukanie" w komorze zasypowej podczas załadunku - owszem. Ale energia takiego dopalania gazów nie jest w stanie ruszyć muru. Prędzej wybuch przestawiłby kocioł niż uszkodził komin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie swego czasu już nie pamiętam kiedy było takie wydarzenie jak bywaliśmy co jakiś czas u nas w domu.Kiedyś mieszkałem w blokach i tylko na wolne mieszkało sie w domu.Siedzimy sobie w kuchni a tu jak sopnie w kominie no efekt to popękana ściana w miejscu komina.Także ja taką eksplozje widziałem.Ale oczywiście dzisiaj kotły są inaczej zbudowane napewno gorszy opał i napewno dzisiaj bardziej się kontroluje palenie dlatego że opał jest DROGI.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...bez jaj!!! :o

 

komin,który pęka od pierdnięcia kotła!! ?? ;)

 

w takim razie nie klapki tylko nowy komin lub wkład, bo to o czym mówicie nie można nazwać kominem

.... kotłownię mam dużą - około 20m długości, schodzi się po schodach a drzwi do niej stare,ciężkie, drewniane, z jednej strony drzwi a 20 metrów dalej kociołek 70kw.

czasami też lubi sobie pierdnąć (wybuch gazów), a jak pierdnie to aż drzwi otwiera z hukiem :o ;) , a komin stary poniemiecki i jakoś nie straszne mu jakiekolwiek pęknięcia lub bączki kotlane

 

pozdro serdeczne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak oczywiscie ciag kominowy jak najbardziej. Ale mnie chodzi o bezpiecznik typu klapka antywybuchowa taka jak na kotłach w drzwiczkach zasypowych.Dodatkowe zabezpieczenie ciśnienia podczas strzału w komin.

A jeszcze mi się wydaje, że klapka, to raczej ciśnienie zwiększy.

Bo jak w kominie sie zmniejszy, to gdzie indziej wzrośnie. I powstanie granat. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Ja mam taka klapkę. Jest to otwór wyczystny poniżej czopucha - na drzwiczkach zamontowana jest niezbyt mocna sprężyna. Jak nastąpi ewentualny wybuch gazów w kotle czy kominie, drzwiczki się uchylą a nastepnie sprężyna je zamknie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.