Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Schemat Do Sprawdzenia


tqlis

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Czy moglbym prosic fachowcow ocene schematu oraz ewentualne dodane armatury, ktora pominalem?

Wiele informacji na forum znalazlem, jedni pisza, ze stosuja male przekroje i dziala, jeszcze inni, ze daja zawor zwrotny w obieg kotlowy i rowniez dziala, a jeszcze innym wszystko dziala na grawitacji.

 

Nasuwaja mi sie jeszcze pytanie:

1. Nie wiem czy dac zawor roznicowy rownolegle do pompy CO, ale chyba dam, koszt niewielki. Zawsze do pierwszego rozdzielacza dopcha wode, a tam pompa od podlogowki odbierze czesciowo nadmiar ciepla podzczas gotowania.

 

2. Co do Cwu, czy potrzeba montowac na zasilaniu cwu (miedzy pompa a zbiornikiem) zawor zwrotny klapowy? Dodatkowo planuje wpiac rownolegle zawor odcianajacy, aby latem grzac cwu na grawitacji

 

3. Czy za pompa CO tez musi byc jakis zawor?

 

4. Czy konieczne jest naczynie przeponowe? Aktualnie nie mam i jak woda sie nagrzeje w baniaku, to zawor oczywiscie popuszcza i tak kapie sobie do wiadra - troche ,,zawiewa'' prowizorka

 

Jako, ze fachowcy przerabiac mi beda instalacje w ramach reklamacji (brak zawru mieszajacego, brak ladowania cwu, brak roznicowego itp) chcialbym tym razem przypilnowac ich. Sami wiecie, ze sa Fachowcy i fachowcy, tych drugich trzeba sprawdzac, bo czesto sami nie wiedza o co chodzi.

 

Oto schemat:

 

schemati.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję że przelew=naczynie wzbiorcze. Schemat instalacji jest ok . Można zamontować zawór róznicowy, chociaż jak masz CO na rozdzielaczach to i tak nie bedzie obiegu bez pompy. Za pompami wskazany jest montaż zaworu zwrotnego. Niektórzy dodatkowo dają zawory odcinajace co umożliwia wymianę pompy bez opróżniania instalacji. Podgrzewacz cwu powinien być (wiekszość producentów zaleca) zabezpieczony naczyniem przeponowym, zaworem bezpieczeństwa i zaworem zwrotnym na zasilaniu zasobnika zimną wodą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Różnicowego bym nie dawał. Jak się będzie gotować to nie wiadomo czy 4D i tak nie bedzie wtedy zamknięty.

Poza tym niech się gotuje - prosto do wzbiorczego i na przelew.

Każda pompa to w kolejności: zawór kulowy, czyszczak, pompa, zawór kulowy, zawór zwrotny.

Może jakiś termometr na powrocie jednym czy obydwu - zależy czy sterownik będzie miał takowe.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje za cenne informacje.

 

Faktycznie, co do roznicowego, to chyba nie nie zda na nic.

 

Jezeli obieg kotlowy bedzie mial 3 kolanka 90stopni 1,5'', to czy bedzie ok? - Chyba nie mozliwe jest (z powodu umiejscowienia kroccow), aby to zrobic inaczej.

Moze w tym przypadku na obigu kotlowym dac rure 1,75'' albo 2''?

 

Jakie jest wasze zdanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.