Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Zębiec Ku 6kw


satch

Rekomendowane odpowiedzi

Gość berthold61

Dlaczego ja w tauronie mam 67 groszy ? w taryfie nocnej pewnie mniej ale nie wiem , tylko to co jest teraz to za dwa tygodnie zniknie i tania taryfa będzie tylko przez 7 godzin na dobę a kto i w czym zgromadzi w 7 godzin energię na całą dobę ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co jest w cennikach a w rzeczywistości potrafi odbiegać. Np jak internet brałem w Play mobilny kupiłem sobie nielimitowany ale chyba tylko w nazwie bo w regulaminie jest że po wykorzystaniu 100GB spada prędkość do takiej że nie ma neta a przy kupnie nikt o takim czymś nie wspominał. Zapewne z prądem to samo wszystko wcisną aby sprzedać a niektórzy to łykają

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To, że nie zrozumiałeś umowy na internet nie znaczy, że Tauron oszukuje w cennikach. Jest taka taryfa i koniec, zatwierdza ją urząd. Wciskają? Łykaj? Rany boskie, w jakim świecie ty żyjesz. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak podpisywałem umowę na nowo postawiony dom pytali się mnie jaką pan chce taryfę po 24 grosze za kW/h przez cały czas czy może godzinowa np (bo nie pamiętam) 17gr i 32gr w tych i tych godzinach , nie mówiąc o tym że koszt całkowity energii wynosi nie 24gr jak mówili tylko 51 jak pisałem wcześniej, więc nie wierzę we wszystko co piszą bez czytania regulaminu. A z tym internetem to i tak wiedziałem wybierając najbardziej korzystna sieć dla mnie, tylko chciałem pokazać że ludzie sprzedający dany produkt lub ulotki robią nas w ***

Edytowane przez Ryszard
Proszę nie używać wulgaryzmów
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie się ze mnie nabijasz, bo nie wierzę, że nie potrafisz dodać 2 składników, choć Tauron pisze jak byk na zalinkowanej stronie "Aby otrzymać całkowity koszt zakupu należy do podanych cen i stawek dodać stawki dystrybucyjne".

 

Podaję ostateczną cenę brutto energii [gr/kWg] w taryfach:

- G11 - 51,5 

- G12 - 27 w nocy, 60 w dzień

- G12w - 24,9 w nocy i weekend, 68 w dzień.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Projekt projektem - jest 7 grudnia, a u mnie nie było ani jednego dnia mrozu. W tej chwili +8C i pełne słońce praży w okna.

Edytowane przez HarryH
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam znajomego co ma gaz ziemny teraz będzie jego 3 zima dużo bardziej zainwestował w ocieplenie 130m² domu i wyszło mu rok temu 1700zl na gaz bo pierwszej zimy 2200 ale dom nie wygrzany pierwsza zima nie ma co liczyć. A gaz jest tańszym rozwiązaniem od prądu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to z drugiej strony - gdybym potrzebował 7 k na dom 210 m, to spaliłbym w górniaku jakieś 7kW*24h*195dni/5kWh=6,5 tony węgla. a spaliłem poniżej 2. Z kolei 2 tony to 10 000 kWh, czyli w prądzie G12 2700 PLN (grzałka, a nie pompa ciepła). Za 700 PLN/rok naprawdę nie mam ochoty pławić się w tym rakotwórczym syfie.

Harry zjechałeś trochę na OT, wyjaśnij Ki o co chodzi w tym wątku? Spaliłbyś a spaliłeś......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ spaliłem 2t, to znaczy, że średnioroczna moc mojego ogrzewania jest grubo poniżej 2kW/ dom 210m2. Gdybym potrzebował 7kW, spaliłbym aż 6,5 t węgla, a tyle nie zużyw się nawet w zawilgoconych ruderach, bez ocieplenia i szczelnych okien.

 

Z tego wynika, że nawet kocioł 7kW jest za duży do domu 210 m2 i będą z nim problemy, sporo spali itd. 

 

Z drugiej strony zauważam, że pozyskanie kWh z prądu jest tylko o ok. 7 gr droższe, niż z węgla. To niby o 1/3 więcej, ale nie trzeba kupować kotła, komina i przede wszystkim babrać się w tym całym syfie. Na prądzie nikt cię też nie oszuka (a  w węglu rżną na wadze, wodzie, kamieniach i piachu itd).  Cena energii z gazu płynnego i oleju opałowego jest z kolei wyższa, niż prądu. Gaz ziemny jest pośrodku między węglem, a prądem, ale na moim zadupiu go nie ma i nie będzie. Do tego musiałbym wymienic komin i kaloryfery, piec też parę groszy kosztuje, zatem nie dożyję zwrotu z inwestycji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość berthold61

Ale ja nie o sorosu chociaż gnida tylko o całkiem nowej taryfie specjalnie tworzonej do celów tylko i wyłącznie grzewczych taryfa G13 jak ona wejdzie to podobno mają znikać inne , w tej G13 mają być super totalnie  niskie ceny ale cały ten cyrk rozchodzi się o to że będzie okienko nocne tylko 7 godzin , a wekendy tanie też mają zniknąć oraz popołudniowe  sprawa już toczy się od kilku miesięcy , ma być wprowadzana po nowym roku , ty lepiej tyle nie politykuj

tylko kto zgromadzi w ciągu 7 godzin tyle energi aby grzać 24 godziny ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ja mówię o G12, którą miałem już za Gierka:-) (tu się gubię, czy to postać pozytywna). Ta trwa 8h w nocy i 2h w dzień.

Edytowane przez HarryH
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość berthold61

wiem o czym gadasz tylko sęk w tym że niedługo wszystko ma się zmienić http://tvn24bis.pl/z-kraju,74/nowa-taryfa-za-korzystanie-z-energii-elektrycznej-w-nocy-projekt-me,790630.html

w necie już jest piekło z tego powodu że mają zniknąć te okienka dzienne i zamiast jak było od 22 do 6 to ma być krócej

 

tu jest nawijka o tym http://forum.muratordom.pl/showthread.php?334458-Nowa-taryfa-dla-ogrzewaj%C4%85cych-si%C4%99-pr%C4%85dem-mo%C5%BCe-wejdzie-w-%C5%BCycie&highlight=nowe+taryfy

Edytowane przez berthold61
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawijka o milionie samochodów elektrycznych i dronach też jest :-) Ja już jestem przygotowany na zmiany w krajowej energetyce, obserwowałem w Tybecie proces palenia krowimi plackami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hary opanuj się bo herezje piszesz . Troszeczkę Ci się zera przed przecinkiem pogubiły albo się w jednostkach walnąłeś . Dokładnie z

1kg węgla 26 MJ po 1 x 1000 pln masz 7,2 kWh energii

1 pln za 1kg  węgla żeby łatwo liczyć . 

7,2 kwh x 0,51 pln za 1 kWh = 3,672 pln  ( przesył to połowa tej kwoty którą należy doliczyć procentowo do każdej kWh  w  innej taryfie)

Cena za przesył jest inna w zależności od regionu En .

 

https://www.jednostek-miary.info/przelicznik-jednostek.php?typ=energii żeby Ci się dobrze liczyło 

 

Sam bym chciał grzać prądem ale cena powala .

Tak na marginesie to wątek o kotle a nie cenach energii 

Edytowane przez mac65
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz kocioł węglowy ze sprawnością 100%? 

 

Kocioł węglowy z wątku niech ma średnioroczna max 50% (a w tym zębcu męczonym na minimalnej mocy to po prostu nieosiągalne) i już masz kolego 20 groszy /kWh. 

 

Poza tym ogrzewanie elektryczne odpalasz , gdy jest potrzebne i wyłaczasz, gdy jest zbedne. Wyłaczysz Zębca?

 

A ile kosztuje prąd w G12 to juz mi się nie chce pisać po raz n-ty w tym  wątku, już nawet linkowałem stronę Tauronu ale wszystko krew w piach.... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz rację tego zębca nie wyłączysz jak żarówki , masz rację ma marna sprawność  i ja to wszystko wiem i wiem że zamiast spalać ten węgiel w skrajnie prowizorycznym palenisku jakim jest kocioł GS powinno się go wysłać do koksowni , odzyskać z niego gaz którym bym grzał w kotle gazowym a koks sprzedać biednym których nie stać na kocioł X klasy ( totalna ściema ) niech przynajmniej nie kopcą a palą w miarę czysto koksem albo spalić w elektrociepłowni robiąc z niego prąd i ciepło  . No i robi się 300 % zarobku na tonie węgla . 

Edytowane przez mac65
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.