Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Problem ze spalaniem miału


Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam serdecznie, jakoś tak na początku marca, zakupiłem do swojego kotła mieszankę miału i ekogroszku w proporcji 1:1. Zaznaczam, że mam u siebie palnik bez retorty, takie coś przypominające korytko, ponoć przystosowane do spalania ekogroszku i miału. Mieszanka spalała się nawet nieźle, pojawiały się spieki, ale nie były specjalnie uciążliwe. Generalnie pilnowałem, aby nie zablokowały luki między brzegiem palnika, a ścianką kotła. Czyszcząc palnik przed północą miałem spokój do rana. Po spaleniu tony tej mieszanki poszedłem dalej i od środy próbuję palenia samym miałem (co zgodnie z zapewnieniem sprzedawcy miało nie sprawiać problemów). No i zaczęła się masakra :) , jeśli chodzi o samo spalanie, to jeszcze jakoś to idzie, owszem są spieki, ale w tej chwili najgorszym problemem jest samo podawanie miału. Na początku wrzuciłem do podajniku kilka wiader miału (na szczęście nie zapełniłem go po brzegi), po około dwóch godzinach od rozpalenia temperatura zaczęła spadać, a ogień przygasać, zacząłem wybierać to co wsypałem i okazało się, że na dole, nad wyjściem z podajnika do ślimaka zrobiło się coś w rodzaju kopuły, ten miał jakoś skleił się i za nic nie chciał spadać na ślimak, co spadło to się spaliło i na tym koniec. Teraz, żeby jakoś palić muszę co godzinę średnio dziobać w ten miał w podajniku, aby wymusić opadanie na ślimak. No cóż, ja bym nie powiedział, że ten mój kocioł może być opalany miałem ;)

Opublikowano

Witam

Dodaj kolego do miału trocin albo zrębki. Zelży to opał a jednocześnie będzie zapobiegać zjawisku sklejania i zawieszania się w zasobniku. ( dodaj ok 20 %) To może pomóc. ( nie musi). Pozdrawiam

 

PS: Grunt to eksperyment.

Opublikowano

Witaj.

 

Dasta, Twój problem zdaje się leżeć po stronie zbyt dużej wilgotności miału. To wilgoć skleja i zbryla miał powodując zawieszanie się opału w zasobniku. Miał do kotłów z podajnikiem ślimakowym powinien być kupiony w lecie po 2 tygodnich slonecznej pogody i odpowiednio przechowywany w miarę suchym miejscu nie narażonym na np. opady deszczu. I dopiero tak wysuszony miał można bezstresowo wrzucić do zasobnika a podajnik sobie z tym dobrze poradzi. A opal kupiony w składzie opału i wrzucony do zasobnika może się zawieszać. Spróbuj jeszcze wrzucać swój miał niezbyt dużymi porcjami.

 

Pozdrawiam.

Opublikowano

Dzięki ;) Piotrek, to co piszesz pokrywa się z moimi przypuszczeniami, widziałem tu pewną analogię - z mokrego piasku zamek da się zbudować, a z suchego to się rozsypie. Domieszka też by pomogła, bo miał z dodatkiem groszku problemu nie sprawiał. No cóż, człowiek uczy się na błędach, wnioski wyciągnięte, do realizacji w następnym sezonie :)

Pozdrowienia

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.