Skocz do zawartości
IGNOROWANY

HEITZ EKO


MichałP

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Oglądałem jego wnętrze co prawda na papierze. Wymiennik jest dość specyficznie zbudowany. Musieli by się wypowiedzić fachowcy czy to bedzie dobrze działać. Wiem że mają mieć kotły z retortą obrotową do spalania miału swojej konstrukcji. Cena jest przystępna.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe, trochę mnie uprzedziłeś Radko z tym pytaniem <_<

 

Właśnie chodzi o to, że przeglądając to forum, nie znalazłem pieca na którego ktoś by nie narzekał. Pomyślałem sobie , w takim razie dlaczego nie Heiz, dystrybutor "za rogiem", z ceny by mi trochę zszedł (również z bojlerem, rurkami itp.).

Niestety po dzisiejszej rozmowie ze sprzedawcą pojawiły się wątpliwości, ponieważ palnik retorowy (na groszek i miał) jest ich własnej konstrukcji ( w sumie nie wiem czy to dobrze czy źle) i jest trochę inny od Brucera -okrągłe palenisko i ślimak nie jest odlewem żeliwnym tylko mocniejszą wersją poprzedniego.

Neo jeżeli mógłbyś podać te sprawdzone konstrukcje to jeszcze bym sobie poczytał i się zastanowił.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co widzę inetresuje Cię opalanie miałem lub eko-groszkiem. Jeżeli mam polecić coś co znam i dobrze funkcjonuje to będzie to Taurus Gaur (podajnik tłokowy). Na nadchodzący sezon montuję go u siebie chyba, że założę tego nowego Klimosza z retortą obrotową. W testach wypada bardzo dobrze a w praktyce może coś będę w stanie powiedzieć za rok.

 

Słyszałem, że palenie miałem to również masa kurzu w domu i kotłowni. W naszym rejonie miał nie jest popularny (nie znam nikogo kto nim pali), za to jest tani. Praktyka pokarze. Produkcja eko-groszku na ten rok ma zostać podwojona, jest szansa, że ceny się unormują (spadną).

 

Z pewnością jest więcej sprawdzonych konstrukcji. Możliwe nawet, że ten Heitz nie jest zły. Poszukaj kogoś kto kupił i po prostu spytaj.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie,

 

Zamontowałem taki właśnie kocioł Heitztechnik 25 kW z palnikiem retortowym Pancerpol i sterownikiem Tango Negro. Sprawuje się bardzo dobrze. Specyficzna budowa wymiennika - faktycznie, jednak mając powierzchnię wymiennika ( łączną ) 2,4 m2 przewyższa pod względem sprawności konstrukcje z wymiennikiem o większej powierzchni - 2,8 - 3,0 m2. Ten kocioł to jedna z bardziej udanych konstrukcji.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

 

To nie tak że jest gorsza czy lepsza. Jest to dobra, sprawdzona konstrukcja, natomiast brucerr tak naprawdę wchodzi na rynek. Zwróć uwagę na to, że brucer w tej formie, która jest oferowana teraz, to 9. wersja. Jest to obiecujący palnik. Jeśli chodzi o wytrzymalość mechaniczną to bezkonkurencyjny z podajnikami spawanymi, jednak dostarcza zbyt dużą moc. Może być montowany spokojnie do kotłów nawet 55 kW. Producent jednak zapewnia o rozpoczęciu testów przedprodukcyjnych brucera o mniejszej mocy, ale jak to się sprawdzi w praktyce - nie wiadomo. Ma byc wzorowany na mocniejszym poprzedniku - to jest pewne.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Przypuszczam, że rozmawiamy tu o dwóch różnych piecach

a)pierwszy to piec HEITZ -http://www.skwiercz-instal.pl/info/13/19/16.html (wbrew pozorom ten link działa, tylko po wejściu na stronę może zaistnieć potrzeba odświeżenia jej) - mi chodziło właśnie o ten

b)drugi to piec heiztechnik -http://www.heiztechnik.pl/ - o tym zapewne mówią inni <_<

no chyba że jest to to samo, ale wtedy to ja już nic nie rozumiem :angry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamontowałem taki właśnie kocioł

Potwierdzam, że piotrek.automatyk montował a raczej montuje u mnie kocioł Heitztechnik 25 kW.

Za wcześnie jednak aby mówić, że kocioł sprawuje się dobrze.

Na razie modlę się z żoną aby rozpoczęta 6 tygodni temu instalacja c.o. została zakończona.

Dopiero wtedy będzie można się wypowiedzieć na temat działania instalacji c.o. a w tym działania kotła Heiztechnik.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie,

 

Zamontowany kocioł Heitztechnik z palnikiem i podajnikiem Pancerpol, sterownik Tango Negro po ustawieniu spalił przy mnie testowo 15 - 17 kg w ciągu 40 godzin ekogroszku z kopalni Wesoła. Objętość popiołu nie przekroczyła 0,25 l, więc wynik uważam za bardzo dobry. Ekogroszek z kopalni Wesoła, workowany, cena 17 zł za 25 kg.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Kociołek -http://www.skwiercz-instal.pl/info/13/19/16.html- już praktycznie zamówiony ;). Czyli już za dwa tygodnie będę się cieszył (lub nie:)) nowym nabytkiem, w świeżo odnowionej kotłowni.

Radko, z ta retortą obrotową to miałeś rację, w moim piecu już będzie. Swoją droga ciekawe jak będzie się sprawdzała w praktyce-ale tego dowiem się dopiero za jakiś czas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...

paliłem z powodzeniem miał płukany i drobną "odsiewkę" o granulacji słonecznika

palnik Pancerpol z retortą obrotową działa bardzo skutecznie

teraz palę takim tanim ekogroszkiem 22 i optymalne ustawienia po konsultacji z serwisem Heitztechnik to:

praca 5 sek, pauza 30 sek a co najważniejsza dmuchawa na 1 w skali od 1-12

kocioł chodzi na 60 stopni

jak na razie jestem bardzo zadowolony z tego kotła (Heitztechnik Eko Duo 25) ale ostateczna ocena dopiero pod koniec sezonu grzewczego

to co mnie bardzo cieszyło latem to fakt, że kocioł 25kW bez problemu pracował przez miesiąc na temp 70 bez praktycznie żadnego odbioru ciepła (utrzymywał tylko temp 50 w zasobniku)

latem super się sprawdziło 5 sek pracy i 50 pauzy i dmuchawa koniecznie na 1 a nawet 0 !!!

doświadczenia kosztowały mnie kilka zarwanych nocek ale warto było :)

 

instalacja Pana Piotra też oczywiście działa komfortowo :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dopiero od października zacznę w "pełni" mieszkać w nowym domu i wtedy będę miał więcej czasu na obserwacje, eksperymenty i statystyki

do tej pory nie robiłem takich wyliczeń z braku czasu

porównywanie ilości spalonego opału ma jedynie sens kiedy opały będą identyczne (wilgotność, kaloryczność)

ostatnio np kupiłem tonę taniego ekogroszku, który ma chyba max 18 kJ/kg a miał mieć 22 kJ/kg :)

popiołu z niego mało ale ciepła też znikoma ilość

więcej ciepła było z miału płukanego 22 kJ/kg

przez prawie 2 miesiące podążałem błędnym tropem zmieniając ustawienia (głównym błędem była za mocno ustawiona dmuchawa)

producent uzmysłowił mi, że siłę nadmuch trzeba minimalizować tak aby maksymalizować sprawność kotła

teraz jestem na etapie obserwacji jak wpływają zmiany parametrów w fazie podtrzymania

najważniejsze jest to, że w końcu opał zaczyna się wypalać na maksa przy minimalnych stratach ciepła w komin

wg mnie za to są odpowiedzialne dwa parametry i bardzo szybko można je zoptymalizować

zamierzam zamontować czujnik temp. spalin aby mieć jeszcze większą kontrolę na procesem spalania (temp. spalin też powinna być optymalna)

jestem ciekaw jakie są Twoje doświadczenia z ustawień są u Ciebie?

do tej pory myślałem, że mamy te same kotły ale uświadomiłem sobie, że masz Heitz'a a ja mam Heizt'a

palniki mamy te same i tu możemy się wymienić doświadczeniami :)

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozważam możliwość zakupu kotła Heitztechnik Eko Duo 25 kW.

Interesują mnie szczegóły dot jego pracy. Czy sprawdza się palenisko tradycyjne ?

Ponadto gdzie można kupić taki kociołek. Producent odsyła do Stalbudu.

Czy dostawca kotła transportuje go na miejsce i czy stosuje upusty cenowe w stosunku do cen producenta?

Podana cena przez producenta przez telefon jest dość wysoka, przekracz cenę klimosza Ling Duo.

 

Proszę o podzielenie się doświadczeniami i o opinię o tym kotle.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie,

 

Zamontowałem taki właśnie kocioł Heitztechnik 25 kW z palnikiem retortowym Pancerpol i sterownikiem Tango Negro. Sprawuje się bardzo dobrze. Specyficzna budowa wymiennika - faktycznie, jednak mając powierzchnię wymiennika ( łączną ) 2,4 m2 przewyższa pod względem sprawności konstrukcje z wymiennikiem o większej powierzchni - 2,8 - 3,0 m2. Ten kocioł to jedna z bardziej udanych konstrukcji.

 

Pozdrawiam.

Witam serdecznie. Jestem nowym forumowiczem, Mam również taki sam piec z tym sterownikem. W poprzednim sezonie spaliłam ponad 7 ton ekogroszku z kopalni Piast. Byłabym wdzięczna za podanie twoich ustawień sterownika. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

ja kupiłem w Pazdzierniku heitz eko duo 35kw, piec na eko/groszek, pelet i miał, a taż w górnej części drewno, drewnem pale od maja do wrzesnia dla ciepłej wody a pozostałe m-ce groszkiem jak na dwoże do -3st. to pale brunatnym a jak spada to przechode na kamienny. Piece tej firmy to górna półka pełna ałtomatyka lub nie do wyboru, sprawnosc bdb. nie można go porównywac do piecy z Ciastoramy.

jedyna ważna sprawa aby nie okazał sie za mocny na wasze metry. trzeba dobrze przeliczyc tak aby piec pracował na min.50st. a w domu sałny nie było. transport był kurierem. http://www.henrix.pl/heitztechnik-m-20.html?page=2&osCsid=66098deee15b3f85dfee576d51482a88

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.