Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Kociol Eko-tech 18kw


Sylwester

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie.

Jestem dumnym wlascicielem (tak mi się wydaje) Kotła Eko/Tech 18KW.

W zeszłym Tygodniu próbowałem go rozpalić,ale niestety się nie udało.Po rozpaleniu paliło się troche i gasło.

Zmieniłem groszek w podajniku ,ale tez nic nie pomogło.Komin jest nowy,ale wygląda jak by nie było ciągu,dopływ świeżego powietrza w Kotłowni jest dostateczny a nawet otwierałem Drzwi żeby się upewnić.Co może być przyczyną,ze nie mogę rozpalić w Piecu.

Proszę o pomoc.

Dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Mam ten sam piec i chodzi:)

 

W trybie letnim na sam boiler ustawienia mam:

temperatura 50

podawanie 8s

dmuchanie 50s

histereza CO 3stopnie

podtrzymanie co 15min ( ale w ustawieniach serwisowych wydłużyłem sobie podawanie i przedmuch po podawaniu w podtrzymaniu!) wtedy dłużej trzyma temp.

Na zimę żeby palic na ponad 60stopni zmieniam

temp. np 65

podawanie 12s

dmuchanie 45-48s

histereza CO 3stopnie

podtrzymanie co 15min ( ale w ustawieniach serwisowych wydłużyłem sobie podawanie i przedmuch po podawaniu w podtrzymaniu!)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Cóż za trafna wypowiedź Neo... Szkoda słów...

 

Czytaj może co piszący miał na myśli.

 

Po pierwsze - jaka masz wysokość komina? Jaki przekrój? Piszesz że masz nowy komin - czy jest prawidłowo wystawiony ponad kalenicę? Problemy z ciągiem mogą również występować w skutek nagłych spadków ciśnienia, niestety na to nie da się nic poradzić więc powiedz mi jeszcze czy w samym przewodzie kominowym jest ciąg? Chodzi mi o miejsce włączenia czopucha - może masz jakąś nieszczelność u podstawy komina? Kocioł jest jakby nie było pewnym oporem dla powietrza, więc powietrze zawsze wybierze łatwiejszą drogę. Sytuacja może znacznie się poprawić w chwili wygrzania komina - jeśli jest z cegły to radze go odpalić na ruszcie awaryjnym jeśli taki ma i wygrzać. Ciąg się na 100% poprawi. Jeśli chodzi o dalsze ustawienia - niestety są bardzo zależne od węgla. Powiem że mam 7 rok Eko-Techa tylko 26 Kw i nauczyłem się z nim współżyć. W zeszłym roku wymieniłem tylko palnik na żeliwny i teraz palę miałem i czeskim groszkiem. Zachodu jest więcej bo węgiel jest kiepski i czyścić trzeba częściej wymiennik, ale cena robi swoje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.